Anasayfa / GENEL / FETÖ paçavrasının son yalanı
cum2

FETÖ paçavrasının son yalanı

FETÖ ve PKK terör örgütlerinin algı operatörü paçavrası Cumhuriyet’in yalan haberlerle yürüttüğü kirlilik devam ediyor. Cumhuriyet gazetesinin son yalanına Adalet Bakanlığından cevap geldi.

cum2

Adalet Bakanlığından yapılan açıklamada, “2016’da 46 bin kişinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretle suçlandığı” iddiasının gerçeği yansıtmadığı, bunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde algı oluşturmaya yönelik, gazetecilik etik ve ahlak ilkeleriyle bağdaşmayan, gerçekleri yansıtmayan, çarpıtma bir haber olduğu bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bir gazetedeki “hakaret mesaisi” başlıklı haberde, “2016’da 240’ı çocuk 46 bin kişi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretle suçlandı” iddiasının yer aldığı belirtildi.
Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğünce yayınlanan 2016 yılı adli istatistiklerindeki 46 bin 193 rakamının Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 299-301. maddelerinde düzenlenen “devletin egemenliğine ve organların saygınlığına karşı işlenen suçlar” ile ilgili yapılan toplam işlem sayılarını ifade ettiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Cumhurbaşkanına hakaret suçundan 2016 yılında cumhuriyet başsavcılıklarınca 2 bin 776 dosyada, 4 bin 98 suçtan 3 bin 658 kişi hakkında kamu davası açılmıştır. Gerçek bu iken hiçbir araştırma ihtiyacı duymadan yayınlanan haber, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde algı oluşturmaya yönelik, gazetecilik etik ve ahlak ilkeleriyle bağdaşmayan, gerçekleri yansıtmayan çarpıtma bir haberdir.”

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir