Anasayfa / GENEL / Doğan medyasından sinsi operasyona devam
pamuk

Doğan medyasından sinsi operasyona devam

Tıpkı Kanal D spikeri İrfan Değirmenci’nin “hayır” dediği için kovulduğu iddiasındaki gibi Aydın Doğan medyası, hayırcılara yarayacak her türlü sinsi algı operasyonlarına girmekten geri durmuyor. Son olarak da Orhan Pamuk’un röportajının yayınlanmaması vakası yaşandı.

medyagundem.com

Hürriyet’in Washington Temsilcisi Cansu Çamlıbel’in Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’la yaptığı söyleşinin yayımlanmadığı meselesi çok konuşuldu. Ancak Hürriyet cephesinden neden yayınlamadığına dair hiçbir tatmin edici açıklama gelmedi. t24, diken gibi FETÖ beslemelesi siteler meseleyi köpürtüp faturayı Erdoğan ve iktidara çıkarmaya çalıştı.

Yetmedi bugün de Hürriyet Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, Washington Temsilcisi Cansu Çamlıbel’in Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’la yaptığı söyleşinin yayımlanmamasını eleştirdi.

Bildirici Doğan medyasının sinsi bir oyununun parçası olarak Pamuk’un röportajının yayınlanmamasını eleştirdi. Hesabı önce sorması gereken patronu Aydın Doğan iken, bunun yerine iktidarın tartışılmasına algı malzemesi verdi.

Bildirici, “Haberciliğin niteliğini yayımlanan kadar yayınlanmayan haberler de gösterir. O nedenle keşke yazar Orhan Pamuk ile yapılan ve referandum hakkındaki görüşlerini aktardığı söyleşi de yayımlanabilseydi” dedi. “İleride bu dönemin basın tarihini araştıracaklar da eminim yayımlanmayan (ya da yayımlanamayan) haberler için özel bir bölüm açacaklar” diyen Bildirici, “Bu bölüm bu dönemdeki basın özgürlüğünün durumunu anlamak açısından gösterge olacak” ifadesini kullandı.

faruk2

faruk faruk3 faruk4 faruk5

MEDYAGUNDEM

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

feto

Doğan medyası “FETÖ darbe yapacak” diyor!

Dün Hürriyet gazetesinde Abdülkadir Selvi… Bugün de Ahmet Hakan. Doğan medyası Fetullahçı terör örgütünün yeni …

kemal-dogan

CHP’de genel başkanı Doğan grubu mu atıyor?

Akşam gazetesinde Kurtuluş Tayiz’in “CHP’de genel başkanı Doğan grubu mu atıyor?” başlıklı yazısı şöyle… Deniz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir