Anasayfa / GENEL / Çarşaf çarşaf belgelerle RTÜK’ün FETÖ’ye çalışan Ak Partili üyeleri!
rtuk-b4

Çarşaf çarşaf belgelerle RTÜK’ün FETÖ’ye çalışan Ak Partili üyeleri!

Star gazetesi yazarı Cem Küçük bugün çarpıcı bir yazıyla RTÜK’te Fetullahçı terör örgütüne (FETÖ) çalışan Ak Partilileri belgeyle deşifre etti. İşte yazısı:


Bu köşede RTÜK’ün 7 Haziran seçimlerinden sonra FETÖ karargahı gibi çalıştığını birçok örnekle yazdım. Ahaber, 24 TV, TVnet, Ülke TV’nin RTÜK eliyle adeta doğranıyor ve cezalandırılıyor. FETÖ 17-25 Aralık darbe girişimleriyle seçilmiş meşru hükümeti yıkmaya çalıştı. Hemen o döneme gidelim ve RTÜK’ün, FETÖ’yü nasıl koruduğunu hatırlayalım.

KARANLIK DİZİ İÇİN YAPTIRIM UYGULANMADI

Samanyolu TV’de ‘Şefkat Tepe’ diye kepaze bir dizi vardı. Orada ‘Karanlık Kurul’ diye insanları yargılayan bölümde benim de aralarında olduğum bir grup şahıs ve kurum hedef gösteriliyordu. Özellikle 12 Ekim 2013 tarihli bölümünde resmen linç edildik. Daha sonra bu konu RTÜK’ün önüne geldi ve 27 Mart 2014 tarihinde toplantı yapıldı. RTÜK’ün, Karanlık Kurul’un geçtiği Şefkat Tepe dizisiyle ilgili aldığı kararı beraber okuyalım:

“Söz konusu dizi için her ne kadar ‘Türkiye’nin üzerinde oynanan oyunları deşifre ettiği’ ifadesi kullanılmış ise de sonuçta bu yayının bir dizi film olduğu ve tamamen kurgusal bir nitelik taşıdığı, bu niteliğiyle mezkur dizide gerçek kişi ya da kuruluşların eleştiri sınırlarını aşarak küçük düşürüldüğü yahut bu suretle hukukun üstünlüğüne aykırı yayın yapılmış olduğu şeklinde değerlendirme yapılmış olmayacağı düşünülmekte, 6112 sayılı Kanun hükümlerinin ihlal edilmediği kanaati oluşmuştur.”

Sonuçta Samanyolu TV’ye hiçbir idari yaptırım uygulanmadı. Hamit Ersoy, Taha Yücel, Hasan Tahsin Fendoğlu karşı oy kullandı ve oy çokluğuyla karar alındı. Yazıklar olsun. Birçok gazeteci, siyasetçi, kurum açık açık dizide hedefe konuyor ve yerel seçimlere üç gün kala RTÜK, FETÖ’yü koruyarak, kanala hiçbir yaptırım uygulamıyor. Davut Dursun ve Nurullah Öztürk, FETÖ’ye kol kanat geriyor.

Samanyolu TV-Radyo ve Dünya TV isimli FETÖ yayın organlarının RTÜK’ün AK Parti tarafından atanan üyeleri tarafından nasıl korunduğunu da uzun uzun yazdık. Bu üyeler hala utanmadan o koltuklarda oturabiliyorlar. Yazıklar olsun onlara.

Ne var ki RTÜK’te skandallar bitmiyor. 1 Temmuz 2014 tarihinde RTÜK toplantı yapıyor. Konu 24 TV. FETÖ avukatı Nurullah Albayrak, 24 TV’de 22 Mayıs 2015’de yayınlanan “Siyaset 24”  programından ötürü şikayette bulunmuş. Programda Mehmet Metiner abi şunları söylemiş: “HDP kendi çevresine, partnerlerine, kurmuş oldukları kirli ittifakın bileşenlerine baksın. Saldırıya ilişkin kamere görüntüleri var tespitli, delilli buna rağmen hala adam için IŞİD’çi diyorlar. IŞİD kamplarına girip çıktığı tespit edilmiş. Muhaberattan mı aldın bu bilgiyi. Yoksa Pensilvanya’daki çakma şeyh, üfürükçü mü kulağına bir şeyler üfürdü. Şu an Öcalan’a bir darbe yapıldı. Kandil Öcalan’ı, İmralı’ya gömdü. HDP, Kandil’in partisi, Öcalan’ın değil…”

Peki RTÜK ne karar almış? Gelin beraber okuyalım: “İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanlığı’nın yazısı, eki belgeler ve ilgili mevzuat kapsamında Üst Kurulumuzca değerlendirilmesi neticesinde, 6112 sayılı Kanunun 8’inci maddesinin 1’inci fıkrasının (ç) bendinde yer alan;  “…kişi ya da kuruluşları eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı veya iftira niteliğinde ifadeler içeremez.” hükmünün ihlal edildiği tespit edilmiştir. Bu nedenlerle yayında 6112 sayılı Kanunun 8’inci maddesinin 1’inci fıkrasının (ç) bendinin ihlal edildiği değerlendirilmiştir. Bu itibarla 24 yayın kuruluşunun; 6112 sayılı Kanunun 8’inci maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendinin ilk defa ihlali nedeniyle; Kanunun 32’inci maddesinin ikinci fıkrası hükmü uyarınca uyarılması gerektiği kanaatine varılmıştır.”

FETÖ’YE ÇALIŞAN AK PARTİLİ ÜYELER

24 TV’ye bu ceza verilmeden önce uzman, ceza verilmemeli diye sayfalarca rapor yazıyor, “FETÖ mahkemeye gitsin cevap ve düzeltme kullansın” diyor ama RTÜK üyeleri,  FETÖ’nün emrine amade. Bakın bu kararda da RTÜK’ün, AK Partili bütün üyeleri, ‘24 TV’ye cezayı basın’ diyor. Bir kez daha yazıklar olsun diyorum. Üstelik bu kararın çıkmasını FETÖ avukatı gibi çalışan Nurullah Albayrak talep etmiş ve RTÜK cezayı kesmiş.

RTÜK lağvedilmek zorunda ve edilecek de. AK Parti’nin atadığı üyeler, FETÖ emriyle hükümete yakın kanalları resmen biçti. Ahaber’i ne zaman açsam belgesel izlemekten bir hal oldum. Düşünün eğer AK Parti 1 Kasım seçimlerinde yüzde 40’la çıksaydı RTÜK üyeleri kim bilir daha ne kararlar alacaklardı. Ahaber’i, 24 TV’yi kapatmak ve lisanslarını iptal etmek için ellerinden geleni yapacaklardı. RTÜK’teki Karanlık Kurul’un, FETÖ’yü koruyup kolladığı artık bütün örnekleriyle su götürmez bir gerçek.

rtuk-b1 rtuk-b2 rtuk-b3

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir