Anasayfa / GENEL / Bu ülkenin çocukları “Alllah razı olsun Erdoğan’dan” diyecekler… FETÖ’nün bir oyununu daha Erdoğan bozdu
monte2

Bu ülkenin çocukları “Alllah razı olsun Erdoğan’dan” diyecekler… FETÖ’nün bir oyununu daha Erdoğan bozdu

Para kaynakları iyice kesilen paralel yapı, soruşturmalardan kurtulmak için yeni bir yol buldu. Paravan şirketlerini satarak ya da isimlerini değiştirerek yargı ve kayyumdan kurtulmaya çalışan FETÖ’nün oyunu Cumhurbaşkanlığı’na takıldı.


Bütün inlerine girilen, para kaynakları kesilen ve propaganda araçları da susturulan paralel yapı elindeki son şirketleri kurtarmak için isim değişikliğine gitmeye başladı. Ancak FETÖ’nün bu oyununu fark eden bazı AK Partili vekiller, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir rapor sunarak Paralel işadamlarının şirketlerini satarak veya isimlerini değiştirerek soruşturmadan kaçmaya çalıştığını aktardı. Erdoğan da DDK’ya ‘Araştırın’ talimatı verdi.

Sabah gazetesinin haberine göre Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kendisine iletilen şikâyetler üzerine Devlet Denetleme Kurulu’nun (DDK) bu yeni oyunu araştırmasını isteyeceğini bildirdi. AK Parti Grup Yönetim Kurulu geçen çarşamba Beştepe’ye giderek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret etti.

‘UZAKLAŞTIK’ OYUNU
Görüşmede bazı milletvekilleri, Paralel Yapı’nın kasası durumundaki şirketlerin, FETÖ soruşturmasından kaçabilmek için başvurduğu son yöntemi şöyle anlattı:

”Koza ve Kaynak Holding yönelik başlatılan işlemlerden sonra Gülen’e bağlı bazı işadamları şirketlerinin isimlerini değiştiriyor ya da satıyorlar. Böylece soruşturmadan kaçmaya, şirketlerini kurtarmaya çalışıyorlar. Sattıkları şirketlerin alıcıları da aslında Paralel Yapı’ya yakın isimler. Buna izin verilmemesi gerekir. Örgüt finans kaynaklarını kurtarmaya çalışıyor.”

Paralel Yapı içinde yer alan bazı işadamlarının da AK Partili milletvekillerine, “Biz eskiden cemaate yakındık ama artık onlardan uzaklaştık. Onların yaptıklarını onaylamıyoruz” diyerek yaklaşmaya çalıştığı, bu konuda dikkatli olunması gerektiği ve bunun da bir oyun olduğu görüşmede vurgulandı.

“Ben Devlet Denetleme Kurulu’nu Paralel Yapı’nın araştırılması konusunda görevlendirmiştim” diyen Erdoğan da anlatılan konuyu DDK’ya iletip araştırılmasını sağlayacağı mesajı verdi.

DEVLETİN PARASI ÖRGÜTE GİDİYOR
Görüşmede HDP’li belediyelerin PKK’ya yardımları da gündeme geldi. Erdoğan, HDP’li belediyeleri sert dille eleştirip, ”Devletin kaynakları örgüte gidiyor. Başbakan’a hem Paralel hem de HDP’li belediyeler konusunda Başbakanlık Teftiş Kurulu’nun ayrı bir çalışma yapması gerektiğini söyledim” dedi.

Milletvekilleri de Cizre’deki bir askeri taburun kumanya ile ilgili talebini iletince Erdoğan, ”Ne istiyorlarsa gönderin” dedi ve şu mesajı verdi: “Ne olursa olsun terörle mücadele kararlılığımız devam edecek. Siz de bu konuda kararlı olun.”

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir