Anasayfa / ANALİZ / CHP’deki Atatürk’ü indirme skandalını Hürriyet üzerinden uyduruk bir senaryoyla kapatma rezaleti
hur-kulis6

CHP’deki Atatürk’ü indirme skandalını Hürriyet üzerinden uyduruk bir senaryoyla kapatma rezaleti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun prensesi Zeynep Altıok’un Meclis’teki odasında bulunan Atatürk posterini indirmesiyle patlayan skandalı örtbas işine Hürriyet gazetesi soyundu.


MEDYAGUNDEM.COM- CHP’yi sarsan “Atatürk portresini indiren milletvekili” skandalını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun örtbas etme operasyonu netleşti. Kılıçdaroğlu’nun yardımına Aydın Doğan’ın Hürriyet’i koştu.

Yaklaşık iki aydır hem CHP’yi hem de kamuoyunu meşgul eden ve krize dönüşen Atatürk portresi skandalıyla ilgili bugün olağünüstü toplantıya çağrılan Parti Meclisi, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka hakkındaki soruşturma raporunu görüşüp ihraç konusunu netleştirecek. Parti içi kulis bilgilerine göre; Nazlıaka “O milletvekilinin adını Kemal Kılıçdaroğlu’na verdim. Genel başkan PM’de o ismi açıklamaz ise ben açıklayacağım” dedi. Bir PM yetkilisi ise “Kılıçdaroğlu’nun skandalda adı geçen İzmir Milletvekili Zeynep Altıok’u neden bu kadar koruduğunu anlamış değilim. Kendisi HDP’ye daha yakın bir kimliğe sahip. Gereksiz yere partinin kamuoyunda tartışılmasına neden oluyor” diye konuştu.

Tam da Parti Meclisi’nin toplandığı bugün Hürriyet’te Ankara Kulisi köşesinde bir yazı yer aldı. Yazıda Kemal Kılıçdaroğlu’na dayandırılan kulisle, Atatürk posterinin yere indirilmesinin bir böcek araması sebebiyle posterin arkasına bakmak amacıyla olduğu, kontrolden sonra da Atatürk posterinin yerine koyulduğu senaryosuna yer verildi.

2 aydır CHP’nin çözemediği skandal belli ki böylesi uyduruk bir senaryoyla Aydın Doğan medyasının da yardımıyla örtbas ediliyor.

Hürriyet’te yer alan yazıda o örtbas senaryosu şöyle anlatıldı:

(***)

GEÇEN hafta siyasetin önemli bir gündem maddesi de CHP’deki Atatürk kriziydi. Duymayanlar için hatırlatalım:

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, bir grup partili arkadaşıyla sohbet ederken, bir CHP milletvekilinin TBMM’deki odasında Atatürk portresini indirdiğini, sorunca da ‘Artık yeni şeyler söylemek gerektiği’ cevabını verdiğini anlattı. CHP’li bir vekilin partinin kurucusunun fotoğrafını duvarından indirdiği iddiası, partide özellikle de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na muhalefet eden kesimde deprem etkisi yarattı. Kılıçdaroğlu’nun rakiplerinden Muharrem İnce durumu hemen medyanın gündemine getirdi. İnce’nin yanında yer alan bir milletvekili, olayı sosyal medyanın gündemine taşıdı. İki gün içinde Nazlıaka’nın başlama vuruşunu yaptığı olay, CHP’nin bir numaralı gündem maddesi oldu.

Kılıçdaroğlu, olayı “İncir çekirdeğini doldurmayacak bir mesele” olarak görse de kamuoyunda “CHP üstünü örtüyor” algısı oluşmasın diye bir komisyon kurup konuyu en ince ayrıntısına kadar araştırttı. Sonunda da MYK’da PM üyesi Aylin Nazlıaka’nın disipline sevk edilmesi amacıyla PM’den izin alınması için süreci başlattı.

Kılıçdaroğlu ile sohbetimizde bu konudaki tavrını iki önemli detayla netleştirdi:

1) Atatürk resmine tahammül edemeyen biri CHP’nin kapısından içeri giremez. Böyle biri varsa partiden atılması
gerekiyor.

2) CHP’de dedikodu ile siyaset yapılmaz. O nedenle Aylin Nazlıaka’nın ortaya attığı iddianın failini net bir şekilde açıklaması gerekiyor. Bunu yapmadığı için de disipline gitmesi gerekiyor.

MEĞER ‘BÖCEK’TEN İNMİŞ

Şu ana dek yazdığımız, olayın görünen yüzü. Peki, görünmeyen tarafta ne var? CHP kulislerini yakından takip eden muhabirimiz Rifat Başaran aktardı: Kılıçdaroğlu, tartışmada adı geçen isimlerin hepsiyle görüştü ya da komisyonu görüştürdü. Gerçeği ortaya çıkardı. Odasındaki Atatürk posteri duvarda değil de yerde olan milletvekilinin kim olduğunu öğrendi. Bir Ankara milletvekiliydi. Özel bir yemekte o milletvekilinin kendisi olduğu iddialarına dayanamayıp, “Benim soyadım Altıok, yapabilir miyim böyle bir şey” diyerek ağlayan Zeynep Altıok da değildi. Bir erkekti. Üstelik, kendisi tam bir Atatürk hayranıydı. İşyerindeki odası Atatürk posterlerinden geçilmiyordu. Peki Atatürk posteri duvardan neden indi? Bu sorunun yanıtını Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu verdi. Bazı CHP milletvekillerini dinlemek isteyen kötü niyetli birileri, odalarına ‘böcek’ yerleştirmişti. CHP’liler de manyetik arama yaptırarak o ‘böcek’lerin bulunmasını sağlamıştı. Sözkonusu odada da ‘böcek’, Atatürk posterinin arkasına yerleştirilmişti. Kılıçdaroğlu, bu senaryoya olan inancını desteklemek için de şu detayı paylaştı: “O TBMM’nin demirbaşı olan kocaman çerçeveyi kafanız estiğinde indiremiyorsunuz ya da asamıyorsunuz. Meclis personeli indiriyor ve onların gelip asması bekleniyor.”

(***)

 

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

1 Yorum yapıldı

  1. parti tabanında deprem etkisi yarattı bu olay bizim bu olayı sürekli gündemde tutarak chp li saf seçmenin gerçekleri görmesini sağlayarak, kılıçtaroğlunun türkiye düşmanı yeni chp sini tamamen teşhir etmemiz lazım bu adam hakkında boşuna kitaplar yazılmadı, soyadını boşuna değiştirmedi hakkında çok ciddi iddialar var chp li bazı belediyelerin dhkpc ye mali yardım yaptığına dair iddialar var bunlar az buz işler değil ülkemizin içinde bulunduğu şu kritik süreçte milli bir ana muhalefet partisine ihtiyac var pek çok chp li oy verdiği için çok pişman gerçeklerin farkına zamanında varamadık diyorlar yavaş yavaş uyandılar mevzuya partilerinin pkk hdp yörüngesine girdiğine dair suçlamalar karşısında çok rahatsızlar çünkü chp tabanının çoğunluğu baykal çizgisine yakındır kılıçtaroğlunun mezhepci çizgisi çok rahatsızlık veriyor tabana..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir