Anasayfa / GENEL / Cemaat medyasında “büyük abi” paniği!
cemaat-erhan1

Cemaat medyasında “büyük abi” paniği!

Erhan Tuncel’in Hrant Dink suikastinden cemaate yakın iki emniyet bürokratını suçlamasına cemaatin gazetelerinin tavrı dikkat çekiciydi.

erhan-tuncel

Hrant Dink suikastinin kilit isimlerinden Erhan Tuncel’in yaptığı açıklamalar medyada geniş yer bulurken cemaat gazeteleri ise hayli ilginç bir tutum aldı.

HER YERDE MANŞET BUGÜN VE TARAF’TA YOK!

Bugün ve Taraf gazeteleri ‘Büyük Abi’nin açıklamalarını ilk sayfada görmezken Zaman ise sürmanşetten verdiği haberde “Tuncel jandarmadan vazgeçti, suçu polise attı” diyerek manidar bir yorumda bulundu. Tuncel’in açıklamaları bir çok gazetenin manşetine çıkarken Bugün ve Taraf  ‘Büyük Abi’nin ifşaatlarını görmezden geldi. İki gazete de Tuncel’in iddialarına sadece iç sayfalarda yer verdi.

DİNK İÇİN CEMAATİN İKİ ÖNEMLİ EMNİYET BÜROKRATINI SUÇLADI

Tuncel mahkemede yaptığı açıklamalarda Dink cinayetinin perde arkasında emniyet teşkilatının iki önemli isminin olduğunu iddia etmişti. Tuncel “Karşımızda cinayet şebekesi var. Ali Fuat ve Ramazan Akyürek çetenin üzerindedir. Odatv, Cübbeli, şike, KCK, Hanefi Avcı suçsuz. Bunları yapan cemaat değil bu ikisidir. Ben bu şahıslara hiçbir kötülük yapmadım. Savcılık halen şahısların kurduğu tuzakla karşı karşıyadır.” diyerek yeni bilgiler vermişti. Tuncel’in işaret ettiği güvenlik bürokratları olan Ramazan Akyürek ve Ali Fuat Yılmazer’in ortak noktası ise iki ismin de cemaatle anılıyor olması.

ZAMAN’IN SÜRMANŞETİNDE MANİDAR BAŞLIK!

Tuncel’in açıklamalarını sürmanşetinden duyurarak Bugün ve Taraf’tan farklı tutum alan Zaman ise Büyük Abi’nin iddialarını eski açıklamalarıyla kıyasladı ve aradaki çelişkilere dikkat çekti. Tuncel’in daha önce jandarmayı suçladığı ve Dink cinayetinin ardında Ergenekon’un olduğunu iddia ettiğini hatırlatan Zaman gazetesi “Tuncel, eski ifadeleri ile çelişti.” dedi.

Deneme

MEDYAGUNDEM

alifuat

Kumpascıbaşı FETÖ’cüye şok!

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davaları kapsamında tutuklu olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü eski İstihbarat …

ercangun

Şok deliller; Ercan Gün’ün Dink cinayetindeki rolü

Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı …

feto-oz

İşte Hrant’ın katiline istenen ceza!

Hrant Dink davasında teröristbaşı FETO, Ekrem Dumanlı ve firari FETÖ’cü Zekeriya Öz sanık oldu. Hrant …

1 Yorum yapıldı

  1. Bu davada Erhan Tuncel’in Muhsin Yazıcıoğlu’na yapmak istediği operasyonun ne olduğu tespit edilirse, Muhsin Yazıcıoğlu cinayeti ve diğer karanlık operasyonlarda gün yüzüne çıkacağını tahmin ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir