Anasayfa / GENEL / CHP’nin rant halayı!
halay1

CHP’nin rant halayı!

CHP’nin usulsüzlüklerini araştıran başmüfettiş Atilla Şahin, raporlarıyla akladığı belediye başkanı Battal İlgezdi ile kol kola halay çekerken görüntülendi.


İçişleri Bakanlığı’nın tayin ettiği Mülkiye Başmüfettişi Atilla Şahin’in, Ataşehir’de yapılan trilyonluk usulsüzlükleri soruşturmak yerine, hazırladığı raporlarla, Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi akladığı ortaya çıktı. İlgezdi ile Şahin, kol kola halay çekerken ve rakı içerken görüntülendi. İçişleri Bakanlığı, 2009-2011 yılları arasında Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yakınlarını mal varlıklarındaki artış, personel alımları ve 23 adet ihaleye fesat karıştırıldığı iddialarıyla yapılan suç duyurularıyla ilgili olarak müfettiş tayin etti. Mülkiye Başmüfettişi Atilla Şahin, Ataşehir Belediyesi’ne gelerek, iddialarla ilgili tanıkları dinledi, tapudaki mal varlığı ve belediye tutanaklarını inceledi.

İLGEZDİ’Yİ AKLADI

Mülkiye Başmüfettişi Atilla Şahin tarafından hazırlanan raporda, özetle, “Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve yakınlarının mal varlıklarında usulsüz artış olmadığı ve yapılan ihalelerde de her hangi bir usulsüzlüğe rastlanmadığı tespit edilmiştir” tespitlerine yer verildi. Savcılık, bu rapor üzerine, Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve yakınlarının mal varlıklarında usulsüz artış olduğunu kanıtlayıcı nitelikte her hangi bir bilgi ya da belgeye rastlanmadığını, incelenen 23 adet ihale dosyasında da ihaleye fesat karıştırıldığına ilişkin her hangi bir delil elde edilemediğini belirtti. Başmüfettiş Şahin tarafından aklanan İlgezdi’nin bütün yolsuzluk dosyaları rafa kaldırıldı.

ÇATANA’DA HALAY

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, soruşturmasını ‘başarıyla’ tamamlayan Malatya’dan hemşehrisi, Başmüfettiş Atilla Şahin’in onuruna, Bostancı’daki Çatana Bistro adlı gece kulübünü kapatarak eğlence düzenledi. Başkan İlgezdi ile Başmüfettiş Şahin, Arif Sağ’ın oğlu Tolga Sağ’ın orkestrası ve türküleri eşliğinde kol kola girerek halay çektiler, kadeh tokuşturdular. Eğlenceye, Ataşehir Belediyesi personeli ile Başkan Battal İlgezdi’nin yakınları da katıldı.

1.6 MİLYONA MAKAM KOLTUĞU

CHP’liler, her fırsatta, Cumhurbaşkanlığı külliyesindeki bardak ve tabakların fiyatını gündeme getirerek algı yaratıyorlar. Aynı CHP’liler, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin makam odasına, 2013’ün haziran ayında 1.6 milyon bin liraya, belediye kasasından alınan mobilyaları görmezden geliyor.

MİLLETVEKİLİ OLUNCA SUSTU

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş 5 Kasım 2014’te, kendisine ait internet sitesinde, “CHP’li belediyelere biri dur desin” başlıklı yazı yazdı. Yarkadaş yazısında, Gamze Akkuş İlgezdi’nin seçimden hemen önce 3 daire aldığı Four Winds yıkılması gerektiğini vurguladı. Barış Yarkadaş, CHP’den milletvekili seçildikten sonra benzer iddialara kulağını tıkadı. Barış Yarkadaş’ın, Ataşehir yolsuzluklarını ihbar ettiği için dövülen Hüseyin Sağ’a, kendisini kimlerin dövdüğü konusunda sessiz kalması için tehditkar uyarılar yaptığı ileri sürüldü.

halay

(AHMET ALTINDİŞ/SABAH)

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir