Anasayfa / GENEL / Doğan medyası ve FETÖ’cüler Baltimore için penguene bağladı!
baltimore

Doğan medyası ve FETÖ’cüler Baltimore için penguene bağladı!

Zaman, Hürriyet ve Radikal tüm dünyanın gözlerini çevirdiği Amerika/Baltimore’daki olayları haber bile yapmıyor..


Türkiye’de Taksim’deki Gezi olaylarının ardından, küçük grupların dahi bir araya gelerek yaptığı her protestoyu hemen sayfalarına taşıyan Gezi / Cemaat medyası Amerika’daki sokak olaylarını görmezden geldi.

GEZİ / CEMAAT MEDYASI BAŞINI KUMA GÖMDÜ

Amerika’nın Maryland eyaletine bağlı Baltimore şehrinde göstericiler bir siyasi gencin hayatını kaybetmesinin ardından sokaklara döküldü. Göstericilerle polis arasında çatışmalarda, polis şiddetinin örneklerine de rastlanıldı ama Gezi ve Cemaat medyasının hepsi başını kuma gördü, haberi görmezden geldi.

HÜRRİYET’TE TEK BİR HABER YOK

Gezi’nin en büyük kışkırtıcısı olan Hürriyet Baltimore olaylarıyla ilgili anasayfasında tek bir haber barındırmadı. Zaten az girilen ve detaylara yer verilmeyen haberler ana sayfa yerine ilgili kategoride okurun ilgisine sunuldu.

hurriyet-baltimore

RADİKAL KÖPEĞİN SANDVİCİNİ HABER YAPTI

Hürriyet’in dışında yine Gezi kışkırtıcılığı yapan Radikal de “Tilkinin yaptığı sandviçi” bile manşet yaptı ama Baltimore ile ilgili tek bir habere yer vermedi.

radikal-baltimore

ZAMAN’IN AMERİKA KORKUSU

AK Parti’ye savaş açtığı günden beri hükümet düşmanlığı yapmak için yer yolu deneyen Cemaat’in medyası da başta Zaman gazetesi olmak üzere Hürriyet ve Radikal ile aynı tavrı takındı. Zaman, ana sayfasında tek bir habere yer vermezken Zaman’ın Amerika bülteni de bir küçük haberle Baltimore olaylarını geçiştirdi.

zaman-baltimore

(ensonhaber)

 

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

feto-abd

ABD kararını verdi; game over Feto!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ABD Dışişleri Bakanlığının yayınladığı Terörizm 2016 Ülkeler Raporu’nun Türkiye bölümünde ilk …

1 Yorum yapıldı

  1. Hayret! halbuki Hürriyet gazetesinde, Amerikadaki polis şiddeti üzerinden bile T.Cumhuriyeti hükümetine vurabilecek manipülasyon, yeteneğine sahip nice beslemeler tanıyoruz biz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir