Anasayfa / ANALİZ / Erdem Yavuz yazdı! İsrail’in “topsakal topsakal” diye çağırdığı beterböcekler!
erdem-yavuz50

Erdem Yavuz yazdı! İsrail’in “topsakal topsakal” diye çağırdığı beterböcekler!

BETERBÖCEK

ERDEM YAVUZ YAZDI

twitter.com/erdemyavuz549

Hafızalarınızı tazeleyelim. 1988’de çevrilmiş bir film vardı. Hani, trafik kazası sonucu ölen çiftin, evlerine döndüklerinde aslında ölmüş olduklarını ve öteki tarafa kabul edilinceye kadar bu dünyadaki kendi evlerinde bir hayalet olarak kalmaları gerektiğini öğrenmeleri sonrasında, evlerini işgal eden züppe şehirli bir aileyi defetmek için bettlejuice (Beterböcek) adlı başka bir hortlaktan yardım almasını konu alan bir film. Hatırlayın “bettlejuice bettlejuice bettlejuice” diye ismi üç kez tekrarlanınca hortlak ortaya çıkar, aileyi rahatsız ederdi.

Bizde de, Türkiye’nin dış politik başarıları nedeniyle kendisini bölgede rahatsız hisseden ve Türkiye’yi Ortadoğu’dan kovmak isteyen İsrail’in, “topsakal-topsakal-topsakal” dediğinde ortaya çıkıp, MİT ve Türkiye aleyhine yazılar yazan Neo-Ergenekoncu kalemşörleri var.

Bu Neo-Ergenekoncular bir şekilde, emniyet istihbarata çöreklenmişler ve çok önemli istihbari verileri servis etmişlerdi. 7 Şubat kepazeliği de bu işbirliği ile gerçekleştirilmişti. Neyse ki Başbakan bu saldırıyı püskürttü.

Şimdilerde ise İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından görevden alınan emniyet istihbarat daire başkanı Ömer Altıparmak’ın dönemi hakkındaki soruşturma tam gaz devam ediyor.

Altıparmak’ın yerine getirilen Engin Dinç’in bazı uzman istihbaratçılarla birlikte selefinin son bir yılı üzerinde yoğunlaştığı malumunuz olduğu üzere basına da yandı.

Ayrıca, İsrail “topsakal-topsakal-topsakal” dediğinde gündeme servis edilmek üzere emniyet istihbaratındaki arşivin de klonlandığı da biliniyor.

7 Şubat saldırısı püskürtülen İsrail’in ekmeğine yağ sürmekle görevli küresel 28 Şubatçılara bağlı dış basınla, Türkiye’deki uzantıları bizim topsakallar son dönemde Türkiye’den Suriyeli el-kaideye silah, muhaliflere de kimyasal silah yapımında kullanılan malzemelerin verildiği yönünde asparagas haberlere imza atıyorlar.

Amaçları, uluslararası kurumlar ve kamuoyu nezdinde Türkiye’nin terörle işbirliği içinde olduğu intibaını uyandırmak ve uluslararası hukukun bu konuda bir araştırma yapıp hüküm vermesini sağlamak. Böylece Türkiye’ye ekonomik ve siyasi müeyyideler uygulanacak. Hükümet itibarsızlaştırılacak.

Hem Taraf’ta hem de literatüre girsin diye İngilizce versiyonunda eş zamanlı yazmış bugün. Adana’da yakalanan tırdan çıkan mühimmat benzeri parçaların Türkiye’yi terör destekçisi ülkeler konumuna sokacağını iddia etmiş. Bir de gazeteleri bu haberlere neden yer vermedi diye sorgulamış kendince.

Herkes senin gibi vatan haini değil de ondan yazmadılar. Eceli gelen köpek misali cami duvarını pislemeye devam ediyor.

Uluslararası hukuka delil oluşturup, Türkiye’yi teröre destek veren ülkeler listesine sokmaya çalışan topsakallar da bir gün “görüş gününü” bekleyenler arasındaki yerlerini alacaklar.

Neticede tasmayı tutan eller tespit edilmiş görünüyor. Sadece birilerinin son kez “topsakal-topsakal-topsakal” demesi bekleniyor.

MEDYAGUNDEM

tekdag4

Habertürk’ü FETÖ’ye böyle teslim ettiler!

FETÖ Habertürk’ü bakın nasıl yörüngesinden çıkarıp, kimlerle nasıl kafesledi? MEDYAGUNDEM.COM- Fetullahçı terör örgütünün medya operasyonlarında adres …

erdem-yavuz34

MEDYAGÜNDEM 3 yıl önce TİB gerçeğini yazmıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün FETÖ’nün üssü TİB’in kapatılacağını açıkladı. MEDYAGÜNDEM TİB’in neden kapatılması gerektiğini daha 3 …

tib

MEDYAGÜNDEM’i haklı çıkaran manşet!

Bugün Milliyet’in sürmanşetinde yer alan TİB’deki “paralel kablolar”ı ilk kez geçen yıl MEDYAGÜNDEM’de Erdem Yavuz …

1 Yorum yapıldı

  1. Topsakal çetesi İttihat Terakki’nin İT’in KOMİTACILARININ günümüz şartlarına uygun hale getirilmiş taktikleriyle hareket ediyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir