Anasayfa / GENEL / Cemaat’ten kaçış başladı
cemaat-kacis

Cemaat’ten kaçış başladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında cemaatin tabanına yönelik yaptığı çağrı yerini buluyor. Paralel yapının küresel güçlerin maşası olduğunu gören çok sayıda vatandaş, paralel yapı ile yollarını ayırıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında cemaatin tabanına yönelik yaptığı çağrı yerini buluyor. Paralel yapının küresel güçlerin maşası olduğunu gören çok sayıda vatandaş, paralel yapı ile yollarını ayırıyor. Gazete aboneliklerini bırakanların yanında çirkin komployu bertaraf etmek için seçim sürecinde AK Parti saflarında çalışanlar bile bulunuyor. Halkla iç içe olan vekiller, yaptıkları ziyaretlerde gözlemledikleri paralel yapılanma içindeki çözülmeyi Yeni Akit’e anlattı.

CEMAAT TABANI OYNANAN OYUNU GÖRDÜ

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, paralel yapının üst yönetiminde AK Parti’ye yönelik yapılanlarının halk arasında çok büyük bir tepkiye yol açtığına dikkat çekerek, bu yapılanların cemaatin samimi tabanı üzerinde ayrışmalar oluşturduğunu belirtti. En son İstanbul’da cemaate yardımda bulunmuş, cemaatin gazetesine aboneliği bulunan bir esnafla konuştuğunu aktaran Metiner, “Esnaf, ‘AK Parti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yapılanları içime sindiremiyorum’ diyor. Gazete aboneliğini bırakmasına rağmen gazeteyi getirmeye devam ediyorlarmış, o da gazeteyi sokağa atıyormuş. Bu esnaf gibi paralel yapıya tepki gösteren çok sayıda insan var.” diye konuştu.

Paralel yapıya karşı halk arasında çok ciddi bir tepki olduğunun altını çizen Metiner, “Vatandaş, küresel güçlerin planlarıyla paralel yapının politikalarının uyumlu olduğunu düşünüyor. Vatandaş, AK Parti ve Başbakan Erdoğan’a yapılan bu küresel operasyonda paralel yapının tetikçilik yaptığını söylüyor. Ayrıca Gülen hareketinin giderek hizmet hareketi olmaktan çıktığını ifade ediyorlar. Bu nedenle yakında cemaat içinde ciddi kırılmalar yaşanacak” dedi.

AK Parti’nin 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerden güçlenerek çıkması halinde paralel yapının tasfiyesinin hızlanacağını ifade eden Metiner, “AK Parti sandıktan küçülerek çıkarsa bu cemaatin üst yapısının azgın politikalar yapmasına neden olur. O yüzden seçime endeksli çalışıyoruz. AK Parti’yi sandıkta küçültmek isteyenlerin oyunları devam ediyor. Bu karşı AK Parti teşkilatı da var güçleriyle gece-gündüz demeden çalışıyor. Halkımızın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teveccühü giderek artıyor.” dedi.

CEMAAT TABANI PARALEL YAPIYA KIZGIN

AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi de cemaat tabanının AK Parti ile bir sorunları bulunmadığına dikkat çekti. Cemaatin tabanından AK Parti’ye çok destek verildiğini ifade eden Geldi, bu seçimlerde de bunun süreceğine dikkat çekti. Cemaatin tabanının paralel yapıya kızgın olduğunu vurgulayan Geldi, halkın paralel yapının siyasete illegal müdahalesini tasvip etmediğini kaydetti. Paralel yapıya kızıp AK Parti’nin daha da yüksek bir oy alması için çalışan cemaat mensupları bulunduğunu ifade eden Geldi, paralel yapının her geçen gün daha çok deşifre edilmesiyle bu desteğin daha da artacağını belirtti.

MEDYAGUNDEM

bassj1

PKK’nın hamisi ABD’den PKK’nın adını anmadan kınama!

ABD Ankara Büyükelçiliği’nden AK Parti’li yöneticiler Orhan Mercan ve Aydın Ahi’nin PKK’lı teröristlerce öldürülmesine ilişkin …

akparti

ABD’nin ‘kara gücü’ teröristler Ak Partilileri katlediyor!

Diyarbakır ve Van Ak Parti ilçe başkan yardımcılarına yapılan suikastın yankıları sürerken, AK Parti Hakkari …

pkk4

Şu alçak katilleri Almanya “özgür basın” diye koruyor!

AK Parti Lice İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Mercan ile AK Parti  Özalp İlçe Başkan Yardımcısı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir