Anasayfa / GENEL / Erdoğan’dan 17-25 Aralık paralel darbe girişimine dair çarpıcı açıklama
erdogan4

Erdoğan’dan 17-25 Aralık paralel darbe girişimine dair çarpıcı açıklama

ASKON’un olağan kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 ve 25 Aralık’ta darbe girişiminde bulunanların neler planladıklarını da anlattı. Kendisinden “dönemin Başbakanı” şeklinde bahsedildiğini hatırlatan Erdoğan, “Muhalefet partilerini ikna etmişlerdi, darbe sonrası kabineleri bile hazırdı” diye konuştu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çırağan Saray’ında düzenlenen Anadolu Aslanları İş Adamları Derneğinin (ASKON) 9. Olağan Genel Kurulu toplantısında konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

GEZİ’NİN YANITI MISIR VE UKRAYNA’DA VERİLDİ

– Gezi olayları bastırılmamış olsaydı Türkiye bugün nerede olurdu? Bu sorunun Mısır’da, Ukrayna’da cevabı verildi. Mısır’da hem seçilmiş devlet başkanı hapse atıldı hem de binlerce sivil insan katledildi. 18 yaşındaki Esma kurşunlanarak katledildi.

YALOVA’DAKİ AĞAÇ DEĞİL Mİ

– Gezi’deki ağaç da Yalovada’daki ağaç değil mi? Neredesiniz çevreciler, nerdesiniz tencere tava çalanlar? Kadıköy’de başlayıp Taksim’e gelen zat, Taksim’de ağaçların yeri değişti. Gezi olaylarındaki mesele sadece ağaç olsaydı, Yalova için de sokağa çıkarlardı. Asırlık çınarlar ağaç sayılmıyor. Neredesiniz tencereci tavacılar? ODTÜ’nün Eymir’de restoran için kestikleri ağaç değilmi?

KABİNE HAZIR BAŞBAKAN BELLİYDİ

Benim için “dönemin başbakanı” tanımını kullandılar, 27 aralık bir darbe girişimidir. 17-25 Aralık girişimi başarıya ulaşmış olsaydı Türkiye nerede olurdu? Muhalefet partileri ikna edilmişti, darbe sonrası kabine hazır, başbakan belliydi.

KASET VE ŞANTAJLA ESİR ALDILAR

Türkiye’de muhalefet partileri ve medya üzerinde ciddi bir şantaj var. Böyle bir genel başkan ancak kaset ve şantajla genel başkan olabilir. Onları kaset ve şantajla esir aldılar. Ama milletin partisini esir alamadılar.

BU KARARI MGK’DA ALDIK

17 ve 25 Aralık darbe girişiminde milletimiz bu oyunu bozmuştur. 30 Mart’ta 10  Ağustos’ta millet bu kirli oyunu gördü ve bozdu. Paralel yapı böyle kirli bir örgüt. Paralel yapının üzerine gittik, gidiyoruz, daha fazla gideceğiz. MGK’da bu kararı aldık. Hukuk dışına çıkılmadığı sürece herkes faaliyetlerini yerine getirebilir. Bütün vakıf, dernek, cemaatlerin hedef alınacağı iddiası da alçakça yalandan başka bir şey değildir.

Anamuhalefet lideri kalkıyor ‘bin odalı’ diyor. Yanlış biliyor, bin odalı değil bin 150 küsür odası var. Burası milletin sarayı, benim sarayım değil. AK Parti Genel Merkezini iktidar olduğu halde CHP, MHP’den sonra mütevazı şekilde yaptı. İtibardan tasarruf olmaz, gelenler gidenler oraya bakıyor 2015’te binli gruplarla muhtarları davet edeceğiz

Bazıları diyor ki Ya cumhurbaşkanı bunlara cevap verir mi? Ben alışılmış cumhurbaşkanı değilim, olmayacağım.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

truk

İşte Türk budur!

İftira atıyorsunuz, dışlıyorsunuz ama bunu yaptığınız Türkler, korkusuzca vahşi saldırganı durdurup onlarca insanın hayata veda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir