Anasayfa / GENEL / CNN Türk’te bomba; Feto Fehmi Koru’ya ev aldı
gulerce

CNN Türk’te bomba; Feto Fehmi Koru’ya ev aldı

Bir dönem Fetullah Gülen’in en yakınındaki isimlerden biri olarak bilinen Star yazarı Hüseyin Gülerce’den bomba bir iddia geldi. Gülerce, Fetullah Gülen’in gazeteci Fehmi Koru’ya ev aldığını iddia etti.


Hüseyin Gülerce, CNN TÜRK’te Didem Arslan Yılmaz’ın konuğu oldu. Gülerce Pensilvanya’da Fetullah Gülen ile yaptığı bir görüşmenin detaylarını ilk kez anlattı.

Gülen, Gülerce’ye “Fehmi Koru’ya ev aldık, sizin de kızınız ABD’e master yapsın, parasını biz verelim”. dediğini açıkladı.

Modaretör Yılmaz’ın ‘ FETÖ’nün kişileri nasıl bu hale getirdiklerini anlatın’ sözleri üzerine başından geçen bir olayı anlatan Gülerce, Fehmi Koru‘ya yapılanları da anlattı.

‘SİZİ TAMAMEN BAĞLIYOR’

Gülerce, Gülen ile konuşmasını şöyle anlattı:

“Bana mesafe koyduğu dönemlerde ‘ Hüseyin bey biliyorsunuz Fehmi beye daire aldık. Sizin de kızınıza burs verdik.’ deyince başımdan kaynar su döküldü. Çünkü benim kızım mastera gitmişti. Kızım New Jersey’e gidince kızımdan haberi oldu. Ben üzerinde durmadığını düşünüyordum. Ben Yalova’ya dönerken ‘Sizin burada kızınız vardı Hüseyin bey ne yaptılar’ dedi. ‘Bitirdi efendim beraber dönüyoruz’ dedim. ‘Dönmesin kalsın burada master yapsın’ dedi. Bu üslubu bana karşı hiç kullanmadı. Emir kipinde. Öyle bir niyetimiz yok bizim. Beni ikna etmek için hemen ardından ‘biliyorsunuz Hüseyin Bey benim telif kazançlarım var. Ben ailenizin bir büyüğü olarak size yardımcı olmak istiyorum’ dedi. Sizi tam bağlıyor. Kendisine mecbur ediyor. Fakat Fehmi beye daire almakla niye ikisini birden söylüyor. Fehmi bey de tam olarak tanımıyor. Bana göre bir oyuna geldi. Bir oyalama taktiğiydi. Fehmi bey de ilk kez dinliyor. Böyle bir adam olduğunu bildiğini sanmıyorum. Hala darbeyi savunur bir hali var. Yaptı mı, yapmadı mı? ama şimdi darbeyi yiyorlar. İtiraflardan belli onların yaptığı Fehmi beyin böyle yapması üzüyor beni.”

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir