Anasayfa / VİDEO / “Böcek”le ilgili şok iddialar
ahaber-sevilay

“Böcek”le ilgili şok iddialar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışma ofisinde bulunan böcek ile ilgili A Haber’de yayınlanan Yüzdeyüz Siyaset Programında bomba açıklamalar yapıldı.

Moderatörlüğünü Sabah Yazarı Sevilay Yükselir’in yaptığı programda Başbakan’ın ofisinde bulunan böceğin sinyallerinin Yargıtay binası üzerine kurulan bir role merkezine ulaştırıldığı buradan da hedefe gönderildiği kaydedildi.

Sabah Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek, Özel İstihbarat Editörü Ferhat Ünlü ve MİT ile çalışan istihbarat uzmanı Cemal Alparslan Ertuğ’un konuk olduğu programda böcek skandalına ilişkin birbiri ardına sarsıcı bilgiler verildi.

Abdurrahman Şimşek bugüne kadar konuşulanın aksine böceklerin Aralık 2011’de bulunduğunu 7 Şubat 2012’deki MİT krizinden önce böceklerin tespit edildiğini kaydetti. Şimşek, böcek sayısının bazı çevrelerin yazdığı gibi 3 değil 2 olduğunu kaydetti. Böceklerin bulunduğu yerlerin ise Başbakanın çalışma ofisi ve Subayevlerindeki konutunun altındaki ofis olarak açıkladı.

Abdurrahman Şimşek Başbakanın ofisi yakınındaki bir kamu binasında böcekten alınan sinyallerin hedefe gönderilmesi için role merkezi kurulduğunu bu role merkezinin nano teknoloji ile çalıştığını, sinyal belirleyici sistemlere yakalanmamak üzere tasarlandığını kaydetti.

Moderatör Sevilay Yükselir role merkezi kurulan kamu binasının Yargıtay olduğu istihbaratı aldığını açıklayarak dinleyenleri şok etti. Yükselir’in bu sözleri sosyal medyada büyük ses getirdi.

Programın diğer konuğu Ferhat Ünlü ise başbakanlık koruma ekibinde birkaç ay önce yapılan büyük değişimin ayrıntılarını anlattı. Görevden alınan ekip ile yeni göreve getirilen ekip arasında silahların çekilmesine kadar uzanan bir kavga yaşandığını ifade eden Ünlü, yeni ekibin eski ekipten eşyalarını toplamaya gelen bir korumaya silah çektiğini bu kavganın da eski ekibe güvenilmediğini ortaya koyduğunu dile getirdi. Ünlü, yeni koruma ekibinin MİT’ten atanan kişiler olduğunu Başbakan’ın yakının da 5 MİT personelinin koruma görevi yaptığını belirtti.

Program konuğu Cemal Alparslan Ertuğ ise MİT’te çalışmadığını kurumla birlikte çalıştığını bunun başka başka şeyler olduğunu söyledi. MİT’le çalışmanın karşılıksız ve vatanseverlik icabı olduğunu belirten Ertuğ, böcek krizine ilişkin de ilginç değerlendirmelerde bulundu. Ertuğ ofise böcek yerleştirebilen casusun Başbakan’ın yakınına kadar sızmayı başardıklarının göstergesi olduğunu kaydetti.

MEDYAGUNDEM

orf

Bu da başörtülü kılığına giren Avusturya ajanı

Avusturya’da yeni bir skandala imza atıldı. Ülkenin devlet televizyonu ORF, Türkiye konulu bir konferansa spikerini …

erkan

Terörü eleştirene RTÜK cezası!

RTÜK yine aHaber’i hedef aldı. İki yayından dolayı kanala 121 bin 639 lira ceza kesildi. …

kamyon5

Kamyondaki şok detay!

Fransa’da dün gece bir kamyonla gerçekleştirilen ve 84 kişinin yaşamını yitirmesine sebep olan saldırıda çok …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir