Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan’ın Ramazan’da viskili tekne zirvesinin perde arkası
tekne-dogan

Aydın Doğan’ın Ramazan’da viskili tekne zirvesinin perde arkası

Devlet Bahçeli’ye ‘Ramazan günü çay içiyor’ kumpasını kuran Hürriyet’in tepe takımı kendi kazdığı kuyuya düştü. Datça’daki tekne keyfinde Aydın Doğan, Mehmet Yılmaz ve Sedat Ergin viski keyfi yaparken, Ahmet Hakan ise sigara tüttürürken yakalandı.


Yıllar geçti, Aydın Doğan ve karanlık medyasının oyunları değişmedi. Seneler önce hükümet yıkıp hükümet kuran Aydın Doğan, yıllar sonra bulduğu ilk fırsatta yine siyaseti dizayn etmek için kolları sıvadı. Ama bu kez tam manasıyla kendi kazdığı kuyuya düştü.

yat-d0gan3

BU DA MI ARŞİV RESMİ!

Özellikle CHP, HDP ve MHP’nin yüzde 60’lık blok oluşturduğunu iddia eden Doğan Medya, 60’lık blok savı üzerinden siyaseti dizayn etmeye çalıştı. Ancak TBMM Başkanlığı seçiminde MHP lideri Devlet Bahçeli bu blokla beraber hareket etmeyince, sermaye ve Doğan çok sinirlendi. Devlet Bahçeli bu hareketinin karşılığı olarak anında cezalandırıldı. Hürriyet, Ahmet Hakan’a ofisinde röportaj veren Bahçeli’nin fotoğraflarını Ramazan günü elinde çay bardağıyla vererek akıl almaz bir algı operasyonuna imza attı. Ahmet Hakan ve Hürriyet, fotoğrafın arşivden olduğunu, Bahçeli’nin oruçlu olduğunu açıklamak zorunda kaldı. Ahmet Hakan “Ben de Devlet Bey de oruçluyduk. İnsanların tuttuğu oruç üzerinden, inanç üzerinden tezvirat yapmak nasıl bir terbiyesizliktir” diye olayı kapattı. Ancak oruç üzerinden siyaset yapan Aydın Doğan ve avanesi dün viski masasında yakalandı. Aydın Doğan dün 16.30 sıralarında Datça Mersincik Koyu’nda gazetesi Hürriyet’in Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin ve Hürriyet Yazarları Mehmet Yılmaz ile Ahmet Hakan Coşkun’la tekne keyfi yaptı. Yatta tavla eşliğinde koyu muhabbet yapan ekibin masasında ise çay ile viski bardakları dikkat çekti. Ahmet Hakan’ın ise peşpeşe sigara tüttürdüğü görüldü. Tekne keyfindeki görüntüler, Devlet Bahçeli’yi oruç tutmuyor gibi gösteren Hürriyet avanesinin bazı sözlerini akıllara getirdi. Ahmet Hakan daha iki gün önce, Bahçeli röportajı için “Ben de oruçluydum” ifadelerini kullanırken, Aydın Doğan da geçmişte “Maalesef oruç tutamıyorum ama Ramazan’da ve kandillerde içki içmem. Onun dışında içerim” demişti.

Aydın Doğan tekne keyfinde, ekibiyle tavla da oynadı. Ahmet Hakan ise tavla maçını sigara içip izledi.

YAT-DOGAN1

BUNU DA ÇARPIT AHMET

Devlet Bahçeli’yi Ramazan günü çay içerken gösteren röportajından sonra TAKVİM, Ahmet Hakan’ı aramış, yapılan görüşmede Ahmet Hakan “TAKVİM söylenenleri çarpıtıyor” ifadelerini kullanmıştı. Ahmet Hakan ertesi gün ise TAKVİM’le yaptığı görüşmeyi çarpıtarak köşesine taşımıştı. Ahmet Hakan’ın, Ramazan’da tekne keyfinde elinde sigarayla verdiği görüntü için ne söyleyeceğini ise merak ettik. Bakalım bu kez “Hepimiz oruçluyduk kardeşim” diyebilecek mi?

yat-dogan2

TARİH: 11 Temmuz 2015
SAAT: 12.00
YER: DATÇA MERSİNCİK KOYU
MUĞLA İÇİN İFTAR VAKTİ: 20.38

(TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir