Anasayfa / GENEL / Cumhurun Reisi Anıtkabir Özel Defteri’ne öyle birşey yazdı ki!
erdogan-defter1

Cumhurun Reisi Anıtkabir Özel Defteri’ne öyle birşey yazdı ki!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ant içme töreninin ardından Anıtkabir’e geldi. Erdoğan Cumhurbaşkanlığı sıfatıyla Anıtkabir özel defterine yazdığı ilk yazıdaki müthiş detay, “Vefatınızın ardından cumhurbaşkanlığı makamı ile cumhur arasındaki bağlar zayıfladı” ifadesiydi.

Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beraberindekilerle Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk mozolesine çelenk bıraktı. Saygı duruşunun ardından Erdoğan Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan deftere şunları yazdı;

“BÜYÜK TÜRKİYE RUHUNUN ÖZÜNÜN DİRİLDİĞİ GÜN”

“Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı, halkın oylarıyla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olarak görevi devralıyorum. Vefatınızı ardından cumhurbaşkanlığı makamı ile cumhur arasındaki bağlar zayıfladı. Bugün göreve başlarken bir kez daha cumhur ile başkanının, devlet ile milletin kucaklaşmasına vesile olduğunu düşünüyorum. Sizler istiklal mücadelesini başlatmış, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için mücadele etmiştiniz. Türkiye bugün özüyle ve ruhuyla tekrar buluşmuştur. Hakimiyeti Milliye’ye her zamankinden fazla güç kazandırmıştır. Halk oylarıyla seçilmiş ilk cumhurbaşkanının göreve başladığı bu gün, yeni Türkiye’nin inşasının güç kazandığı gündür. Büyük Türkiye ruhunun özünün dirildiği gündür. Bugün Türkiye’nin küllerinden doğduğu gündür. Her zamankinden daha fazla çalışacağıma söz veriyorum. Ruhun şad olsun!”

MEDYAGUNDEM

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

erdogan-onay

Katar’a Türk askerine jet onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a Türk askeri üssü kurulmasını içerden maddeyi onayladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

1 Yorum yapıldı

  1. on numara yazı, herkese kapak olmuş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir