Anasayfa / GENEL / Dikkat! FETö seçime bağımsız girdiği yerlerde sahtekarlık yapabilir!
feto-secim

Dikkat! FETö seçime bağımsız girdiği yerlerde sahtekarlık yapabilir!

Fetullah Gülen’e bir dönem en yakın isimlerden, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Eski Başkanı Latif Erdoğan bugünkü yazısında seçimlere doğru Fetullahçı terör örgütünün (FETÖ) başvuracağı sahtekarlıkları kaleme aldı. Bağımsız seçime girdikleri yerlerde her türlü sahtekarlıklara başvurabileceklerinin altını çizen Latif Erdoğan, AK Parti’nin rehavete kapılmamasını kaybedecek bir şeyi kalmayan örgütün her şeyi yapabileceğini yazdı.


İŞTE LATİF ERDOĞAN’IN BUGÜNKÜ YAZISINDAN BAZI ÖNEMLİ BÖLÜMLER

TEYAKKUZ VAKTİ!

MHP’YE SIZMAYI BAŞARAMADILAR

…Halbuki Türkiye siyasi yelpazesinin güçlü bir iktidara ihtiyacı olduğu kadar güçlü bir muhalefete de ihtiyacı var. Bu ihtiyacın sol argümanlarla karşılanması ise artık imkansız. En azından ana muhalefetin sağ partilerden biriyle gerçekleşmesi zaruret. Bu konuma en yakın aday da mevcutlar arasında MHP görünüyor. Bu gerçek, paralel üst akıl tarafından da keşfedildiği içindir ki, AK Parti’nin karşısına MHP ile çıkma stratejisini uygulamayı düşünüyorlar. Ne ki, MHP bu yapıya karşı bütün kapılarını sürmelemiş bulunuyor. Bu sebeple de, MHP’yi sızma yoluyla ele geçirmeleri imkansız. Desteklerini meccani göstererek, taleplerini seçim sonrasına bırakacaklar. MHP’nin ana muhalefete geçmesini ben de yararlı görürüm; fakat işin ne başında ne ortasında ne de sonunda paralel örgütle hiçbir angajmana girilmemesi şartıyla..

BAĞIMSIZ ADAYLARIN GİRDİĞİ YERLERDE SAHTEKARLIK YAPABİLİRLER

Paralel örgütten bazı kişilerin, siyasi karşılığı olmadığı bilindiği halde bağımsız aday gösterilmeleri, ya kaybedecek bir şeyi kalmamış kişinin meydan okuması gibi okunmalı; ya da özellikle bu adayların seçime girecekleri bölgelerle ilgili planladıkları sahtekarlıklara yorumlanmalıdır. Meselenin teknik boşluklarını bilmediğim için sahtekarlıkların ne yönlü gerçekleşeceğini somutlaştırmam mümkün değil. Bu mükerrer oy şeklinde olabilir, sayım ve tasniflerin bilgisayarlara yüklenmesi söz konusu ise, o ortamlarda yapılacak hile ve oyunlarla olabilir; ya da işin yetkililerince bilinen başka hile yolları varsa, hepsiyle de uygulamaya konulmak istenebilir. Elbette söz konusu hile ve oyunları, hem yurtiçi hem de yurtdışındaki seçim merkezlerinin genelinde devreye sokmak isteyeceklerini düşünmek de pek abartılı olmaz sanırım.

AK PARTİ 7 HAZİRAN’DA KAZANIRSA ÖRGÜT HEZİMET YAŞAYACAK!

Paralel örgütün, aday adayları kanalıyla AK Parti’yi ele geçirme projeleri, AK Partili yöneticilerin basiretine çarpıp, engellendiğinden şimdilik askıya alınmış bulunuyor. Eğer AK Parti, kendilerine gösterilen hedefi tutturabilirlerse, bu, kısa ve uzun vadede paralel örgütün devlete sızdıkları her yer ve yöreden tasfiyesi manasına gelecek. Seçimlere kadar cemaat üyelerini motive etmekte kullanacakları bütün argümanlar da seçimde yaşanılacak hezimetle anlamsızlaşacak. Özellikle, Gülen’in Yeni Şafak’ta yayınlanan belgeler sebebiyle aldığı derin yaralar da bunlara ilave edilince, cemaat yapısının harcı kendiliğinden dökülmüş olacak. Sonuç malum.

MEDYAGUNDEM

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

darbe

Allah’a değil Feto’ya tapan sapıklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i …

feto

Teröristbaşının son oyunu!

Teröristbaşı Fetullah Gülen, dün bir Mısır gazetesine “darbeyi Atatürkçü ve laik subaylar yaptı, bizim ilgimiz yok” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir