Anasayfa / GENEL / DHKP-C terör örgütü resmen FETÖ’nün silahlı gücü olmuş!
suikast

DHKP-C terör örgütü resmen FETÖ’nün silahlı gücü olmuş!

Paralel polisler DHKP-C’li Asuman Akça’yı birçok eylemde kullanıp, infaz emri verdi. Saldırıya uğrayan Akça şans eseri kurtuldu. Suikastçıyı Bank Asya’nın paralelci avukatı savundu.


DHKP-C’yi tamamen kontrolleri altında tutmak isteyen paralel yapı polisleri, örgütün İstanbul sorumluluğuna kendi elemanları olan Asuman Akça’nın gelmesini sağladılar. Birçok eylemde Akça kullanıldı. ‘Kaos Timi’nin ortaya çıkmaması için Akça’nın ölüm emri verildi. Akça, 24 Ekim 2012’de silahlı saldırıya uğradı, şans eseri kurtuldu. Suikastçı Selçuk Aymaz’ın avukatlığını da paralel yapıya yakınlığıyla bilinen Bank Asya’nın avukatı Süleyman Taşbaş yaptı. Polise her şeyi anlatan eski polis ajanı olan ve Akça’nın kontrolüne verilen İ.Ö. “Paralel yapı, DHKP-C bağlantısı deşifre olmasın diye Akça ile beni ortadan kaldırmaya çalıştı” dedi.

Evin krokisi bulundu

Olay şöyle gelişti: DHKP-C’de sorumlu düzeyde faaliyet gösteren Münire Demirel İstanbul İdil Kültür Merkezi’nde elinde taşıdığı bir ajandayı yere düşürdü. Ajandanın içinden dökülen kağıtlarda bir kroki vardı. Kroki dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın evinin krokisiydi. Gelen kriminal raporda el yazısının Akça’nın olduğu değerlendirildi. 15 Şubat 2008 günü yapılan operasyonda Akça yakalandı. Üzerinden çıkan flash bellekte Erdoğan’ın ikametgahının krokisi çıkmıştı. Örgüt, “bu bilgiler sende ne arıyordu” diyerek Akça’nın vurulması emrini verdi. Akça, 24 Ekim 2012’de Selçuk Aymaz isimli örgütçü tarafından kafasından vuruldu.

YÖNLENDİRME YAPTILAR

Ancak, Akça’nın ölmemesi paralel yapının planlarını alt üst etmişti. İfadeye Serdar Bayraktutan ve Erol Doğan gitti. Paralel polisler sorguda yönlendirme yapmak istedi. Krokinin DHKP-C tarafından elde edilmesinin imkansız olduğu, bunun Başbakanı baskı altına almak amacıyla servis edildiği ve bu işin arkasında karanlık bir güç bulunduğu vurgusu yapıldı.

ERGENEKON BAĞLANTISI

Polisler hemen paralel medyayı harekete geçirdi. Buradaki en büyük amaç işi olayı Ergenekon’a bağlamaktı. 5 Kasım 2012 günü Bugün Gazetesi’nde şöyle bir haber yayımlandı: “Asuman Akça’yı vurarak ağır yaralayan S.A.’nın derin bağlantıları ortaya çıktı. Uğradığı suikastta ağır yaralanan Asuman Akça vurulmasaydı, DHKP-C terör örgütü ile Ergenekon arasındaki bağlantıları açıklayacaktı.”

Flash belleği biri özel olarak bıraktı

Akça iyileştikten yaklaşık 3 ay sonra İstanbul Terörle Mücadele’de ifade verdi: Ele geçirilen flash bellek çantamın içerisinde dernekte odamda bulunuyordu. Birisi özel olarak oraya bırakmış. Krokiyi hazırlayan DHKP-C değil bu da kesin. Suikastçı Selçuk Aymaz da Akça’yı teyit eden sözler sarf etti: “Benim şahsi düşüncem, örgütün evin içine kadar girerek böyle bir krokiyi hazırlama kapasitesi yoktur.”

PARALEL MEDYA DEVREDE

Habertürk’te 20 Ocak’ta yayımlanan bir haberi, paralelin gazetesi Zaman 20 Temmuz’da vererek Şafak Korkmaz’ı hedef göstermişti.

(AKŞAM)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir