Anasayfa / GENEL / Erdoğan’a taşla saldıracaklardı!
erdogan1

Erdoğan’a taşla saldıracaklardı!

ABD polisi, Washington Büyükelçiliği önünde yaşanan olayda PKK provokatörlerinin amacının Erdoğan’a yakın mesafeden taşla saldırmak olduğunu tespit etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump ile gerçekleştirdiği görüşme sonrasında Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği rezidansı önünde PKK’lı bir grup gerginliğe sebep olmuştu. Grup ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumaları arasında kavga çıkmıştı.

ERDOĞAN ARAÇTAN ÇIKINCA…

Bu olay sonrası Amerika polisi kendisinden hiç beklenemeyen bir hamle yaptı. Soruşturma dosyasını genişleten polis, PKK provokatörlerinin amacının Erdoğan’ın aracından çıkmasını sağlayıp, ardından yakın mesafeden taşla saldırmak olduğunu tespit etti. Bunun üzerine eylemi planlayan 2 terörist tutuklandı.

34’Ü BELİRLENDİ

ABD’li güvenlik kaynakları, saldırılarda yer alan 42 PKK’lıdan 34’ünün belirlendiği ve haklarında tutuklama emri çıkartıldığını belirtti. Kaynaklar, tutuklanan şahısların Sinan Narin ve Eyüp Yıldırım olduğunu söyledi. Narin’in ağır cezayı gerektiren müessir fiilden Virginia eyaletinde, Eyüp Yıldırım’ın da saldırı ve ağır yaralama suçlamasıyla New Jersey’de tutuklandığı ifade edildi.

Öte yandan ABD basını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Washington’da protestocuları dövmekle suçlanan 12 korumasına dava açılacağını yazdı. Şu an Türkiye’de olan korumaların arananlar listesine alındığı ve bir daha Amerika’ya giderlerse tutuklanacakları iddia edildi.

-TÜRKİYE-

MEDYAGUNDEM

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

guardian

İngiliz gazete Erdoğan yalanını böyle yedi!

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makalesini yayınlayan The Guardian gazetesi, kendi yaydığı “Kılıçdaroğlu yazınca Erdoğan yazmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir