Anasayfa / GENEL / Doğan grubundan sinsi sinsi ihanet
dogan-rapor

Doğan grubundan sinsi sinsi ihanet

BM Özel Raportörü Melzer, Türkiye’de kötü muamele iddialarına ilişkin hiçbir delil bulunamadığını vurguladı. Melzer’in sözlerini çarpıtan Doğan grubu ile bazı yabancı basın kuruluşları ise yine Türkiye’yi hedefe koydu.

BM İşkence Özel Raportörü Nils Melzer, 27 Kasım-2 Aralık 2016 tarihleri arasında yaptığı Türkiye ziyaretine ilişkin ön raporunu düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. Çalışmaları sırasında sınırsız erişim hakkından yararlanıldığına dikkat çeken Melzer, “Türkiye hükümetine minnettarlığımı tekrar dile getiriyorum” ifadesini kullandı. Darbe girişiminin sonrasındaki haftalarda kötü muamele olduğunu iddia eden Melzer, “Keyfiyetle dolu bu ilk aşamadan sonra kötü muamelenin bittiği görülmekte. Ben ve ekibim darbe girişimiyle ilgili gerekçelerle tutuklanan mahkumlara ilişkin kötü muameleye ilişkin sözlü tehditler dışında hiçbir delil toplamamış ve iddiayla karşılaşılmamıştır” ifadelerini kullandı.

MEMNUN EDİCİ

Halihazırda işkence veya kötü muamele iddialarına ilişkin hiçbir delile ulaşılamadığını vurgulayan Melzer,“Genel olarak ziyaret edilen tutukluluk yerlerindeki tutukluluk koşulları memnun edici ya da kabul edilebilirdir” dedi. Türk yetkililerin, işkenceyi önleme yeteneğine sahip olduğu belirtilen Melzer, “Son on yılda bunu tutarlı bir şekilde kanıtlamışlar ve tartışmasız güvence altına aldıklarını ve devamını taahhüt edeceklerini belirtmişlerdi” diye konuştu.

YİNE TÜRKİYE’Yİ HEDEF ALDILAR

Melzer’in Türkiye ilgili hazırladığı ön rapor Doğan grubu ile bazı yabancı basın yayın kuruluşlarınca çarpıtıldı. Hürriyet Daily News, CNNTÜRK, Almanya’nın yarı resmi basın yayın kuruluşu Deutsche Welle ile Reuters ve BBC raporda Türkiye’ye yönelik bazı bazı eleştirileri cımbızlayarak yayınladı. Türkiye’de işkence olmadığını vurgulayan ifadeleri görmezden gelen söz konusu basın kuruluşları Türkiye düşmanlıklarını bir kez daha gösterdiler.

-STAR-

MEDYAGUNDEM

feto-dogan

FETÖ yalanlarını Doğan satıyor!

249 şehit verdiğimiz 15 Temmuz darbesiyle kanlı yüzleri açığa çıkan FETÖ’cü hainler tarafından yayınlanan ve …

dogan1

HDPKK ve FETÖ gibi Doğan grubu da Pentagon’a çalışıyor

Akşam gazetesinde Kurtuluş Tayiz’in “YPG’yle anlaşalım mı?” başlıklı yazısı şöyle… Hürriyet’ten Ertuğrul Özkök “Büyük risk …

dogan-gunes

Doğan grubu küresel çete ve terör örgütlerinin sesidir

Akşam gazetesinde Kurtuluş Tayiz’in “Peki Hürriyet’in maksadı neymiş?” başlıklı yazısı şöyle… Hürriyet gazetesi, “Karargâh rahatsız” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir