Anasayfa / ANALİZ / “Darbeci gazeteci”den Ak Parti’yi bitirme planı!
can-dundar13

“Darbeci gazeteci”den Ak Parti’yi bitirme planı!

MEDYAGUNDEM.COM- Eskiden yani “tasfiye” olmadan önce, maskeleri düşmeden evvel, merkez medyada kaptıkları köşelerden “mühendislik” yaparlar, sonra da bunu “gazetecilik” diye kakalarlardı.

O “eski Türkiye” ve o “eski medya düzeni” yerle bir olunca “piç gibi” ortada kalan bu “mühendis gazeteciler” artık işi aleni yapmaya başladı.

İşte Can Dündar.

Twitter’da “Aman oylarımızı bölmeyelim”, “AKP’yi böyle bitirelim” diye akıllar veren Can Dündar, kendisi hala gazeteci gibi maskelemeye çalışıyorsa da kimse artık bu numarayı yemiyor.

Ak Parti’yi “bitirme planları” bir Ergenekon projesi ve darbeci askerlerin planı idi, şimdi darbe yapacak kimse kalmayınca iş “darbeci gazetecilere” kalmış görünüyor.

Can Dündar’ın 1994 yerel seçimleri sonuçlarını paylaşıp, “Oylar bölünmesin” çağrısına Twitter’da yapılan şu yorum ne kadar da çarpıcı:

“Sen seçmene ‘arkadaşlar dağılmayalım şu partiye yönelelim’ desen tukaka ederler. Ama bu arkadaşlar ne yapsa bağımsız gazeteci oluyor.”

can-dundar-darbe

MEDYAGUNDEM

can1

Teröristten talimat almışlar

MİT TIR’ları kumpası firarisi Can Dündar ile Ahmet Şık’ın Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’ye yönelik eylemler yapan …

can-huf1

Vatan haini it, Türkiye’ye baskı yapın diye yalvarıyor!

Hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle Türkiye’den kaçan Can Dündar, ülkesinin zor duruma girmesi için elinden geleni …

can-enis

FETÖ vatan haini Can’ı kullanıp atıyor mu?

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun “MİT TIR’ları görüntülerinin yayınlanması” davasında hakkında 25 yıl hapis cezası verilmesi …

1 Yorum yapıldı

  1. Yorumcu Analizi

    Can Dündar, sen önce ODTÜ kampusundaki 2 milyon dolarlık saray yavrusunun hesabını ver, ondan sonra akıl daneliğine soyun. Bir kişi gazetecilikle servet sahibi olabiliyorsa herkes ticareti falan bırakıp gazetecilik yapar. İnsanlar senin çapından daha iyi gazetecilik yapacağından şüphen olmasın. Dolayısıyla senden daha çok para kazanabilirler. Yok, bu serveti gazetecilikle değil de başka şeylerle kazandıysan onundan hesabını bilmek isteriz. Senin matematiğini sevsinler! Hala milleti kandırmak için elinden gelen yalanı dolanı yapmadan da çekinmemişsin. Dağılmış solun oranı %34-36 imiş! İyi misin? Toplanmış, toparlanmış solun en son seçimlerde oranı %26 iken, dağılmış solun oranın %34-36 gibi göstermeye çalışman ya zekanda problem var olduğunu yada sola oy verenleri aptal yerine koyup kandırmaya çalışmanla izah edilebilir. Hangi seçeneği seçeceksen seç! Bizlere de bildirirsen memnun oluruz. Adamdaki MANTIYA bak, dağılmış solun oranını %34-36 gösterirken, toparlanmış yani bugünkü CHP+DSP nin %26 lık oy oranını görmemezlikten, göstertmemezlik yaparak uyanıklık mı yaptığını sanıyorsun? Zavallı! Dün toparlanmış, toplanmış solun yekunu %26, bugün toparlanmış, toplanmış solun yekunu %18-20 arasıdır. Kendini kandırmaya kandırıyorsun da, solcuları bu kadar aptal yerine koymana da gülelim bari!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir