Anasayfa / GENEL / Devlet Tiyatroları’na saldıran çetenin suçüstü belgesi
zepp1

Devlet Tiyatroları’na saldıran çetenin suçüstü belgesi

Başta Cumhuriyet gazetesi olmak üzere Fetullahçı terör örgütü medyasının Devlet Tiyatroları Genel Müdür Vekili Nejat Birecik ile İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Vekili Zafer Kayaokay’a yalanlarla nasıl kumpas kurduklarına dair her geçen gün yeni belgeler ortaya çıkıyor.


UNESCO Uluslararası Tiyatro Enstitüsü (ITI) tarafından Hırvatistan’daki Tiyatro Festivali’ne davet edilen Birecik ile Kayaokay’ın masrafların UNESCO tarafından karşılanmasına rağmen festivale katılmak yerine şehirde turistik gezi yaptıklarını yalanını ortaya atan FETÖ tetikçileri, haberleri “Türkiye’nin uluslararası itibarını yerle bir eden skandal” diye servis ederek de iki ismi hedefe koydu.

FETÖ’den Devlet Tiyatroları’na kumpas

Skandal dedikleri haberi UNESCO ITI Başkanı Zelijka Turcinoviç’in yazdığı resmi bir belgeye dayandırdılar. Turcinoviç’in yazdığı mektup üzerinden Zagreb’e giden Nejat Birecik ve Zafer Kayaokay’ın tiyatro ve seminere katılmak yerine turist gibi şehri gezdiği, dil bilmedikleri gerekçesiyle de Türk Büyükelçiliği’nden turist rehberi talebinde bulundukları iddia edildi.

[Haber görseli]

O mektubun da yalan olduğunun belgesi çıktı.  Zelijka Turcinoviç’ın, “Birecik ve Kayaokay’ın Kültür ve sanat alanında işbirliği adımları atmak yerine turistik amaçla gelmiş olduklarını esefle belirtir, Türkiye devletinin itibarını zedeleyen bu beylerin durumunu takdirlerinize sunarım” diye ıslak imzalı ve yaşananları detaylı bir şekilde anlattığı kınama mektubunun Birecik’le Kayaokay’a kurulan kumpasın bir parçası olduğu ortaya çıktı.

“Turist rehberi” denilen isim ortaya çıkarak meselenin gerçeğini detaylı bir mektupla anlattı. Birecik ve Kayaokay’ın Hırvatistan’daki festivalde tercümanlığını yapan Rosana Zepp, yalan haberlerle ilgili açıklama yaptı… “Türk medyasında T.C. Devlet Tiyatrosu’na saldırıda bulunan haberlere istinaden bu metni yazmak zorunda kaldım” diyen Zepp, yalan ve iftiraları Türkiye düşmanı çetenin yüzüne vurdu.

İşte Zepp’in o açıklaması:

 

zepp

MEDYAGUNDEM

birecik2

FETÖ’den Devlet Tiyatroları’na kumpas

FETÖ’nün emri altına giren Cumhuriyet Gazetesi ve diğer tetikçi siteler şimdi de Devlet Tiyatroları’nı hedef …

tiyatro-skandal

Devlet tiyatrosunda ensest ilişki skandalı

Devlet Tiyatroları’nda ensest ilişkiyi ve grup seksi sıradan bir eylem gibi gösteren Çirkin isimli oyuna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir