Anasayfa / GENEL / Can Dündar’a rüşvet veren FETÖ şebekesinin Pensilvanya’ya uzanan ilişkileri
cilekci3

Can Dündar’a rüşvet veren FETÖ şebekesinin Pensilvanya’ya uzanan ilişkileri

MİT TIR’larının durdurulması olayında adı geçen Hamza Celepoğlu’nun avukatı Sönmez Ahi’nin bacanağı olduğu ortaya çıkan Avukat Atilla Tarık Çilekçi’nin evinde gizli düzenek bulundu. Çilekçi’nin iki saksıyı birbirine geçirerek arasına hafıza kartı sakladığı tespit edildi. Çilekçi’nin gözaltı kararı sonrası telefonunu sıfırladığı belirlenirken, evden bir de sinyal kesici Jammer çıktı.


Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın lüks villasını MİT TIR’larının durdurulması görüntülerini yayınlaması karşılığında 5 milyona satın aldıkları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı çıkarılan avukat Atilla Tarık Çilekçi ile Bekir Mustafa Yılmaz adliyeye sevk edildi. Atilla Tarık Çilekçi’nin MİT TIR’larının durdurulması olayında adı geçen Hamza Celepoğlu’nun avukatlığını yapan Sönmez Ahi’nin bacanağı olduğu ortaya çıkmıştı. Çilekçi’nin hakkında gözaltı kararı çıkartıldığını öğrendikten sonra kullandığı cep telefonunun hafızasını sıfırladığı tespit edildi. Cep telefonunda bulunan fotoğraf, numara ve notların tamamının silindiği kaydedildi.

JAMMER VE HAFIZA KARTI BULUNDU

Çilekçi’nin evinde gerçekleştirilen aramalarda ele geçen materyaller de incelenmek için emniyete götürüldü. Evde yapılan incelemede iki saksının içerisine saklanmış bir hafıza kartı bulundu. Çilekçi’nin eşinin aramalarda bulunan hafıza kartını görünce şaşırdığı öğrenildi. Hafıza kartının içeriğine ilişkin inceleme devam ediyor. Evde yapılan incelemelerde iki laptopun yanı sıra sinyal kesici jammer cihazı da bulundu. Çilekçi’nin neden sinyal kesici bir cihaz taşıdığı ise araştırılıyor.

cilekci2

4. ŞÜPHELİ FARUK ÖKSÜZ ARANIYOR
Soruşturma kapsamında haklarında gözaltı ve yurt dışına çıkış yasağı kararı bulunan MİT TIR’larını durduran Tuğgeneral Hamza Celepoğlu’nun avukatı Sönmez Ahi’nin de İstanbul’da yakalandığı öğrenildi. Sönmez’in ifadesinin, işlemlerin tamamlanmasının ardından alınacağı belirtildi. Hakkında gözaltı kararı bulunan 4. Şüpheli Faruk Öksüz’ü arama çalışmaları ise devam ediyor.

SORGUDA ÇARK ETTİ
Soruşturma dosyasındaki bilgilere göre şüpheli Atilla Tarık Çilekçi’nin KPSS sınavına yönelik haklarında Ankara Cumhuriyet Başsavcılğı’nca soruşturma yürütülen iki şüpheliye para gönderdiği tespit edildi. Çilekçi’ye sorgusunda parayı havale mi yoksa kurye ile mi gönderdiği sorusu yöneltilirken bu soruyu cevapsız bıraktığı öğrenildi. Çilekçi’ye Can Dündar’ın evinin MİT TIR’larına ilişkin yayın karşılığında mı alınıp alınmadığı sorusu da yöneltildi. Atilla Tarık Çilekçi ise ifadesinde “Ben de Cumhurbaşkanımız gibi düşünüyorum. Altı ibadet, ortası ticaret, üstü ihanet. Ben sadece ibadet kısmındayım. Ancak 2013’te ihaneti görünce irtibatımı kestim” dedi.

Gülen’le randevusu vardı

cilekci

Atilla Tarık Çilekçi’nin Fethullah Gülen’in Altunizade’de FEM Dershanesi’nin üst katında yaşadığı sırada hizmetinde bulunduğu iddia edilmişti. Çilekçi’ye soruguda bu iddia ve Fethullah Gülen’den talimat alıp almadığı soruldu. İnkar edince de önüne 1990’lı yıllarda çekilmiş bir de fotoğraf konuldu. Fotoğrafta Gülen’le yan yana görünen Çilekçi fotoğrafı reddetmese de ne zaman nerede çekildiğini hatırlamadığını ileri sürdü.

PARA TRAFİĞİ TESPİT EDİLDİ
Çilekçi’nin ayrıca gözaltına alınan avukatlardan Bekir Mustafa Yılmaz ile para trafiği belirlendi. Çilekçi’ye bu para trafiğinin gerekçesi soruldu. Savcılığın Şubat ayı içerisinde Gülen ile görüşeceği bunun için randevusu olduğu yönündeki tespiti de Çilekçi’ye soru olarak yöneltildi.

VİLLAYI CAN’DAN ALDIK
Soruşturma savcılığı, Can Dündar’dan villayı Bekir Mustafa Yılmaz ile Sönmez Ahi’nin beraber aldıklarını tespit etti. Sönmez Ahi’nin bir bayanla “Can Dündar’dan Rönesans Vilları’nda 4 katlı villa aldık” şeklinde görüşmesinin olduğu saptandı.

(YENİ ŞAFAK)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir