Anasayfa / GENEL / Erdoğan: Bunlar ücretli şarlatanlar, vesayetin tetikçileri
erdogan-usak3

Erdoğan: Bunlar ücretli şarlatanlar, vesayetin tetikçileri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uşak’ta toplu açılış törenine katıldı. İşte Erdoğan’ın burada yaptığı konuşmadan satır başları:


 – Bundan tam 55 yıl önce demokrasi tarihimiz adına millet adına utanç verici bir durum yaşandı. Bugün 27 Mayıs 2015. 27 Mayıs 1960 darbesi kara bir gün olarak tarihimize yazıldı. 27 Mayıs 1960 günü bir matem günüdür. Ege’nin yiğit adamı Menderes “Yeter” diyerek aldığı iktidar ile millete çok hizmet verdi. Türkçe ezan garabetine onun döneminde son verildi. İmam Hatipler onun döneminde açıldı. Bu milleti özünden koparmak yabancılaştırma adımlarına bu dönemde son verildi. Milletin desteğiyle iktidara gelen Adnan Menderes’e darbe yaptılar yetmedi dar ağacına gönderdi.
– Burada açık söylüyorum. CHP 1950 seçimlerinin sonucunu yıllarca hazmdemedi. Yassıada tutanaklarına bakarsanız Menderes’in asılmasını isteyen kişinin İnönü olduğunu görüyoruz.
– Biz yalnız Allah’ın huzurunda eğiliriz. Başka eğilmek yok. Ne zaman bu milletin evlatları iktidara geldiyse sonları darbe oldu. Menderes’in akıbeti siyasetçilerin üzerinde demokrasinin kılıcı gibi dursun istiyorlardı.
– Menderes ve iki arkadaşını darağacına gönderenler, bunu tek bir gaye için yaptılar. Menderes’in akıbetinin, bundan sonra gelecek siyasetçilere örnek olmasını istiyorlardı. Adnan Menderes, Hasan Polatkan, Fatin Rüştü Zorlu, suçlu oldukları için değil, ibretialem olsun diye asıldılar. Bir daha hiçbir siyasetçi vesayet odakları ile mücadeleye giremesin, milletle devleti barıştırmanın gayreti içerisinde olmasın diye bunu yaptılar.
– Elinizdeki yazılı ve görsel medya ile siz neyi ürküteceğinizi sanıyorsunuz? 40 yıllık siyasi hayatımızı boyunca tehditlere maruz kaldık. Paralel bir savcı çıkmış. Bunlar Menderes’i geçti sonları da geçecek diyor.
İŞİ GÜCÜ BIRAKMIŞ BİZİMLE UĞRAŞIYOR
– New York Times işi gücü bırakmış bizimle uğraşıyor. NATO’yu göreve çağırıyor. Bunların hepsi de gözleri milletin iradesine, yani sizlere dikmiş durumda ama bunlar Türk milletinin, bu milletin o asil duruşunu bilmiyorlar. O kirli ittifaklara benim milletimin nasıl ders vereceğini anlayamıyorlar. Bu uğurda şarlatanlıklarına her gün yenilerini ekliyor ve üstelik bunu da köşelerinden bizzat duyuruyorlar. Bunlar, ücretli şarlatanlar, vesayetin tetikçileri. Milletin evlatlarının iktidarda olmasına, sizlerin söz sahibi olmasına tahammül edemiyorlar
HAYKIRIN Kİ PENSİLVANYA’DAN DUYULSUN
– Şimdi haykırmaya var mısınız? Öyle bir haykıralım ki 15 bin kilometreden duyulsun. Pensilvanya’dan, Kandil’den, Brüksel’den duyulsun. Yeni Türkiye’nin inşasına hazır mıyız? 7 Haziran’da sandıkları patlatıyor muyuz?
– Vatan topraklarında birileri operasyon düşünüyor. Boşuna heveslenmeyin bizi karşınızda bulursunuz. Askerimizi ve emniyet güçlerimizi karşınızda bulursunuz. En önemlisi ise milletimizi karşınızda bulursunuz? Çıkmış bir paralel devlet. Devletin kurumlarına yerleşiyor. Yıllarca bunu din kisvesi altında yaptılar. Eğitim dediler böyle yaptılar. Adımlar atmak süretiyle milletimizi kandırdılar.
– Cumhurbaşkanı olmadan önce bir sözüm vardı. İnlerine gireceğiz demiştik. İnlerine girdikçe abileri mabileri yurtdışına kaçıyor. Siz kaçacaksınız biz kovalayacağız. Asla taviz vermeyeceğiz. 
– Ölür müsün-öldürür müsün? Diyanet’i kapatacağız diyorlar. Kendine gel kendine. Millet buna izin verir mi?

MEDYAGUNDEM

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

guardian

İngiliz gazete Erdoğan yalanını böyle yedi!

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makalesini yayınlayan The Guardian gazetesi, kendi yaydığı “Kılıçdaroğlu yazınca Erdoğan yazmak …

erdogan4

Erdoğan’dan Mescid-i Aksa hamlesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mescid-i Aksa gerilimi ile ilgili İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin’i aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, …

1 Yorum yapıldı

  1. Allah yar ve yardımcımız olsun! çok kirli ve büyük bir ittifakla çevrelenmiş durumdayız. emperyalist güçler bu ülkede halkın egemenliğine yine göz diktiler chp yle hdp yle amerikada ve türkiyede pek çok pazarlıklar yapıldı ve bu görüşmelerin bir kısmı basına da yansıdı. Bir muhalefet partisi lideri amerika biyikelçisiyle ne konuşur ki belli deği mi? Ak partiyi nasıl deviririz nasıl bir ittifak içinde eskiden olduğu gibi Türkiyeyi israil ve amerikanın yörüngesine oturtabiliriz hesap bu.Allah bizi bu korkunç ittifaktan korusun! bu seçimler çok önemli çok. Bu bir kurtuluş savaşı gerçekten.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir