Anasayfa / GENEL / CHP sokakları karıştıracak!
gunes-chp3

CHP sokakları karıştıracak!

CHP, DHKP-C’nin izlerini taşıyan seçim kampanyasıyla sokakları bir kez daha germeye çalışacak. Otobüslerde metrolarda, alkış eylemleriyle toplumun ayrıştırılması amaçlanıyor.


CHP’nin seçim kampanyası belli oldu. Ali Taran imzasını taşıyan “Milletçe alkışlıyoruz” sloganlı kampanya CHP lideri Kılıçdaroğlu tarafından Kartal’da düzenlenen miting ile seçmene açıklandı. CHP liderinin miting alanındaki duruş ve tavırları 2002’de seçime giren Cem Uzan’ı hatırlattı. Tıpkı Uzan gibi kravatsız beyaz gömlek giyen Kılıçdaroğlu hava soğuk olduğu için ceketi çıkartarak kolları sıvayamadı. Mitingde sık sık coşku verici ses efektleri ve davullar kullanılmasına rağmen beklenen heyecan oluşmadı.

capulcu1

DHKP-C paravanıyla ‘Gezi ruhu’

Metroda, otobüste ve insanların yoğunlukla bulunduğu alanlarda yapılacak alkışlı protestolar DHKP-C üyeleri tarafından gerçekleştirilecek. Alkışlamayanlara sözlü ya da fiili olarak saldırarak toplumsal huzurun bozulmasına yol açacak kampanya, toplumun alkışlayan/alkışlamayan olarak ikiye ayrılmasına sebep olacağı belirtiliyor.

KAVGA ÇIKARACAK ALKIŞ

Kılıçdaroğlu, alkış kampanyasının tüm Türkiye’ye yayılacağını belirtti. Gezi olayları sürecinde de benzer bir tutum takınan CHP büyük bir kaosa sebep olmuştu. Eylemciler sürücülerden korna çalarak protestoya katılmalarını istemiş, korna çalmayanlar tartaklanmış, araçları darp edilmişti. Tencere-tava çalarak gerçekleştirilen protestolar ile mahalle kavgaları hedeflenmişti. CHP Ankara mitinginden dağılan kalabalık ise yoldan geçen otobüste bulunan ve sloganlarına eşlik etmeyen başörtülü kızları taciz etmişti. Toplumu geren bu tarz kampanyalar CHP’nin parti programına alınarak yeniden uygulamaya kondu.

1 Mayıs’a hazırlık

Yapılan eylemlerle militanlaşan seçmen ve huzurunu kaybeden toplum kaosa hazır hale getirilecek. İşçi bayramı ile birlikte Gezi’nin yıl dönümünde yeni bir kalkışma başlatılacak, sokaklar ateşe verilecek. DHKP-C militanlarının aktif rol alacağı eylemlerle huzur ve istikrar hedef alınacak.

KEMAL’İN HAYAL KIRIKLIĞI!

2015 seçimlerinde iktidarı hedeflediğini belirten Kılıçdaroğlu’nun, miting yeri olarak Kazlıçeşme gibi devasa alan yerine Kartal’ı seçmesi de eleştiri konusu olmuştu. Kazlıçeşme Meydanı’nı dolduramama kaygısıyla Kartal’ı tercih eden Kılıçdaroğlu burada da hayal kırıklığı yaşadı. Gazete Televizyon ve internetten bol bol reklamı yapılan mitinge beklenen katılım olmadı.

DHKP-C TAKTİĞİ

CHP’nin seçim kampanyası Terör örgütü DHKP-C’nin illegal propaganda yöntemlerini de hatırlattı. Duvar yazılarıyla seçim kampanyasını duyuran CHP açıkça DHKP-C’nin tekniklerini kendi kampanyasında kullandı.

İçki masasında mitingi beklediler

CHP lideri Kılıçdaroğlu seçimlere 2 ay kala partililere içki içmeyi yasaklamıştı, içki içen partililere ise “Bana, çalışan adam lazım, rakı sofralarında konuşan adam değil” diyerek uyarısını tekrarlamıştı. Kartal mitinginin hemen öncesinde ise bazı partililerin Kılıçdaroğlu’nun yasaklamasına rağmen alkol tüketti.

(GÜNEŞ)

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir