Anasayfa / GENEL / Ciner’le TMSF arasında Akşam anlaşması
aksam-ciner

Ciner’le TMSF arasında Akşam anlaşması

TMSF’nin el koyduğu Akşam ve Güneş gazeteleri artık Ciner Grubu’nun bünyesindeki Habertürk matbaasında basılacak. Ciner Medya Grubu böylece TMSF yönetimine geçen Show TV’yi bünyesine kattıktan sonra Fon yönetimi ile yeni bir anlaşma yapmış oldu.

Medyatava’nın haberine göre Ciner’in Gebze’deki baskı tesislerinde basılacak gazeteler için taraflar arasında anlaşma sağlandı. TMSF ve Ciner yöneticiler , prova baskıların ardından 1 Ağustos’ta Ciner Grubu’nun matbaasında Akşam ve Güneş’in basımı için el sıkıştı.

BUGÜN GAZETESİNİ DE CİNER BASIYOR

İmzalanan kapütilasyon anlaşmasına göre 2014 yılı sonuna kadar iki gazete ve tüm ilaveleri Gebze’deki matbaada Habertürk kalitesinde (dışı kuşe özel kağıda) basılacak. Böylece Akşam da kuşe kağıtlı gazete sınıfına atlayacak. Diğer yandan Ciner Grubu’nun baskı tesislerinde İpek Grubu’u bünyesindeki Bugün gazetesi de basılıyor.

İLK GİRİŞİM ÇUKUROVA DÖNEMİNDE YAPILMIŞTI

Aslında Akşam ve Güneş’in taşeron matbaada basılma fikri Çukurova Grubu tarafından daha önce de araştırılmış ancak ödeme sıkıntıları nedeniyle hayata geçememişti. Akşam Grubu, teknolojisi eski matbaası nedeniyle özellikle taşrada baskı kalitesi çok düşük şekilde yayımlanıyordu. Bu da ilan kaybına yol açıyor.

TMSF’NİN AKŞAM’IN İDARİ VE MATBAA KADROSUNU DAĞITACAK

Bu hamle sonrası TMSF yönetiminin yazı işlerinden sonra Çukurova’dan kalan geniş idari kadro ve matbaa yöneticileri ile yollarını ayırması bekleniyor.

MEDYAGUNDEM

taraf-altan

FETÖ’nün kumpas gazetesi satılık!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna …

gulluoglu

FETÖ’nün baklavacısının mal kaçırma oyunu

FETÖ’ye finansman sağlamaktan tutuklanan Baklavacı Faruk Güllüoğlu’nun bazı şubelerini devralan ve ‘Hasan Gültekin Gaziantep Baklavacısı’ …

feto-aglama

İşte TMSF’nin el koyduğu 691 FETÖ şirketi

TMSF’nin FETÖ soruşturması kapsamında 691 şirkete el koyduğu açıklandı. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesinde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir