Anasayfa / GENEL / CHP’nin kanalındaki ahlaksızlık için gözler RTÜK’te
rtuk-halktv

CHP’nin kanalındaki ahlaksızlık için gözler RTÜK’te

Halk TV’de ‘Sol kırması’ Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası adlı program rezilliklerine bir yenisini daha ekledi. Programın bu haftaki bölümüne katılan ‘Pezevenk’ Müjdat Gezen ve ‘Küfürbaz’ Yaşar Nuri Öztürk, canlı yayında küfürler yağdırırken, vatandaşlar bu edepsizliğe büyük tepki gösterdi.


Halk TV’de yaptığı skandal programları ile bilinen ‘Sol kırması’ Uğur Dündar’ın Halk Arenası adlı ‘Lagaluga toplantısı’ rezilliklerine bir yenisini daha ekledi. Programa bu hafta konuk olarak katılan Müjdat Gezen, bir anda kendini rakı masasında sanarak canlı yayında küfürler yağdırmaya başladı. Uğar Dündar, küfürler karşısında pişkince sırıtarak Gezen’e destek olurken, diğer konuk Yaşar Nuri Öztürk, Gezen’in küfürlerini alkışladı. Programa seyirci diye katılan ‘kuru kalabalık’ ise bu terbiyesiz ifadeler karşısında ‘şakşakçılık’ yapmakla yetindi.

halktv

KÜFÜR SIRASI YAŞAR NURİ’YE GELDİ

‘Pezevenk’ Müjdat Gezen’den sonra programın ilerleyen dakikalarında söz alan ‘Küfürbaz’ Yaşar Nuri Öztürk, Gezen’den aldığı güçle yüzlerce seyircinin önünde belaltı küfürler ve ağza alınmayacak ifadeler ile edepsizlikte tavana vurdu.

EDEPSİZLİĞE BÜYÜK TEPKİ YAĞDI

Canlı yayında eşine az rastlanır ‘ahlaksız ve edepsiz’ ifadelere sosyal medyada büyük tepki yağdı. Toplumun duyarlı bireyleri RTÜK’ün bir an önce harekete geçerek Halk TV’ye gerekli cezanın kesilmesi gerektiğini ve söz konusu programın da derhal yayından kaldırılmasını beklediklerini açıkladı.

RTÜK’ÜN TAVRI MERAK KONUSU

RTÜK, konuyla ilgili şu ana kadar herhangi bir açıklamada bulunmazken, şimdi tüm gözler RTÜK’ün canlı yayındaki ahlaksız ifadeler karşısında vatandaşlardan gelen tepkileri nasıl değerlendireceğine çevrildi. Vatandaşlar, söz konusu kanal ve programa herhangi bir yaptırım uygulanmaması durumunda RTÜK’ün de artık sorgulanır duruma düşüreceğini ve toplumun güvenini tamemen kaybedeceğine yönelik görüşte birleşti.

(yeniakit.com.tr)

MEDYAGUNDEM

ugur

CHP çöp demek susuzluk demek!

Su kesintisi ve sel sorunundan sonra İzmir’de yeni gündem toplanmayan çöpler oldu. Sosyal medya hesabından …

evlilik

Evlilik programları kaldırılmayacak ama…

Yayından kaldırılacağı konuşulan evlilik programları çocukların ekran başında olmadığı saat dilimlerinde yayınlanacak. Olağanüstü hal (OHAL) …

ugur

İlk hedefimiz KK’yı devirmek!

Hayır oylarının yüzde 49 çıkmasının ardından muhalefet kanadında kavgalar eksik olmuyor. CHP’de hedefte Kılıçdaroğlu var. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir