Anasayfa / GENEL / Doğan grubu küresel çete ve terör örgütlerinin sesidir
dogan-gunes

Doğan grubu küresel çete ve terör örgütlerinin sesidir

Akşam gazetesinde Kurtuluş Tayiz’in “Peki Hürriyet’in maksadı neymiş?” başlıklı yazısı şöyle…

Hürriyet gazetesi, “Karargâh rahatsız” manşetinin “maksadı aşan” bir ifade olduğunu açıkladı. Bu başlığın, karargâhın hükümete karşı rahatsızlığını yansıttığını akıllarına dahi getirmemişler. Bu şu anlama geliyor; bir grup akılsız oturup gazete yapıyoruz, ne yazdığımızın, hangi başlığı attığımızın farkında dahi değiliz!

Şüphesiz böyle değil; ne gazeteyi yapanlar ne de o başlığı atanlar akılsız, şuursuz kişiler. Akıllarının başlarında olduğunu gösteren en büyük kanıt ise; “Karargâh rahatsız” başlığının ne anlama geldiğinin farkında olduklarından sayfa 1 yerine, içerideki sayfada kullanmaları.

O halde maksatları ne?

Maksatlarını rahatsızlıklarına bakarak anlamak mümkün. Milli iradenin yanında duran asker, başlıca rahatsızlıkları. Devletin birlik içinde olması, beraberlik görüntüsü vermesi kendilerini fazlasıyla rahatsız ediyor.

Bu maksatlı haberle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında poz veren Genelkurmay Başkanı’nı, bir yandan tartışmaya açmaya çalıştılar, diğer yandan da askeri, siyaset kurumu ve milletle karşı karşıya getirmek istediler. Bundan muratları ise devleti birbirine düşürmek ve ayrıştırıp yönetilemez hale getirmek.

Dikkat edilirse uzun bir süredir Türkiye’ye dönük saldırılar doğrudan devletin varlığını ve birliğini hedeflemekte. PKK, FETÖ ve DEAŞ merkezli saldırılar siyaseti değil, devleti çökertmeyi amaçlamakta. Küreselci çetenin amacı Türkiye’yi de Irak ve Suriye gibi dağıtmaktı. PKK ve FETÖ’nün kontrol ettiği siyasi güçler ve medya, bu saldırıların taşeronluğunu yaptılar. Doğan grubu, yürüttüğü algı operasyonlarıyla hâlâ Türkiye’yi çökertmeye çalışan bu küreselci güçlerin ve terör örgütlerinin sesi, sözü ve hizmetkârı.

Doğan grubunun değişebileceğini düşünenlerin her zaman hayal kırıklığına uğrayacağı aşikâr. Küreselci medya zincirinin bir halkası olan bu medya grubunun ne değişmesi ne de Türkiye’nin çıkarlarına göre yayın yapması mümkün. “Türkiye Türklerindir” sloganı sadece bir göz boyamadan ibaret, tıpkı Cumhuriyet gazetesi gibi. Adı “Cumhuriyet” olmasına rağmen bu kadar çok cumhuriyet düşmanlığı yapan başka bir yayın grubu var mı? Türkiye Türklerindir sloganıyla, devletin ve milletin bu kadar canına okuyan başka bir yayın grubu var mı?

Temelde Türkiye düşmanlığı üzerine dizayn edilen bu yayın gruplarının devletin ve milletin yararına yayın yapması mümkün değildir. Ancak millete ve bu ülkeye yaptıkları düşmanlığın da sonuna gelindi. “Karargâh rahatsız” manşetine gerek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın, gerekse Genelkurmay Başkanlığı ve kamuoyunun verdiği sert tepki, Doğan grubunun artık devlet üzerinde operasyon yapma imkân ve kabiliyetinin sonuna gelindiğini göstermektedir.

Maksatları devleti birbirine düşürmekti, fakat başaramadılar; kendi içlerinde birbirlerine düştüler. Bundan sonra hiçbir algı operasyonunun tutmayacağını da böylece belki anlamışlardır

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

kk-pkk

KK’nın FETÖ yürüyüşüne destek veren “milli medya” yazarları!

Akşam gazetesinde Kurtuluş Tayiz’in “Pensilvanya’nın yoluna gül dökenler” başlıklı yazısı şöyle… Pentagon’un 15 Temmuz’da FETÖ’yü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir