Anasayfa / GENEL / Doğan medyası klavye provokatörlerini çekiyor!
emin1

Doğan medyası klavye provokatörlerini çekiyor!

Gezi kalkışmasından bu yana besledikleri militanların sosyal medyadaki provokasyonlarına ses çıkarmayan Doğan Medya Grubu, Emin Çapa’nın son rezaletinden sonra tüm çalışanlarına sosyal medya uyarısı yaptı.

Doğan Medya Grubu, çalışanlarına sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlara dikkat etmelerini belirten bir ‘uyarı’ yazısı gönderdi.

Yazıda uyarıları dikkate almayan muhabirler hakkında “Gerekli yaptırımların uygulanmasının kaçınılmaz olacağı” vurgulandı.

Sosyal medya paylaşımlarının “Yanlış anlaşılmalara ve istismara müsait hale geldiği” belirtilen genelgede, sosyal medyayı kullanan muhabirlerin şu hususlara dikkat etmeleri gerektiği belirtildi:

“Sosyal medyayı kullanan tüm arkadaşlarımızın bütün bu hususlara dikkat etmeleri, Grubun tüzel kişiliğine olumsuz yansımaları olabilecek, yazılı veya görsel medyada özellikle siyasi sosyal ve ekonomik içerikteki paylaşım veya imalara yer vermemeleri önem taşımaktadır.”

Genelgede “Gerekli özeni göstermeyen arkadaşlarımız hakkında gerekli yaptırımların uygulanması kaçınılmaz olacaktır” denildi.

dogan-medya

Emin Çapa’nın tweeti bardağı taşırdı

CNN Türk’ün ekonomi muhabiri Emin Çapa’nın doların rekor artışı sonrası kişisel Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım Türkiye’yi ayağa kaldırmıştı.  Çapa, tweetinde şunları yazmıştı:

“Dolar 3.46’yı aştı. Ne oldu, dolar sevgisi vatan sevgisini geçti mi? “Tankların önüne yatarız, dolarımızı satmayız” mı? Kahramanlar nerede?”

Çapa, gelen tepkiler üzerine, 169 bin kullanıcının takip ettiği Twitter hesabını korumaya almış ve yazdıklarının yanlış anlaşıldığını savunmuştu.

MEDYAGUNDEM

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

mehmet

Doğan medyasının sinsi oyunu

Hürriyet yazarı Mehmet Y. Yılmaz’ın bugünkü yazısında darbeyi ihbar eden Binbaşı O.K hakkında bazı iddialarda …

zirve

Hürriyet’in şaibeli zirvesi

Doğan Medya Grubu’nun para karşılığı haber ve yayın yaptığı advertorial işlerinden ‘Gelişen Bölgeler Zirvesi’nin 9.’su …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir