Anasayfa / GENEL / Bu fotoğraf Aydın Doğan’a çok koymuş!
dogan-foto

Bu fotoğraf Aydın Doğan’a çok koymuş!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ak Parti iktidarına karşı paralel örgütle birlikte savaş yürüten Aydın Doğan yine gerçekleri inkar edip, milletin aklı ve zekasıyla dalga geçti.


MEDYAGUNDEM.COM- Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı terör örgütü DHKP-C şehit ettiğinde terör örgütünü kollayan, teröristlere “eylemci” deyip meşrulaştıran, Fetulahçı terör örgütüyle iş tutan, son olarak da Mısır’da Mursi’ye idam cezası üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “idam iması“ndan bulunan kendi medyası değilmiş gibi Aydın Doğan tüm bu gerçekleri inkar edip, milletin aklı ve zekasıyla dalga geçti.

gunes-dogan

erdogan-dogan

dogan-hurriyet

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan dün toplanan Doğan Yayın İlkeleri Kurulu toplantısında bazı mesajlar verdi. Seçimin partiler arasında bir yarış olduğunun altını çizen Doğan, “Biz parti değiliz ve bu yarışta yokuz. Bizi taraf olarak göstermek ve düşman ilan etmek inandırıcı değildir. Her partiye eşit mesafedeki duruşumuzu, hiçbir partiyi düşman olarak görmeyen tarafsız yayıncılığımızı sürdürmeye devam edeceğiz” diyerek yalanın en kuyruklusunu söyledi.

Doğan’a en çok da kafasına DHKP-C terör örgütü militanlarını taktığı bere geçirilerek kullanılan fotoğraflar koymuş.

Aydın Doğan mesajında, tıpkı CHP’li Gürsel Tekin’in iktidara yakın medyayı hedef alıp “8 Haziran’da hepsine el koyacağız” şeklindeki faşist yaklaşımı gibi, iktidara yakın medyadan ne kadar rahatsız olduğunu da gösterdi.

İşte suç üstü yakalanan Aydın Doğan’ın kendisini nasıl yalanlarla savunduğunun detayları:

TERÖRİST BİLE İLAN EDİLDİK

Bizim söylediklerimiz bundan ibaret olmuştur. Seçim süreci başladığından bu yana, grubumuz ve medyamız ağır suçlamalar, hatta iftira ve tehditlerle karşı karşıya geldi. Hiçbir alakamız, en ufak ilgimiz yokken ‘cemaatçı’ olmakla suçlandık. İş bununla da kalmadı. Terörist bile ilan edildik. Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın alçakça ve haince öldürülmesinin faturasını bize çıkarmaya çalıştılar.
Benim fotoğrafımı, başımda terör örgütünü simgeleyen bere ile birinci sayfaya koydular. En son, ‘Dünyayı şoke etti’ başlığı ile Mısır’ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi hakkında verilen idam cezasına tepkimizi internet sayfasında gösterdik. Buradan haksız ve insafsız imalar çıkardılar.

ŞEREFSİZLİKTİR DEDİĞİ ŞEREFSİZLİK

Biz demokrasiye bağlıyız. Demokrasi olmadan özgür medya olamaz. Özgür medya olmadan da demokrasi olmaz. Varlığımızı ancak özgür bir ortamda, hukuk güvencesi altında sürdürebiliriz. Ülkemizde zaten kaldırılmış olan idam cezasına karşıyız. Bu cezayı çağdışı buluruz. Seçilmiş bir siyasetçinin idamından mutluluk duymak, hele hele bunu Türkiye için bir örnek olarak göstermek en büyük şerefsizliktir. Bazı siyasetçiler ve iktidara yakın medya, seçim öncesinde, en küçük bir gerekçesini dahi göstermeden bizi düşman olarak yaftalamaya çalışıyor ve haksız ve çirkin iftiralarda bulunuyor. Zaruri olmadıkça biz bu saldırı ve iftiralara cevap vermiyoruz.

HAKSIZ VE İNSAFSIZCA HEDEF ALIYORLAR

Dürüst ve objektif yayıncılık çizgimizden sapmamaya özen gösteriyoruz. Yayınlarımızda bir hata olmuşsa, özür dileyip, bunu düzeltmekten de hiç kaçınmıyoruz. Nitekim Şehit Savcı Kiraz’ın, terör örgütü mensuplarınca rehin alınması olayını haberleştirirken kullandığımız fotoğraflar bizce hatalı olmuş, yayın ilkelerimize aykırı görülmüştür. Olayın sıcaklığı içinde hemen aynı gün kurulumuzun o an ulaşabildiğimiz üyeleri ile istişare ederek bir değerlendirme yaptık. Bu değerlendirmenin kamuoyuna süratle açıklanması gerektiği hususunda mutabık kaldık. Açıklamayı Volkan (Vural) bey yaptı. Biz bu dürüstlüğü gösterirken, yalan ve uydurma olduğu aşikâr haberlerle haksız ve insafsızca hedef tahtası yapılıyoruz.

SİYASİ RAKİP DEĞİL SADECE GAZETECİYİZ

Şu hususu bir defa daha vurgulamak isterim.
Biz sayın Cumhurbaşkanımızın ve Ak Parti’nin muarızı değiliz. Rakibi hiç değiliz. Biz sadece gazeteciyiz. Mesleğimiz ve işimiz bu. Bu işten para kazanıp, bağımsız yayıncılık yapıyoruz.
Ne eskiden ne şimdi, hiçbir hükümetten özel bir himaye görmedik, ayrıcalık ve hakkımız olmayan hiçbir şey istemedik ve almadık.

GECEKONDU İŞADAMI DEĞİLİM

Değerli arkadaşlarım, Ben 1959 yılında iş hayatına atıldım. Aynı yıl, kendi adıma vergi dairesine kaydımı yaptırdım. Anadolu’nun köklü bir ailesinden geliyorum. 40 yıldır Türkiye’de yüksek seviyede vergi verenler arasındayım. Yani gecekondu işadamı değilim. 36 yıldır yayıncılık yapıyorum. Hayatımın her sayfasının, her fotoğraf karesinin hesabını alnım açık bir şekilde vermeye hazırım.
Şimdi bazı türedi, sözde yayıncılar ortaya çıktı. Ellerindeki yayınları her gün bana hakaret etmek için kullanıyorlar. Her gün sayfalarından sadece bana hakaretler yağdırıyorlar. Sanki mevcudiyetlerinin hikmet-i sebebi bu.

TV’LERİ İZLENMİYOR, GAZETELERİ SATMIYOR

Bir dünya görüşünü, bir ideolojiyi benimseyerek yayın yapanlara saygı duyarım. Bir siyasi partiyi destekleyen yayın organlarını da anlayışla karşılarım. Ancak, mesleği gazetecilik olmayan, medyayı başka işler için basamak ve paravan olarak kullanan kişilerin kirlettiği bir medya dünyası ile karşı karşıyayız. Basın tarihimizde benden daha kıdemli gazete sahibi yok. Bu duruma üzülmemi herhalde anlarsınız. Gazeteleri satmıyor, televizyon kanalları izlenmiyor, zarar ediyorlar. Kimse de, bu değirmenin suyu nereden geliyor diye sormuyor.

ÇİZGİMİZİ DEĞİŞTİREMEYECEKLER

Yayıncı olarak, seçim kampanyasının bir tarafı veya aktörü olarak gösterilmekten rahatsızlık duyuyoruz. Bunu hiçbir şekilde hak etmiyoruz. Seçim, partiler arasında bir yarıştır. Biz parti değiliz ve bu yarışta yokuz. Bizi taraf olarak göstermek ve düşman ilan etmek inandırıcı değildir.

İstedikleri kadar gayret etsinler, tarafsız, hakkaniyetli, her görüşe yer veren yayıncılık çizgimizin değişmesini başaramayacaklar.

TEK ARZUMUZ BAĞIMSIZ YAYINCILIK

Her partiye eşit mesafedeki duruşumuzu, hiçbir partiyi düşman olarak görmeyen tarafsız yayıncılığımızı sürdürmeye devam edeceğiz.
Tek arzumuz ve amacımız, uluslararası standartta, bağımsız yayıncılık yapabilmek ve bu yolla ticari varlığımızı sürdürürken ülkemizde demokrasinin gelişmesine katkıda bulunmaktır. Biz bunun için çalışıyoruz ve bu düşüncemizde ısrar ediyoruz.
Şimdi gündeme geçmek için sözü Volkan beye bırakıyorum.
Beni sabırla dinlediğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.”

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

1 Yorum yapıldı

  1. tarafsız yayıncılık mış! pes artık be! hrant Dink i, Ahmet Kaya yı hedef tahtası haline getirip ikisinin de ölmesine neden olan, Cumhurbaşkanımızı da siyaseten bitirmek için her türlü aşağılık manşeti atan bir gazetenin patronu bunları söylüyor öyle mi? Bu bir kamera şakası olmalı..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir