Anasayfa / GENEL / Bu sorulara cevap ver Fetullah!
gulen1

Bu sorulara cevap ver Fetullah!

Fethullah Gülen’in 3 gündür devam eden röportajında merak edilen hiçbir soru sorulmadı, hiçbir cevap tatmin edici olmadı. TAKVİM gazetesi de Gülen’e sayfalarını açıp, müridinin soramadığı soruların cevaplarını beklediğini duyurdu.

17 Aralık’tan beri her fırsatta gündeme ilişkin yorumlardan bulunan Fethullah Gülen bir süre sessiz kaldıktan sonra sırasıyla Strett Journal ve BBC’ye röportaj vermiş ardından da Financial Times’te köşe yazmıştı. Buna rağmen “Herkes konuştu, o sustu. Şimdi o konuşuyor” denilerek Zaman gazetesine uzun bir röportaj veren Fethullah Gülen’in üç gündür devam eden yazı dizisi ise kamuoyunun merakla cevap beklediği soruların yanından bile geçemedi.

AKILLARDA CEKET VE ODASI KALDI
Hoca’nın anlaşlması güç ifadeler kullandığı açıklamalarına gazeteci müritleri tarafından uygun sorular bulunarak yazılan röportajtan akıldan kalanlar ise Gülen’in ceketi ve 130 dönümlük arazi içinde dev bir malikane ve 7 villadan oluşan komplekste kaldığını iddia ettiği mizansen bir oda oldu. Ayrıca Gülen çok konuşulan beddau konusunu da açıklık getirmek yerine bela okumaya devam etti. Paralel yapının merkezi olarak iddia edilen Pensilvanya’dan gelen cılız cevaplar karşısında Gülen’e merak edilen sorular yöneltiyoruz ve cevaplarını bekliyoruz. TAKVİM olarak safyalarımızı Fethullah Gülen’e açarken sorularımıza vereceği yanıtları da bu sayfalarda yayınlayacağımızı belirtiyoruz.

1) Cemaat için toplanan himmet paralarının yüzde 15’inin size geldiği belirtiliyor. Bu paralar nereye harcanıyor? Başta ABD olmak üzere birçok ülkede gerçekleşen seçim kampanyaları için toplanan paraların kaynağı ne?

2) İlker Başbuğ’un tutuklanmasına ağladığınızı söylüyorsunuz. Peki Başbuğ gözaltına alınırken veya dava sürecinde neden suskundunuz? Emrinizdeki medya ve yazarlar, neden o süreçte tutuklanmaları alkışladı?

3) Başkan Aziz Yıldırım, tahliye olduktan sonra onu aradınız. İlker Başbuğ’u da aradınız mı?

4) Balyoz Davası’ndan dolayı hapis yatan askerler için hiç üzülüyor musunuz?

5) Paralel olduğu söylenen savcılar tarafından açılan davalarda (Odatv, Balyoz, donanma, vb.) suçsuz kimse(ler) hapis yatmış olabilir mi? Almışlarsa gönülden savunduğunuz savcılara beddua eder misiniz?

6) Yahudi ve Hıristiyanlar için sürekli hoşgörü gösterirken, kendi din kardeşlerinize neden mütemadiyen bela okuyorsunuz?

7) Paralel yapının emniyet, MİT ve yargı imamının Pensilvanya’ya geldiği söyleniyor. Osman Hilmi Özdil, Murat Karabulut ve Ahmet Can ile görüşmeniz oldu mu? Bu isimler neden size sığınıyor?

8) Rahmi Koç neden STV’den hisse almak istedi? Ona ne dediniz?

9) Graham Fuller ile yakınlığınız nereden kaynaklanıyor. Kendisine verdiğiniz anahtarlığın sırrı ne?

10) Graham Fuller’in kızı Samantha Ankara Fuller, cemaatinize bağlı hangi kurumda hangi görevi yapıyor?

11) Yıllarca Aleviler ve Alevilik hakkında sert ve olumsuz söylemler yaptınız. Neden bir anda Aleviler’i çok önemser hale geldiniz?

12) Sizin için dünyaları feda edecek olan Akın İpek şahsınıza köşk, çiftlik veya yalı yaptırdı mı?

13) Neden sürekli İsrail ile benzer şeyler söylüyorsunuz. Size bağlı medya organları Ariel Şaron’a övgüler yağdırırken neden Filistinli siviller için terörist diyor. Neden İsrail’in hedef gösterdiği Hakan Fidan’a siz de aynı argümanlarla saldırıyorsunuz?

14) İsrail devletini bir otorite olarak görüyor musunuz? Türkiye’de otorite kim? Eğer seçilmiş hükümet otoriteyse, neden İsrail otoritesine uyma zorunluluğundan bahsederken Türkiye’de otoriteye başkaldırıyorsunuz?

15) Peygamber efendimiz ve tweetler’i nasıl bir araya getirebildiniz? Rüyanızda ne sıklıkta efendimizi görüyorsunuz. Türkiye’yi size verdiği doğru mu?

16) Savcı Zekeriya Öz ile yüz yüze görüştünüz mü? Kendisi sizinle de tavla oynadı mı?

17) Cemaate bağlı olan medya, neden sürekli barış sürecini baltalayan haberler üretiyor? Tekrar Türk gençlerinin dağlarda şehit olmasını mı istiyorsunuz?

18) İnsanları yatak odalarına kadar dinletmek ve hatta görüntülerini kaydetmek ne kadar ahlaki? Dinde yeri var mıdır?

19) Sohbetlerinizde bahsettiğiniz ve alufte dediğiniz kişi kimdi? Kim ona gidiyordu? Aluftelerle sizin ne işiniz vardı?

20) Ülkenin en önemli sorunuymuş gibi halkta hiçbir karşılığı olmayan muta nikahını neden sürekli gündeme getiriyorsunuz?

21) Siz ABD’ye yerleşirken, neden CIA yetkilileri size referans oldu. Bunun karşılığında sizden ne istediler?

22) Morton Abramowitz, Eric Edelman gibi isimlerle münasebetiniz ne?

23) 17 Kasım 2008 tarihinin sizin için önemi nedir?

24) ABD vatandaşlığına geçtiğiniz doğru mu?

25) Siyasi bir tavır sergilemediğinizi söylüyorsunuz ama cemaatin abi ve ablaları gencecik çocuklara yalanlar söyleyerek, “AK Parti’ye oy vermeyin, CHP’ye verin” diyorlar. CHP ile cemaatinizi nasıl aynı çizgiye koyuyorsunuz?

26) Cemaat dershanelerinde çocuklara ders göstermek yerine siyasi videolar izletiyorlar. Hafta sonu gerçekleşecek sınavda politik sorular mı sorulacak? Sınav sorularını cemaat içinden birileri temin edebilir mi?

27) Bediüzzaman’ın yazdığı risaleleri neden sadeleştirip, tahrif ettiniz? Neden sadeleşmiş kitapların üzerinde Said Nursi’nin adı yazıyor.

28) Bediüzzaman’ın talebeleri size defalarca mektup yazdı, ziyaret etmek istedi. Mustafa Koç’a bile açılan kapı onlara neden açılmadı?

29) Şefkat Tepe’deki Karanlık Kurul’u siz mi yazıyorsunuz? Neden Peygamber efendimizin bir diziye malzeme edilmesine göz yumdunuz?

30) Boynunuzdaki anahtar neden sizde duruyor? O anahtarın anlamı nedir?

31) Yeşil pasaportu, hakkınız olmadığı halde size kim verdi?

32) Pensilvanya’daki evi size kim verdi?

33) ABD’ye uçan insanların vizelerini onlar havadayken iptal ettirecek gücü nereden buluyorsunuz?

34) Milli Güvenlik Kurulu size daha önceden gizliden destek verdi mi?

35) İzmir Kestane Pazarı’nda görev yaparken size hangi MİT görevlisi geldi ve ne teklif etti? O teklifi kabul ettiniz mi?

36) FBI, CIA ve MOSSAD arasında favoriniz hangisi?

37) ABD’ye ameliyat için gittiniz ama o ameliyat hiç gerçekleşmedi? Neden dönmediniz? Ne zaman döneceksiniz?

38) Gerçekten kaç ceketiniz var?

39) Oyunuzu hangi partiye verirdiniz?

40) Hakan Fidan sizi ziyaret ettiğinde ne dedi? “Hocaysan hoca kal. Cemaat olun, örgüt değil” dediği doğru mu? Siz ona ne cevap verdiniz?  (TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

sukran3

Pensilvanya şeytanından Hıristiyan kutlaması!

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, Pensilvanya’daki malikanesinde ‘Şükran Günü’ için büyük bir davet verdi. Hindilerin kesildiği, …

soner-enis

FETÖ’nün Hürriyet ve CHP imamı!

Soner Yalçın Sözcü gazetesinde “Cemaat’in CHP imamı” başlıklı yazısıyla CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun FETÖ bağlantısını …

feto-robot

Nasıl robotlaşıyorlar?

15 Temmuz darbe girişimi, meselenin psikolojik boyutuyla ilgili bir çok soruyu da beraberinde getirdi: Gülen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir