Anasayfa / GENEL / CHP’li Kadıköy Belediyesi’nden PKK’ya taziye evi
kadikoy2

CHP’li Kadıköy Belediyesi’nden PKK’ya taziye evi

Güneydoğu’da güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmalarda öldürülen PKK’lı teröristler için kurulan “taziye evi” adı altındaki militan toplama yuvalarına CHP’nin de katkı sunduğu belirlendi. CHP’li Kadıköy Belediyesi’nin, Bingöl’ün HDP’li Yayladere Belediyesi ile birlikte bölgede taziye evi kurma kararı alarak yaklaşık 1.8 milyon liralık yardım parasını Yayladere’ye gönderme kararı aldığı bildirildi.


HDP’li belediyelerin, çatışmalarda öldürülen PKK’lı teröristler için inşa ettiği taziye evlerine Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’sinin de destek verdiği belirlendi. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’in ağırlığı olduğu ve başkanlığını Aykut Nuhoğlu’nun yaptığı Kadıköy Belediyesi, 26 Ekim’de, Bingöl’ün HDP’li Yayladere Belediyesi ile birlikte 2 katlı taziye evi yapma kararı aldı. PKK’ya militan toplama merkezi, örgüt karargâhı ve cephanelik olarak kullanıldığı tespit edilerek güvenlik güçlerinin yaptığı operasyonlarla birçoğu imha edilen taziye evi görünümlü terör yuvalarına 1 milyon 800 bin TL’lik maddi yardımla katkı sunan CHP’ye AK Parti ise tepkili.

KADIKÖYLÜLERİN PARASIYLA PKK’YA TAZİYE EVİ YAPACAKLAR

Yardım kararına karşı çıkan Kadıköy Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Ömer Şahan, belediyenin henüz Kadıköy’e yapılan kalıcı bir eserinin olmadığına dikkat çekerek Bingöl’ün Yayladere Belediyesi’ne yardım adı altında para aktarma kararına tepki gösterdi. Ömer Şahan, “Geçen ay meclisten geçen bir kararla Bingöl’ün Yayladere İlçesi’ne 1 milyon 500 bin TL artı KDV ödeneği ile bir taziye evi yapılacak. Ben merak ettim bu Bingöl Yayladere’ye hangi parti hakim, belediye başkanı hangi partiden diye? 1 Kasım seçimlerinde HDP buradan yüzde 61.4 oy almış. Biz bugün Kadıköy halkının paralarıyla buraya maalesef diyorum, bir taziye evi yapacağız. İnşallah yapamazlar ama karar meclisten geçti, para da gitti oraya” dedi.

kadikoy

ALTI SİLAH DEPOSU, ÜSTÜ TERÖRİST YETİŞTİRME MEKANI

Taziye evi görünümlü PKK inleri ile ilgili açıklamada bulunan AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya ise, Doğu ve Güneydoğu’daki birçok taziye evinin güvenlik güçleri tarafından imha edildiğini hatırlatarak şu ifadeleri kullandı: “İmha edildiler, çünkü taziye evi adı altında terörist evi yaptılar hepsini. Şehirlerden uzak olan mezarlıklara ve köylere yapılan taziye evlerinde terörist yetiştirdiler. Taziye evlerinin altı silah deposu, üstü de terörist yetiştirme mekânıydı” diye konuştu. Taziye evlerinde yetiştirilen teröristlerin sürekli olarak PKK’nın dağ kadrosuna yollandığına dikkat çeken Erol Kaya şunları kaydetti: “Kadıköy Belediyesi ümit ediyorum ki bir ‘terörist yetiştirme yeri’ yapmaz. Eğer yapıyorsa, bunun izahını bütün Kadıköy halkına yapmak zorunda. Bu şehrin, bu ilçenin parasını terörist yetiştirmek için oralara gönderiyorlarsa, bunun vebalini kaldıramazlar.”

(Yeni Akit Gazetesi)

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir