Anasayfa / GENEL / Cevap ver Aydın Doğan!
dogan

Cevap ver Aydın Doğan!

Yanlarına Yahudi asıllı işadamı Erol Kohen’i de alarak, Niğde’nin Ulukışla ilçesinde yılda tonlarca altın cevheri çıkaran Doğan Grubu’nun patronu Aydın Doğan ile Necati Kurmel, Akit’in yapılan doğa katliamını ve usulsüz faaliyetleri deşifre etmesinden sonra iyice köşeye sıkıştı. İlgili kamu kurumlarındaki bazı görevlilerin tutumu kuşkulara sebep olurken, mağdur vatandaşlar ise isyan noktasına geldi. Horoz köyünde yaşayan vatandaşlar, önceki gün panikle izinsiz ocak ağızlarındaki altın cevherlerini resmi izin alınan ocaklara taşıyan Esen Madencilik şirketine ait kamyonların önünü kesti. Şirket yetkililerine tepki gösteren köylüler, “Bağ bahçemize zarar veriyorsunuz. Etrafı kirletiyorsunuz” dediler.

DOĞAN’I BİTİRECEK ÇÖZÜMLÜ SORULAR!

Bu arada; ‘açıklama kurnazlığıyla’ kamuoyunu yanıltma teşebbüsünde bulunan sözde çevreci Gezicilerin baş destekçisi Aydın Doğan ve ortaklarının acilen bu soruların cevabını vermesi isteniyor. İşte Doğan’ın foyasını ortaya çıkaracak olan o sorulardan bazıları:

• Esen Madencilik olarak şu an çalıştığınız hangi ocakların yasal izni (ÇED raporu) var?

ÇED raporu, mera, hazine izni olmayan ve 3 yıldır çalışan ocaklardan hangisini ilk haberimizden sonra telaşla kapattınız?

Bu kapattığınız ocakta çalışan işçilere ne yaptınız? Kaçak ocakta gerekli tedbirleri alıp burada çalışan işçileri izne gönderdiniz mi?

Çalışma yaptığınız yerlerde yabani av koruma alanı var mı? Gerekli izin belgelerini gösterebilecek misiniz? Bu telaşla kapattığınız ocak da yabani av koruma alanına giriyor mu?

Yasal izni olmayan ve halen çalışan ocaklarda çıkan altın cevherlerini niçin diğer izni olan ocaklara taşıyorsunuz?

İzni olmayan ocaklarda cevher çıkarıyorsunuz. Bu cevherleri kamyonlarla diğer izni olan ocaklara taşıyorsunuz. Bu şekilde hareket ederek yarın devlet denetlemesi olduğunda “biz bu ocaklarda çalışıyoruz. Onlarda çalışmadık” mı diyeceksiniz?

 Üzerine 150 kişilik işçi sosyal tesisleri inşa ettiğiniz arazi, mera ve hazine arazisi mi? Bu inşaat için kimden izin aldınız?

Maden İşleri Genel Müdürlüğü ve Niğde Valiliği’ne izinlerin olmadığına dair verilen şikayet dilekçelerinin işleme konulmaması için baskı yaptınız mı?

Neden bugüne kadar denetleme için heyet gönderilmedi? Kamuda kendinize yakın gördüğünüz şahıslar aracılığıyla önleminizi önceden mi alıyorsunuz?

Bir ay önce Horoz köyü Bolkarlar mevkiinde işletme ruhsatı 35548 Nolu sahada Bolkar A.Ş. olarak çalışırken, niye şirketi feshedip resmiyette Esen Madencilik olarak çalışıyorsunuz?

Aydın Doğan ve Necati Kurmel olarak Maden köyünde Gümüştaş Madencilik ismiyle altın cevheri çıkarıyorsunuz. Horoz köyünde ise yanınıza Erol Kohen’i alarak, Esen Madencilik bünyesinde faaliyet yürütüyorsunuz. Erol Kohen’le ortaklık yapmaya neden ihtiyaç duydunuz?

İzniniz olmadan yıllık 100 bin ton altın ve gümüş cevheri üretimi yapıyorsunuz. Niye kaçak üretim yapıyorsunuz? İzin almaktan neden korkuyorsunuz?

Yer altında üretim yaptığınızı, doğaya zarar vermediğinizi savunuyorsunuz. Mademki her şey yasalara uygun, o zaman ‘güvenilir’ bir heyet oluşturulsun ve gidip yerinde incelemelerde bulunsun. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilirse özür dilemeye ve mazlumların hakkını gasp etmenin hesabını vermeye hazır mısınız? (AKİT)

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir