Anasayfa / GENEL / Demet Sabancı’nın asırlık ağaç katliamında son numarası!
sabanci

Demet Sabancı’nın asırlık ağaç katliamında son numarası!

Ağacı bahane edip Gezi’ye çıkan CHP’nin gerçek yüzü deşifre oldu. Bu kez Maçka’da Sabancı’nın oteli için çevreye muhalefet etti! Demet Sabancı ‘Çınar, suit odaların manzarasını kapatıyor’ diye dertlendi. Patron, ağaç katliamı için Şişli Belediyesi’ni devreye soktu. Demet Sabancı’nın özel isteğiyle 100 yıllık çınar devrildi. Tepki gelince sapasağlam ağaç için ‘çürük’ diye sahte tutanak düzenlendi.


Ana muhalefet partisi CHP, çevreye muhalefet ilkesinden sapmadı. CHP’li Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın ardından Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü de ağaca düşman kesildi! İsmet İnönü’nün torunu olan Başkan, patronlara göz kırptı ve 100 yıllık çınarı “Kurudu” diyerek kökünden kesti. CHP, ağacı bahane ederek Gezi eylemlerini körükledi. Çevreye dost görünerek gençleri kışkırttı. Ancak meselenin ağaç olmadığı net bir şekilde ortaya çıktı. CHP’li Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Kavşak yapacağım” bahanesiyle 223 asırlık çınar ağacını bir günde katletti. Vatandaştan özür bile dilemedi. Ancak CHP’nin ağaç muhalefeti bununla bitmedi. Mustafa Sarıgül’ün tehditle istifaya zorladığı iddia edilen Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü de CHP’nin çizgisinden sapmadı!

İNÖNÜ PATRONU KIRMADI

Türkiye’nin en zenginleri arasında yer alan Demet Sabancı, eski adı Maçka Otel, yeni adı St. Regis olan otelinin önündeki 100 yıllık çınar ağacından rahatsız oldu. Başkan’ın eşi Nazlı İnönü’ye “Ağaç süit odaların manzarasını kapatıyor” diye dertlendi. Nazlı Hanım ise durumu hemen İnönü’ye iletti. Sabancı’yı kırmayan Başkan da görevlilere talimat verdi. Ve Şişli Belediyesi, önceki gün otelin önündeki 100 yıllık çınarı acımadan kesti.

TAKVİM ORTAYA ÇIKARTTI

TAKVİM’in haberinin ardından Maçka’daki ağaç katliamına tepki yağdı. Belediye, tepkiler üzerine kesilen ağaç yerine yeni bir fidan dikti. Ancak tepkiler dinmedi. Paniğe kapılan Başkan İnönü, hemen geçmişe dönük bir tutanak hazırlattı. Tutanakta, Şişli Belediye Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü, suçu “büyükşehire” attı! Tutanakta, İBB Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce önceki yıllarda yapılan budama sonucu tamamen kuruduğu, can ve mal emniyeti için ileride tehlike oluşturabileceği gerekçesiyle ağacı kesip, yerine fidan dikildiği belirtildi. Ancak hem Sabancı ailesinin hem CHP’li belediyenin yaptıkları yaşananlar için “Bir demet tiyatro” dedirtti.

KATLİAM RÖTARI!

İş kadını Demet Sabancı, TAKVİM’in haberinin ardından harekete geçti. Ağaç katliamını gölgelemek için gazetelere tam sayfa “St Regis” ilanı verdi. Açılışı dün gerçekleşmesi beklenen otelin resmi açılışının ise “dünyaca ünlü müşteriler gerekçe gösterilerek” Nisan ayına ertelendiği öğrenildi.

demet

TUTANAK OYUNU

Demet Sabancı’nın otelinin önündeki ağacı kesen Şişli Belediyesi’nin tutanak oyunu gün yüzüne çıktı. TAKVİM’in ortaya çıkarttığı ağaç katliamının ardından paniğe kapılan Başkan İnönü, geriye dönük olarak 11 Şubat’a yönelik uydurma bir tutanak tutturdu. İnönü’nün talimatıyla aceleyle yazılan tutanakta, orman mühendislerinin yerine, 2 ziraat mühendisinin imzası vardı. Üstelik imzayı atanların adları bile belirtilmedi. Ayrıca tutanağın belediyeden giriş ve çıkış numarasının olmaması da dikkat çekti.

Belediye ekipleri. kesilen çınar ağacına yönelik tepkileri dindirmek için dün ilk iş olarak fidan dikme gösterisi yaptı.

(MEVLÜT YÜKSEL/TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

sisli6

Terör mitingine CHP’nin araçlarıyla insan taşıdılar

HDP’nin FETÖ ve PKK mücadelesine karşı gerçekleştirdiği ve CHP’nin de katıldığı mitinge tepkiler devam ediyor. …

rant2

CHP’nin en iyi bildiği iş götürmek!

Erzurum’un Çat ilçesinin CHP’li belediye başkanı Arif Hikmet Kılıç’a ait olan İstanbul Şişli’deki kafeye 16 …

dogan-kacak6

Aydın Doğan’ın kaçak caddesi için Şişli Belediyesi neyi bekliyor?

Aydın Doğan’ın kaçak bir şekilde inşa ederek milyonlarca dolarlık vurgun yaptığı Trump Towers’taki cadde karşısında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir