Anasayfa / GÜNDEM / Doğan medyasındaki FETÖ’cülerin son eylemi!
image

Doğan medyasındaki FETÖ’cülerin son eylemi!

Aydın Doğan’ın sahibi olduğu CNN Türk kanalının internet sitesi bugün tam anlamıyla FETÖ’cü tarzıyla haberlerini manipüle etti. Yargıda Birlik Derneği’nin iftarı CNN Türk’ün resmi Twitter hesabından skandal bir başlıkla duyuruldu.


CNN Türk’ün resmi Twitter hesabından şu tweet atıldı:

cnnturk4

Yargıda Birlik Derneği’nin iftarına dair haberi FETÖ’yü kollayacak bir algı operasyonuyla tamamen yoruma dayalı bir başlık atarak sosyal medyada paylaşan CNN Türk, Doğan medyasındaki FETÖ militanlarının halen ne kadar aktif olduklarını a gözler önüne serdi.

Habere katılan “Türkiye’nin ve dünyanın en büyük yargı derneği olduğu belirtilen kuruluşun üyelerinin konuşmalarında haklar ve hukuka değinen olmadı.” ifadesi tam anlamıyla bir FETÖ tarzı manipülasyon olarak dikkat çekti. Fetullahçı terör örgütü karşıtı yargı mensuplarını hukuktan anlamaz, hukuku umursamaz göstermeye dayalı haber başlığı sadece ve sadece FETÖ işidir. FETÖ militanlarından başkası böyle bir başlık atmaz. CNN Türk gibi ana akım medya olma iddiasındaki bir yerde belli ki militan çalıştırılıyor, gazetecilik ölmüş. Her ne olursa olsun gözler Aydın Doğan’a çevriliyor bu durumda. Ortağı olduğu Alman medyasından Erdoğan’a saldıraya başlayan, maaş verdiği FETÖ militanlarına CNN Türk’teki pervasızlığı yaptıran Aydın Doğan acaba niye kaşınıyor?

CNN Türk’ün bu paylaşımı FETÖ militanları tarafından sosyal medyada da alkışlandı:

cnnturk2

Haberin detayları ise şöyle:

Yargıda Birlik Derneği’nin iftarında bir araya gelen yüksek yargı mensupları da dahil hakim ve savcılar, “devletimizin yanındayız” mesajı verdi. Dernek Başkanı olan Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Birol Kırmaz, “Yargı, peygamber postu olarak hiçbir grubun, hiçbir zümrenin hakimiyetine bırakılamayacak kadar çok önemli bir kurum” derken, HSYK Üyesi Turgay Ateş de “Yargının içindeki malum yapı temizlenmeden yargı düştüğü yerden kalkamayacak” ifadesini kullandı. Türkiye’nin ve dünyanın en büyük yargı derneği olduğu belirtilen kuruluşun üyelerinin konuşmalarında haklar ve hukuka değinen olmadı.

Türkiye’nin ve dünyanın en büyük yargı derneği olduğu belirtilen Yargıda Birlik Derneği, Malatya’da İnönü Üniversitesi Havuzbaşı tesislerinde iftar verdi. İftara yüksek yargı ve HSYK üyeleri, hakim ve savcılar katıldı. İftardaki konuşmalarda hakim ve savcılar hukuka değinmedi ama “devletimizin yanındayız” mesajı verdi, “paralel yapı” ve “terörle mücadeleye” ilişkin görevlerine değindi. İftardaki konuşmalarda yargı erki, “Peygamber postu” olarak nitelendi.

Programa; Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yüksel Kocaman, HSYK Üyesi Turgay Ateş, Yargıtay Üyesi Hakan Yüksel, Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Yargıda Birlik Derneği Başkanı Birol Kırmaz, Malatya Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Faruk Fidan, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ahmet Mert, cumhuriyet başsavcı vekilleri Mehmet Badem ve Abdulkadir Gündem, Malatya Ağır Ceza Mahkemesi başkanları Müzeyyen Yıldırımoğlu, Vedat Koç, savcı ve hakimler ile birlikte Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürü Feyzullah Taşkın, İstinaf Dairesi Başkanı ve Yargıda Birlik Derneği Başkan Yardımcısı Berrin Aksoyak, Personel Genel Müdür Yardımcısı Turan Kuloğlu, İç Denetim Başkanı Numan Eroğlu, Strateji Daire Başkan Yardımcısı Kubilay İnan katıldı.

Programın açılışında konuşan Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Yargıda Birlik Derneği’ni her zaman ve herkes için adaleti gözeten bir bakış acısıyla hareket eden hakim ve cumhuriyet savcılarının, yeniden ve daima hukukun üstünlüğü için kurdukları ve üye oldukları bir dernek olduğunu ifade etti.

Yargıda Birlik Derneği Başkanı Birol Kırmaz da konuşmasına, Tunceli’nin Ovacık ilçesinde adliye lojmanına yönelik olarak gerçekleştirilen bombalı saldırıyı kınayarak başladı. Kırmaz, “Bizler ilk kurulduğumuz andan itibaren Yargıda Birlik Derneği olarak hep aynı mesajı verdik; derneğimiz ve derneğimizi meydan getiren tüm hakim ve savcılar olarak teröre karşı biz devletimizin yanındayız, güvenlik güçlerimizin yanındayız. Bizler bir ve beraber olarak teröre karşı mücadelemizi sürdüreceğiz ve en sonunda teröre ve teröre destek verenlere en büyük cevabı onları bitirerek vereceğiz” diye konuştu.

“Yargı peygamber postudur”

Yargıda Birlik Derneği’nin 5 bin 359 üyesi ile Türkiye’nin en büyük, dünyanın ve Avrupa’nın da en büyük yargı derneği olduğunu dile getiren Kırmaz, “Bu derneğin en büyük felsefesi Hazreti Mevlana’nın ‘Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol’ sözlerinden oluşmakta. Biz şeffaflığı, saydamlığı, içi dışı bir olmayı kendimize ilke edindik. Birlik ve beraberliği kendimize düstur saydık. Yargı, peygamber postu olarak hiçbir grubun, hiçbir zümrenin hakimiyetine bırakılamayacak kadar çok önemli bir kurum. Bu çerçevede bizler hayata farklı pencerelerden bakmakla birlikte gücünü sadece hukuktan alan ve adalet kelimesinden yüreği son derece etkilenen hakim ve savcılar olarak yolumuza devam ediyoruz” dedi.

“Malum yapı temizlenmeden yargı düştüğü yerden kalkamayacak”

HSYK Üyesi Turgay Ateş ise “Yargıda Birlik gerçekten Türkiye için bir model. Bu modelin altında ciddi ihtiyaçlar bizi buraya getirdi. İyi ki var” değerlendirmesinde bulundu. Ateş, konuşmasına şöyle devam etti:

“Samimi ve içten gelerek konuşmak istiyorum, yoksa her hangi bir hazırlık yapmış değilim; biz şunu gördük: Yargının içindeki maalesef malum yapı temizlenmeden yargı düştüğü yerden kalkamayacak. Bizim HSYK’mızın birinci önceliği, Yargıda Birlik Derneği’nin bize verdiği güçle bu amacı gerçekleştirmek. Tabi bu amacı gerçekleştirebilmek için HSYK’nın elinde çeşitli usuller var. Bu usuller mevzuat çerçevesinde ancak netice bulabiliyor. Bu süreç çok uzuyor. Biz, Devlet Denetleme Kurulu’nun HSYK’dan da istediği ‘mücadele anlamında ne tür şey yapabiliriz’ şeklindeki öneriye ben bizzat şahsım olarak ve kuruldaki başka arkadaşlarımızda, ‘Bir mevzuata ihtiyacımız olduğunu, bu mevzuat çerçevesinde bu yapı ile mücadele noktasında ciddi bir faaliyete girebileceğimizi’ kendi adımı da arz ettim. Bu faaliyet mevzuat çalışması yapılmadıktan sonra tabi elimizdeki prosedüre göre bu arkadaşlarımızla mücadele edeceğiz. Neticeyi ne kadar alabiliriz, o Allah’tan. Ama biz vazifemizi sonuna kadar yapmak adına her gün aynı irade ile bu çalışmaya devam edeceğiz. Elinizi taşın altına koyduğunuzu biliyoruz, zaten sizinle bu yargı ayağa kalkacak, başka bizim sığınacağımız kimse yok. Yüzde belki 45-50 civarında malum yapıdan meslektaşlar var, Onların bu mesleğe katkı verme gibi bir niyetleri yok. Bu meslek ne kadar çökerse, ‘Bakın biz demiştik’ diyecekler. Bende diyorumki, çoğumuz 15-20 yıllık meslektaşız, belki daha gençlerimizde var, biz bu mesleğe tırnaklarımızla kazıya kazıya bir yerlere geldik, hepiniz öylesiniz. Ama buna devam etmemiz lazım. Çünkü birileri şuanda bizleri çekmeye çalışıyor, ‘Yargı çöksün, devletin her kademesinde sıkıntı yaşansın’ isteniyor. Bizde diyoruz ki yargı çökmesin. Yargının çökmemesi için omzumuzdaki yük ağır, ama bir parça daha yük alalım, imkanımız varsa.”

Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yüksel Kocaman da konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“HSYK seçimleri öncesinde sizler de duyuyorsunuzdur, o kadar çok hikaye var ki; mağduriyete yol açan önceki paralel yapının yol açtığı. Bu enkazı ortadan kaldırmak ve yeniden yargıda bağımsızlık, tarafsızlık adil bir yargı oluşturmak için yola çıkan bir derneğimiz var. Sayın HSYK üyemizin de bahsettiği üzere, Ankara’da tam bir uyum içerisinde Adalet Bakanlığı, Hakimler ve Savcılar yüksek Kurulu, Yargıda Birlik Derneğimiz, çalışma içerisinde. Belki istenen hedeflere çok kısa sürede ulaşamıyoruz, eleştirilen yanlar mutlaka var, ama bu bir süreç. Herkes iyi niyetle elinden geleni yapıyor. Bunun mevzuat ayağı var, HSYK’nın yapacağı işler var, bakanlığımızın yapacağı işler var. Uyum içinde iyi niyetle çalışılıyor. Aksaklıkların, eksikliklerin farkındayız. Bu bir süreç, daha kısa sürede daha iyi neticelere ulaşacağız diye ümit ediyoruz.”

Programın sonunda Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Malatya Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı Faruk Fidan, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ahmet Mert’e Yargıda Birlik Derneği’nin plaketleri verildi.

MEDYAGUNDEM

tuncay

FETÖ’den flaş disk şantajıyla mı milyonları indirdin Tuncay Özkan?

CHP’li Tuncay Özkan, TSK’daki FETÖ’cüler listesinin yer aldığı flaş diski 10 yıl önce FETÖ’ye karşı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir