Anasayfa / GENEL / CHP işte bu yüzden ihanet partisidir!
enginaltay3

CHP işte bu yüzden ihanet partisidir!

Türkiye’nin El Bab operasyonunu yapmasının tek nedeni PKK terör örgütüne kurdulacak devleti önlemek ve ABD’nin terör koridoruna izin vermemek. Yani her kim Türkiye’nin El Bab operasyonunu eleştiriyorsa bilin ki ihanet içindedir, terör devletinden yanadır. İşte CHP… İhanet partisi olduğunu gösterdi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Suriye’de DAEŞ ile mücadelede Türkiye’nin yalnız bırakılmaması gerektiğini belirterek, “TSK’nın, bölge ülkelerinin ve BM’nin desteği olmadan El Bab’a girmesi faciadır, cinayettir. Mehmetçiği bataklığa sokmaması ve daha fazla şehit gelmemesi için hükümete çağrıda bulunuyoruz” dedi.

Moskova mutabakatına göre El Bab’da DEAŞ ile mücadele edilmesinin zorunluluk olduğunu belirten Altay, şu görüşlere yer verdi:

“Bu temizliğin Rusya ve İran tarafından, ÖSO ve TSK’ya yaptırılmasını anlamamız ve kabul etmemiz mümkün değil. Biz dünyanın fedaisi değiliz. Bizim Mehmetçiğimiz elalemin askeri ölmesin diye öldürülmek noktasında değil. Millet olarak bu vatan için şehit oluruz, bunda endişe yok ama başka ülkelerin askerleri ölmesin diye Mehmetçiğin o bataklığa sokularak şehit olmasının sorumlusu olarak hükümetin önce Meclise, sonra millete hesap vermesi lazım.

TSK’nın, bölge ülkelerinin ve BM’nin desteği olmadan El Bab’a girmesi faciadır, cinayettir. Mehmetçiği bataklığa sokmaması ve daha fazla şehit gelmemesi için hükümete çağrıda bulunuyoruz.”

Altay, DEAŞ ile bütün dünyanın uğraşmak zorunda olduğunu, askeri mücadelede Türkiye’nin yalnız bırakılmaması gerektiğini vurguladı.

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

2 Yorumlar

  1. Manyakmısın nesin şarhoş herif pkk ya karşı rusya ve İran mı savaşacak tabi ki biz savaşacağız bizim askerimizin işi ne ülkemizi korumak şu sarhoşlar vekil olmuş bedavadan yaşıyorlar Allah belanı versin satılmış

  2. Akıncı Türk Beyi

    Söz konusu bölgenin DEAŞ’tan temizlenmesi, İran, Rusya ve Esad Rejiminin em çok istediği şey. Esad halep ve çevresinde ÖSO ile savaşırken, Esad rejimine destek verircesine Kuzey-Batı Suriye’de (cerablus, çobanbey, el bab) Türkiye’nin savaşması gibi saçma bir sonuç ortaya çıktı. Biz ÖSO ile işbirliği içindeymişiz diye avunsak da ÖSO’nun pek gücü olmadığı ve bir süre sonra tamamen yok olup yerini Esad rejimine yeniden bırakacağı belli. AÇIKÇASI şaka gibi ancak Bugün , Suriye topraklarının kurtarılması için Esad rejimi ile ittifak yapıyoruz gibi bir çelişkinin içine girdik. Bu saçmalığı kendimize açıklarken kullandığımız tek mantık, “PYD tarafından bir kürt devletinin kurulmasını önlemek” oldu. Bu yapay kürt devletini önlemek elbette önemli ve zorunlu br eylem bizim için. Ve bu konuda başka kimse de (iran, rusya, abd) kürt devletini önleyecek ve bizi terörden koruyacak böyle bir operasyona girmez. Sonuç olarak ihale bize kalmış oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir