Anasayfa / ANALİZ / Bu bir suç duyurusudur!
soner-aygun

Bu bir suç duyurusudur!

MEDYAGÜNDEM- Bakın şu satırlara:

“Bugün… Bu saatte onbinler yine Taksim Meydanı’nda. Artık izin filan almıyor kimse. ‘Arkadaşlar Taksim’deyiz’ deniliyor. Ve onbinlar Taksim’i dolduruyor.”

Ve devam ediyorlar:

“Onbinler izin almıyor artık; onbinler Taksim’de. Ne Başbakan Erdoğan’ın ne de İstanbul Valisi Mutlu’nun sesi çıkıyor. 2 ay önce ne kadar güvenli konuşuyordu. Şimdi nutku tutuldu… Halkın önünde kim durabilmiş ki…”

Ne diyor açıkça Soner Yalçın’ın Oda TV’si:

“Biz hukuk tanımıyoruz. Türkiye’nin hukuk devleti olduğunu kabul etmiyoruz.”

Bunu hangi kisve altında yapıyorlar?

Gazetecilik.

Soner Yalçın ve Oda TV’si, Hakan Aygün ve Halk TV’si.

Biri ekrandan terör estiriyor, diğeri karanlık ininde sokakları terörize edecek planlar ve tahrik taktikleriyle hükümeti devirmeye uğraşıyor.

Başta Doğan medyası olmak üzere “sivil darbe planı” ile sokakları terörize edip hükümet devirme rüyası gören  medyanın akıl hocası Soner Yalçın…

Sitesinden her türlü yalan haberlerle, tahrik dolu yayınlarıyla hukuksuzluk çağrısı yapılıyor.

Sanki burası muz cumhuriyeti.

İlke, ahlak, tutarlılık falan tanımıyorlar. Çözüm sürecini sabote etmek için savaştılar şimdi birden “direnLice” diyerek BDP ve Kürtlere operasyon çekiyorlar. Aynı anda hem kemalist, hem ulusalcı, hem faşist, hem de PKK’lı olabiliyorlar.  Türkiye hukuk devletiyse, Türkiye büyük devletse bu gazeteci görünümlü “teröristlere” gerekeni yapar, aynen Silivri’ye postalar…

Savcıları göreve çağırıyoruz. Bu iş Oda TV davası değil. Gözümüzün içine baka baka “darbe girişimi”, “kışkırtma”, “hukuk tanımazlık” yapılıyor ve Türkiye bu üç beş tane azgın çapulcuyu izliyor.

Mesele basın özgürlüğü meselesi değil artık.

Düne kadar askere “emret komutanım” çeken postal yalayıcıları şimdi “iş başa düştü” deyip, darbecilik oynamaya başladılar.

Bu ülke bu çapulcuların oyuncağı değil…

Sitesinden “hukuk tanımayın, izin almayın sokaklara çıkın” diyen bir adama gazeteci falan denmez alenen “provokatör”  ve “terörist” denir.

Ve devlet de gerekeni yapmak zorundadır.

medyagundem.com 

MEDYAGUNDEM

soner-can

Siz ne tür bir alçaksınız?

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu “Gurur duyun bu Cumhurbaşkanı’yla!” başlıklı yazısında, Soner Yalçın’ın Odatv’si ile …

soner2

Tescilli yalancı Soner!

Kıvanç Tatlıtuğ kazandığı tazminat davasını bağışlamaya karar verdi Yakışıklı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, kendisi ve ailesi …

soner-y1

Yalancı Soner!

Takvim gazetesinde Erkan Tan’ın “Soner Yalçın yalancı” başlıklı yazısı şöyle… SONER Yalçın, çarşamba günü Sözcü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir