Anasayfa / ANALİZ / ERDEM YAVUZ YAZDI! BİR POLİS ESKİSİNİN ALTAYLI’YA ÖDETTİĞİ DİYET!
erdem-yavuz-fatih

ERDEM YAVUZ YAZDI! BİR POLİS ESKİSİNİN ALTAYLI’YA ÖDETTİĞİ DİYET!

DİYET

ERDEM YAVUZ YAZDI

twitter.com/erdemyavuz549

Suçlunun, ayıbını saklayan ve onu aklayan kişiye ödediği bedele denir DİYET.

Bugünkü örneğini Fatih ALTAYLI’nın yazısında detaylı olarak görebiliriz. Bu yazı bir DİYET’in NASIL ÖDENEBİLECEĞİNE ve bunun için nasıl bir kılıf uydurulabileceğine İBRETLİK bir vesika.

Görev aldığı dönemde İstanbul emniyetinin yürüttüğü ERGENEKON ve BALYOZ gibi soruşturmalarla toplumda CADI avı başlatan, operasyonlara yönelik kamuoyu yaratılması amacıyla kendisine bağlı TOPSAKAL ve diğer gazetecilere elden KİŞİ DOSYALARI-DİNLEME TAPELERİ veren Ali Fuat’ı nasıl da aklamış bugünkü yazısında..

Film aslında 2010’da başlar.. Güzel ve alımlı bir kız olan Serap ÇİL 2010 Mayıs ayında moda köşe yazarı olarak Habertürk’te işe girer.

23 yaşındaki bu taze kız, herkes gibi Fatih ALTAYLI’nın da dikkatini çeker ve Genel Yayın Yönetmeni olmanın verdiği cazibeyle kızla ilişki yaşamaya başlar.

Taze Çiçeği Koklamanın verdiği hüşû ile bir süre bulutların üzerinden gezinen ALTAYLI, en nihayet eşinin CEP’teki aşk mesajlarını ve fotoğrafları görmesiyle yer yüzüne sert bir şekilde düşer.

Eşinin kendisini boşamasından korkan Fatih, hemen bir mizansen uydurur ve “kızın kendisine şantaj yaptığını” iddia ederek, yardımcı olması için Mizansen Uzmanı Ali Fuat’ın kapısını çalar.

Sonrası malum. Tezgah hemen kurulur, deliller oluşturulur ve Zavallı Kız yıldırım hızıyla bir yıl hapis ve 300 bin TL para cezasına çarptırılır. Yani film kız için kötü, ALTAYLI içinse mutlu sonla biter.

İşte, kendisini bu beladan kurtaran Ali Fuat’a olan DİYET’ini bugünkü yazısıyla ödüyor ALTAYLI.

TIR Operasyonları haberiyle iyice deşifre olan Dişi TOP SAKAL Arzu’ya vereceği mülakatı, daha etkili olacağını bildiğinden diyetini ödemesi için ALTAYLI’ya bir şans vermiş Ali Fuat.

Şu sıralar ömür boyu sürecek bir Pensilvanya vizesi çıkarmakla meşgul bizim Polis Eskisi, vizeyi alır almaz Sarıyer’deki 3 milyon dolarlık Malikhanesi’ni satıp, şimdiye kadar yaptığı hizmetleri için ödenecek DİYETLERİ toplamak amacıyla Okyanus Ötesi’ne uçacak…  Olsun, bir kırmızı bülten de onun için çıkartılır..

MEDYAGUNDEM

tekdag4

Habertürk’ü FETÖ’ye böyle teslim ettiler!

FETÖ Habertürk’ü bakın nasıl yörüngesinden çıkarıp, kimlerle nasıl kafesledi? MEDYAGUNDEM.COM- Fetullahçı terör örgütünün medya operasyonlarında adres …

erdem-yavuz34

MEDYAGÜNDEM 3 yıl önce TİB gerçeğini yazmıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün FETÖ’nün üssü TİB’in kapatılacağını açıkladı. MEDYAGÜNDEM TİB’in neden kapatılması gerektiğini daha 3 …

tib

MEDYAGÜNDEM’i haklı çıkaran manşet!

Bugün Milliyet’in sürmanşetinde yer alan TİB’deki “paralel kablolar”ı ilk kez geçen yıl MEDYAGÜNDEM’de Erdem Yavuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir