Anasayfa / GENEL / CHP’den 2. Gezi kalkışması talimatı!
gezi3

CHP’den 2. Gezi kalkışması talimatı!

CHP’nin Pensilvanya talimatıyla başlattığı ve şirin pozlarıyla gizlemeye çalıştığı yürüyüşün amacı deşifre oldu. CHP’nin Berlin’deki ofisinden yapılan açıklamada 6 Temmuz’da eylem adı altında 2. Gezi darbe girişimi benzeri bir eylemin planlandığı ifade edildi.

15 Haziran’dan bu yana FETÖ kuryesi Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını bahane ederek Ankara’dan İstanbul Maltepe’ye doğru yürüyen Kılıçdaroğlu ve yandaşlarının adalet ismini verdikleri kaos yürüyüşüyle ilgili kirli plan gün yüzüne çıktı. Bugüne kadar herhangi bir taşkınlığın yaşanmadığı, demokrasi pozlarının verildiği, Kılıçdaroğlu’nun adaletin kılıcı portresi çizgi FETÖ yürüyüşü için İstanbul’da planlanan provokatif eylem CHP’nin Berlin’deki üyeleri tarafından duyuruldu.

“2. gezi darbesi geliyor”

CHP Berlin Birliği isimli sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, 6 Temmuz’da İstanbul’da eylem planlandığı ve 7 Temmuz’da da kendilerinin katılacağı vurgulanarak, “6 Temmuz’da bir eylem planlanmaktadır. Ayrıntıları buradan paylaşacağız. 7 Temmuz’da Türkiye’ye gideceğiz ve yürüyüşün son bölümüne katılacağız” denildi.
Diğer yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüşün Berberoğlu’nun cezasını çektiği Maltepe Cezaevi’nde sonlandırılmayacağı yönündeki beyanı da 2. Gezi darbe girişiminin planlandığının sinyallerini vermişti.
AK Parti İstanbul Milletvekili Külünk de, CHP-HDP-FETÖ işbirliği ile yürütülen kaos yürüyüşünü meşrulaştırmak için yeni figürlerin türetildiğini ifade ederek, “Gezi eylemlerinde ‘Muhtar karısı’ olarak karşımıza çıkanlar ‘adalet’ yürüyüşünde de çıkacak dikkat. Gezi eylemlerinde ‘Palalı saldırgan’ olarak karşımıza çıkanlar ‘adalet’ yürüyüşünde de çıkacak dikkat” dedi.

AB’den talimat aldılar

Ayrıca, CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz da sürpriz şekilde Brüksel’e gitti. AB’den talimat aldıklarını ve haçlıların yürüyüşü desteklediğini itiraf eden Yılmaz, “Dışarıda da büyük bir sempati var. Bu sempatiyi de bu vesileyle bir kere daha görmüş olduk. Bu tamamen bir bilgilendirme ve buradaki siyasi havayı koklamaktan ibaret” dedi. AB, Gezi, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz’da da aynı memnuniyeti duymuştu.

2. Gezi’nin tarihi 6 Temmuz!

CHP’nin FETÖ kuryesi Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından “Adalet” sloganı ile başlattığı ve iyi niyet pozları verdiği yürüyüşünün amacı deşifre oldu. CHP’nin Berlin’deki ofisinden yapılan açıklama da 6 Temmuz’da Gezi darbe girişimi benzeri bir eylemin planlandığını ifade edildi, kirli plan ortaya çıktı.

gezi2

15 Haziran’dan bu yana FETÖ kuryesi Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını bahane ederek Ankara’dan İstanbul Maltepe’ye doğru yürüyen Kılıçdaroğlu ve yandaşlarının adalet ismini verdikleri kaos yürüyüşüyle ilgili kirli plan gün yüzüne çıktı. Bugüne kadar herhangi bir taşkınlığın yaşanmadığı, demokrasi pozlarının verildiği, Kılıçdaroğlu’nun adaletin kılıcı portresi çizgi FETÖ yürüyüşü için İstanbul’da planlanan provokatif eylem CHP’nin Berlin’deki üyeleri tarafından duyuruldu.

7 Temmuz’da geliyorlar

CHP Berlin Birliği isimli sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, 6 Temmuz’da İstanbul’da eylem planlandığı ve 7 Temmuz’da da kendilerinin katılacağı vurgulanarak, “6 Temmuz’da bir eylem planlanmaktadır. Ayrıntıları buradan paylaşacağız. 7 Temmuz’da Türkiye’ye gideceğiz ve yürüyüşün son bölümüne katılacağız” denildi. CHP’nin Berlin’deki Gezi yanlı eylemlerini FETÖ yancısı, İran destekçisi İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in örgütlediği belirlendi.

Kılıçdaroğlu itiraf etti

Diğer yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu yürüyüşün Berberoğlu’nun cezasını çektiği Maltepe Cezaevi’nde sonlandırılmayacağı yönündeki beyanı da 2. Gezi darbe girişiminin planlandığının sinyallerini vermişti. Ayrıca, FETÖ’nün CHP başlattığı yürüyüşü konusunda 27 Mayıs tarihinde 54 bin teröristine mail gönderdiği ortaya çıkmış, bununla birlikte Pensilvanya şeytanının planlanan darbe girişimine “Altın dönem” ismini verdiği öğrenilmişti.

Kılıçdaroğlu ve yandaşları şiddete bulaşmamış!
FETÖ’nün talimatıyla başladığı yürüyüşünü sürdüren Kılıçdaroğlu, hiçbir zaman şiddete bulaşmadıklarını söyleyerek komik duruma düştü. Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin ardından Gezi terörizmi gözler önüne geldi.

Kalıcı Konutlar Yolu basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ yürüyüşüne katılanlar ve zihniyetini sütten çıkmış ak kaşık, poliyanna ilan etti. Savunduğu, hatta en önde yürüdüğü Gezi darbe girişiminde dükkanların yağmalınışını, devlet mallarına verilen zararları es geçen Kılıçdaroğlu, şiddete yönelmeyeceklerinin sinyalini vererek, “Zaman zaman sizlerin de tanık olduğu protestolar da oluyor ama bizim ellerimiz hiçbir zaman şiddete kalkmadı ve kalkmayacak. Tam tersine her provakasyondan sonra gerek ben gerek arkadaşlarım gerek yürüyüşe katılan vatandaşlar hep birlikte alkışlıyoruz. Bu bizim adalete olan tutkumuz, güzel bir örnek olması açısından son derece önemli” dedi.

Amaç başka

Diğer yandan Kılıçdaroğlu’nun ilk günden bu yana adalet, demokrasi, insan hakları gibi kemilmeleri kullanmasının ve Pensilvanya yürüyüşlerinde herhangi bir taşkınlık yaşanmamasının şirin pozu vermenin yanında, kaos planını gizleme amacını taşıdığı biliniyor.

-DİRİLİŞ POSTASI-

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir