Anasayfa / ANALİZ / Demirören sol terör örgütlerini aklayan gazetecileri besliyor!
karakas

Demirören sol terör örgütlerini aklayan gazetecileri besliyor!

Milliyet’in sahibi Demirörenler gazetelerinde sol terör örgütü sempatizanı gazetecileri beslediklerinin farkındalar mı?


MEDYAGUNDEM.COM- Geçtiğimiz gün Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Habertürk TV’de çıktığı canlı yayında PKK’nın gazetesi Özgür Gündem ile, sol terör örgütlerinin gazetesi Evrensel için şunları söylemişti:

“Benim daha sözlerim bitmedi. Elimde bir dosyayla geldim ama süre kalmadı. Bakın size göstereyim. Özgür Gündem ve Evrensel’in de içinde olduğu, diğerlerini saymayayım birçok gazete.. bunlar suç makinesi. Bunlara dava açsak cezalara boğulurlar. Terör örgütünün eylemlerini öven ifadeler kullanıyorlar. Bazı isimlerle köşe yazıları yazıyorlar. Ama biz onlara bu kadar çok dava açsak bu davaları da kullanırlar. Yine çıkar aynı şeyleri yazarlar.”

Arınç’ın Özgür Gündem ve Evrensel için “suç makinesi” sözleri  önemli. Adına “merkez medya” denilen ve Aydın Doğan ile halen Milliyet ile Vatan’ı elinde bulunduran Demirören ailesinin medya grubu, işte sol terör örgütlerinin sempatizanı gazetecilerle dolu.

Adına “merkez medya” denilen yapıdaki halen aktif gazetecilerin Özgür Gündem, Evrensel, Birgün gibi sol terör örgütü sempatizanı gazetelerden ya da Fetullahçı terör örgütü elemanlarından oluştuğu biliniyor.

Hem Milliyet’te çalışıp, hem de sol terör örgütlerinin propagandasının yapıldığı “suç makinesi” Evrensel’de imzasıyla yazılar yazan gazeteciler de var. Demirören’den maaşını alıp, sol terör örgütlerini aklayan muhabirler…

Kadri Gürsel gibi “İsrail ajanı” olduğu iddiası gündeme gelen bir tetikçinin işine son veren Demirörenler, sahibi oldukları medya grubunun nasıl bir kadroya maaş verdiklerini biliyorlar mı?

İşte bir örnek… Adı Burcu Karakaş… Milliyet gazetesi muhabiri… Hem Demirören’de çalışıyor, hem de Evrensel’de yazıyor. Nasıl mı oluyor?

İşte bugünkü Evrensel gazetesi… Arınç’ın “suç makinesi” dediği, sol terör örgütlerime destek veren gazete.. Zaten Karakaş, “Suruç: Bir propaganda aleti olarak medya” başlıklı yazısında  hem MLKP terör örgütünü aklıyor, hem de Star ve Yeni Şafak gazetelerine saldırıyor.

Ne ilginçtir ki tam bir “sol militan” gib davranan Karakaş’ı Demirören besliyor. Karakaş’ın Twitter sicili de yeterince net…

Milliyet muhabiri Karakaş, Evrensel’deki yazısını Twitter’dan şöyle duyuruyor:

 

bkarakas

Şunlar da diğer tweetleri:

bkarakas3

bkarakas4

bkarakas6

 

bkarakas7

bkarakas8

 

MEDYAGUNDEM

bila

Kovdular ama istifa etmiş gibi çek panpa!

Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila görevinden istifa etti. Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni …

karakas-m

Ve Milliyet o ismi de kovdu!

Demirören ailesi Milliyet ve Vatan’ı işgal eden sol terör örgütü sempatizanı ve PKK’lı gazetecileri bir …

mehves-mil

Milliyet’te PKK’lı temizliği!

Demirören ailesinin sahibi olduğu Milliyet gazetesinde özellikle sol terör örgütleri sempatizanı ve PKK’lı gazeteciler temizliği …

2 Yorumlar

  1. bu ülkede yaşayan her erkeğin bir haremi olsa bir tanesine bile giremeyaceğin içn mi teröristlerin haremine girdin paçoz

  2. Demirören ailesi bu pkk’lı cadalozun kendi gazetelerinde yazdığını bilmiyorlardır. Açıkçası sahibi oldukları gazetenin yapısı ve elemanları hakkında pek bilgi sahibi gibi görünmüyorlar. Ama sizin bu haberiniz mutlaka ilgili yere ulaşacaktır ve Demirören ailesi de gereğini yapacaktır. Çünkü daha önceki duyarlı yaklaşımlarından biliyoruz ki Demirörenler, Aydın Doğan ve ailesi gibi terör yanlısı ve devlet düşmanı değiller.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir