Anasayfa / GENEL / Can Dündar her an tutuklanabilir!
can-erdem6

Can Dündar her an tutuklanabilir!

Abdurrahman Dilipak bugün Yeni Akit’teki köşesinde dikkat çekici iddialara yer verip bazı uyarılarda bulundu. Dilipak’ın yazısıda Anayasa Mahkemesi’nin kurtardığı Can Dündar’ın yeniden tutuklanabileceği iddiası önemliydi. Yazısı şöyle…


YENİ OPERASYINLAR KAPIDA

Bölgede ve Türkiye’de süreç hızlanacak..

PKK ve türevleri, paralel yapı ve destekçileri köşeye sıkıştı.. Önümüzdeki günlerde bu konuda sürpriz gelişmeler yaşanabilir.. PKK  ve yandaşlarına içeride ve dışarıda yeni operasyonlar kapıda.

İran’da seçim sonrası yeni bir durum çıktı ortaya. Irak’ta Musul’a yönelik yeni bir operasyon her an başlayabilir..

Suriye cephesinde de yeni gelişmeler sözkonusu. Şii kartı, PYD kartı, Esed, DAEŞ hepsi masada.. Bundan sonra hiçbir konuda hiçbir şey eskisi gibi olmayacak..

ABD ve batılılar eteklerindeki taşı döktüler. Rusya da kararını vermek zorunda. Ankara kararını zaten aylar öncesinden verdi. Hatta başından beri Ankara’nın yol haritası belli.

CAN DÜNDAR HER AN YENİDEN TUTUKLANABİLİR

Bu arada paralel yapı hakkındaki operasyonlar şiddet ve derinliğini artıracak. Can ve arkadaşının cezaevinden çıkması onlar için yeni talihsizliklerin başlangıcı olabilir.. En azından her an yeniden tutuklanabilirler.. Yeni bilgi ve belgelerle daha ağır suçlamalara muhatap olabilirler.. Zaten bu karar vesilesi ile AYM de ciddi bir yara aldı. Ve bu tartışma, emsal olması ihtimali çerçevesinde tartışılmaya devam edecek.. Bugün için AYM tartışması Can’ın özgürlüğü ile ilgili haberlerin önüne geçmiş durumda. Bütün bu tartışmalar sanıkların lehine bir kamuoyu veya o yönde bir sürece hizmet etmiyor..

Birileri önümüzdeki günlerde yine yerli ve yabancı Gezi bileşenleri üzerinden üniversite ve büyükşehirlerde yeni bir eylem hazırlığı içindeler ama özellikle 28 Şubat tartışmaları onların  umudunu tüketti.. 19. yılında 28 Şubat’ın bu kadar etkili bir şekilde gündeme oturması o çevreleri ürküttü.

TERÖR ÖRGÜTLERİ DE YENİ GEZİ İÇİN HAZIRLIK YAPIYOR 

Haber vereyim, gelecek sene 20. yıl, çok daha etkili şekilde gündem olacak.. Böyle giderse 25. yıl daha kapsamlı programlarla anmaya vesile olacak.

28 Şubat’a ilgi biraz da yargılama süreci ile ilgili olarak toplumun bu davanın savsaklandığı yönünde bir izlenime sahip olması. Dava böyle devam edecek olursa, hemen bir karar verilse bile temyiz aşaması ile birlikte gelecek sene de yine gündemde olacaktır, o zaman yargı da bu tartışmaların hedefinde olacaktır.

Bu ne biçim bir dava ise, ne media, ne sermaye, ne brifingli suça ve suçluya yardım ve yataklık eden, sürecin marka isimleri, STK’lar, hiçbiri yok ortada.. Ben şimdiden uyarıyorum..

Tekrar bugüne dönecek olursak, birileri sadece birçok ilde birden yeni bir Gezi provokasyonu hazırlığı içinde değil, terör örgütleri de hazırlık yapıyor. Yani yine Türkiye topyekûn bir saldırı ile karşı karşıya.. 

PARALEL YAPININ EMNİYET İÇİNDEKİ UYUYAN HÜCRELERİ OPERASYON YAPABİLİR

Bakarsınız bugünlerde İstanbul, Ankara gibi şehirlerde paralel yapının emniyet içindeki, yargıdaki uyuyan hücreleri harekete geçip, 17 Aralık misali, AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanının yakın çevresinden birtakım isimlere, bazı STK’lar, kanaat önderleri, media, bürokrat ve siyaset adamlarına, belediye ve çalışanlarına, belediye şirketlerine, bazı STK’lara, iş yapanlara operasyon düzenlemişler. İhbar mektupları, ses kayıtları, görüntüler, düzenlenmiş belgeler, paralel yapı için bunlar zor işler değil. Arkada MOSSAD, CIA gibi destekleriniz varsa sorun değil. Bakarsınız bir hacker grubu bunları intenetten yayınlamış.

Canlı bombalar, bomba yüklü araçlar konusunda artık ciddi bir duyarlılık sözkonusu. Ama yine de dikkatli olmak gerekiyor.

Türkiye kararlılık ve cesaretle yoluna devam ediyor.. PYD konusunda müttefiklerin ikiyüzlülükleri, NATO içindeki çatlak sesler aslında batılıların gerçek yüzlerini görmek ve milli çözümler için elimizi çabuk tutmak için ciddi bir fırsat oluşturuyor.. Kötü komşu insanı kap kacak sahibi yapar misali tehditler ve müttefiklerin ikiyüzlü tutumları bu yönde çabaların artırılması ve hızlandırılması için olumlu bir etki sağlıyor.

Bu ahval ve şerait altında Türkiye’ye karşı hasmane tutum içindeki örgütler, bağlantılı kişi, kuruluş ve devletlerin ilişkilerinin ortaya çıkması, hem milletin gerçeklerin farkına varması, hem de bu hareketlerin içindeki birtakım unsurların bazı gerçeklerin farkına varması için ciddi bir fırsat oluşturuyor. Hatta bu durum, diğer ülkeler ve halklar için de bir ibret dersi oluşturuyor.

Dikkat, süreç hızlanıyor. Daha sabırlı, daha dikkatli, daha akıllı olmak zorundayız.. Bütün olumsuzluklara rağmen, düşmanlarımız çok daha kötü durumda. Bizim için gelecek günler geçen günleri aratmayacak, ama onlar için gelecek günler geçen günleri aratacak.. Gelişmeler doğru yönde ileri doğru. 

Selâm ve dua ile..

(ABDURRAHMAN DİLİPAK/YENİ AKİT)

MEDYAGUNDEM

can1

Teröristten talimat almışlar

MİT TIR’ları kumpası firarisi Can Dündar ile Ahmet Şık’ın Suriye’nin kuzeyinde Türkiye’ye yönelik eylemler yapan …

can-huf1

Vatan haini it, Türkiye’ye baskı yapın diye yalvarıyor!

Hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle Türkiye’den kaçan Can Dündar, ülkesinin zor duruma girmesi için elinden geleni …

can-enis

FETÖ vatan haini Can’ı kullanıp atıyor mu?

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun “MİT TIR’ları görüntülerinin yayınlanması” davasında hakkında 25 yıl hapis cezası verilmesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir