Anasayfa / GENEL / Demirtaş’tan özgür basına alçakça saldırı!
selo-hedef

Demirtaş’tan özgür basına alçakça saldırı!

Bugün İstanbul Sancaktepe’de miting yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş eline aldığı Sabah, Yeni Şafak, Star, Takvim, Akşam ve Güneş gazetelerini yuhalatarak ardından yere attı. Demirtaş’ın bu hareketine tepki gösteren Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, “Ne yani Demirtaş, gazetelerimizi PKK’ya hedef mi gösteriyorsun, gazete binalarını mı kurşunlatacaksın!” dedi.


İstanbul Sancaktepe’de konuşurken eline aldığı gazeteleri yerlere atan Demirtaş’a yanıt veren Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, “Demirtaş’ın bugün gazetelere yönelik terbiyesizce tavrının Türkiye’nin siyasi tarihinde başka bir örneği yoktur. Demirtaş, gazetelerimizi PKK’ya hedef mi gösteriyorsun, gazete binalarını mı kurşunlatacaksın” dedi.

selo-basin

Diyarbakır’da dünkü HDP mitingi öncesinde yaşanan bombalı provokasyonun ardından bugün İstanbul’da konuşan Selahattin Demirtaş, aralarında Yeni Şafak’ın da bulunduğu gazeteleri hedef gösterdi. Demirtaş eline aldığı, Star, Yeni Şafak ve Sabah gazetelerini kendisini dinleyenlere yuhalatıp ardında da yerlere attı.

Demirtaş’ın bu terbiyesizliğine yanıt veren Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, “senin elin kalem tutmaz. Biz biliyorduk da sen bir kez daha gösterdin” dedi. Demirtaş’ın Yeni Şafak ve diğer gazeteleri PKK’ya hedef gösterdiğine işaret eden Karagül twitter hesabından şunları kaydetti:

“Gazetelere paçavra diyen, yerlere atan Demirtaş’ın psikolojisi iyice bozulmuş… Terbiyesizlik bu! Yeni Şafak’ı ve diğer gazeteleri yere atan saygısız adam, senin elin kalem tutmaz. Biz biliyorduk da sen bir kez daha gösterdin. Demirtaş’ın bugün gazetelere yönelik terbiyesizce tavrının Türkiye’nin siyasi tarihinde başka bir örneği yoktur. Ne yani Demirtaş, gazetelerimizi PKK’ya hedef mi gösteriyorsun, gazete binalarını mı kurşunlatacaksın! Biz Diyarbakır haberini 1. sayfadan girdik. Seçim öncesi gerilim tırmanmasın diye çok büyütmedik. Demirtaş’ın bu çirkin tavrını kınıyorum.

karagul1

STAR’I DA YALANLA YERE ATTI

HDP Eşbaşkanı Demirtaş’ın bugün yaptığı miting konuşmasında, Diyarbakır’daki bombalı saldırıyı birinci sayfasından veren STAR gazetesini, “Saldırıyı neden haber yapmadınız” diyerek eline alıp yere fırlatarak, hedef göstermesi büyük şaşkınlık yarattı.

Diyarbakır’daki saldırının ardından İstanbul Sancaktepe’de konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş bugün büyük bir yalana imza attı. Demirtaş, bazı gazetelerin patlamalara birinci sayfalarında yer vermediğini söyleyerek, “Bugünün gazeteleri, bunlar AKP’nin yayın organları işte. Canlı yayında izlesin Türkiye, AKP’nin yayın organı Star gazetesi. Ne manşet atmış… Hala bizi hedef gösteriyor. Madem bu saldırı bütün Türkiye’ye olmuş, AKP’liler bundan üzüntü duymadınız mı?” dedi.

star-selo

UTANMAZ YALANCI

Demirtaş’ın elinde salladığı STAR gazetesinin, Diyarbakır’daki hain saldırıyı birinci sayfasından ‘Diyarbakır’da sandığa bomba’ başlığı ile vermesine rağmen, Eşbaşkan’ın bu iki yüzlü tutumu nasıl bir yalancı olduğunu ortaya koydu.

MEDYAGUNDEM

Eren Erdem

CHP’li Erdem yalanlarıyla HDP’yi de karıştırdı

HDP’li Selahattin Demirtaş’tan kendisi hakkında “özerklik istemediğini söyledi” açıklaması yapan CHP’li Eren Erdem’e yalanlama geldi. …

tuncay2

Hani PKK ‘evet’ diyordu sahtekar CHP’li!

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, terör suçundan tutuklu Selahattin Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret ettiğini açıkladı. Oysa …

selo1

Sıra katil Selo’da!

Diyarbakır’da Yasin Börü’yle birlikte 4 genci hunharca katleden katille-rin ceza almasıyla buruk sevinç yaşayan aileler, …

2 Yorumlar

  1. ben bir Ak parti seçmeni olarak bu şerefsiz partiyle hiçbir surette nedeni ne olursa olsan görüşme yapılmasını istemiyorum asla.

  2. Bu aşağılık hain geçen sene çocuklarını dağa kaçırdıkları ailelere satılmış dememiş miydi Demirtaş Allah senin de çoluğunu çocuğunun başına da aynısını versin. Ciğerin yansın İnşallah

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir