Anasayfa / ANALİZ / Birlikleri bozulan örgüte O Zaman yazarından son bir gaz verme operasyonu!
kerim

Birlikleri bozulan örgüte O Zaman yazarından son bir gaz verme operasyonu!

MEDYAGUNDEM.COM- MEDYAGÜNDEM’e kumpas kuran 5 paralel gazeteciden biri olan Zaman gazetesi yazarı Kerim Balcı’nın bugün Başbakan Erdoğan’a hakaret ettiği yazısı, Gülen örgütünün nasıl bir bitişe doğru gittiğinin, birliklerinin nasıl bozulduğunun itirafı gibiydi.

kumpas

kerim-balci

“Acımıyor ama acıyoruz sana… ” diyen Kerim Balcı, Cemaat okullarının, dershanelerinin ve yurtlarının kapatılması ile ilgili  “Bununla bizi yavaşlatacağını, davamızdan caydıracağını mı sanıyorsun? Aksine bizi hızlandırıyor, aşkımızı şevkimizi artırıyorsun. Hak yumruklandıkça güçlenir arkadaş! Sen yumrukladıkça zayıflıyorsun, farkında mısın?” diye yazdı.

zaman-kerim

İşte bu satırlar darmadağın olmuş, birlikleri yerle yeksan olmuş bir yapıyı son bir “hamaset” ve “gazlama” ile dik tutma operasyonundan başka birşey değil.

Çil yavrusu gibi dağılan örgüte aklınca “cesaret” ve “motivasyon” sağlamak amacıyla yazıldığı açık yazıda Kerim Balcı, örgüte “Direnin dağılmayın bizi hapse atacaklar, aman savaşın da kurtulalım” demeye çalıştı.

“Karakutun da dinlesin, sen de iyi dinle! Burada bizi parça parça etseniz biz yine asayişe dokunmayacağız arkadaş! Velev acıtabilseydin bile Kur’an tutan, nur tutan elimize topuz tutturamazdın. Ama acımıyor işte! Acımıyor ki!” diye yazan Balcı, masum insanlara kumpas kurmayı, şantajı, tehditi, yalanı, iftirayı, Müslümanlar aleyhine her türlü melaneti kendileri yapmamış gibi bir de utanmadan Kur’an’dan söz etti.

Başbakan Erdoğan’a “Kabil” diye hakaret eden Balcı,“Sizin bir sözünüz var: “Pazar’a kadar değil, mezara kadar!” Bizimse gerçek hayatımız mezardan sonra başlar! Seksen defa sandıktan galip çıksan ne çıkar! Koltuğu tek canan bilenin canı sandıkta çıkar… Gelince önüne son sandık, inşallah demezsin: “Eyvah aldandık, kendi yalanımıza kandık, sandığı mahkeme-i kübra sandık! Vah yandık, vah yandık!” Acımıyor ama acıyoruz sana…” ifadeleriyle aslında esas hesap gününde Allah’ın karşısına hangi yüzle çıkacaklarını hesaplamak yerine, kendileri mutlak hakikati temsil ediyormuş numarasıyla dağılan cemaatine son bir “gaz” verme operasyonu çekti.

Yani yazısı paralel örgüt medyasınca her ne kadar “meydan okuma” gibi gösterilse de, gerçek hiç öyle değildi. Balcı Gülen örgütünün tir tir titrediğinin itirafını yapıp, zayıflıklarını gizleyemedi.

“Acımıyor ki” demesine bakmayın, öyle bir acıyor ki, daha bu başlangıç bile…

 

MEDYAGUNDEM

feto-robot

Nasıl robotlaşıyorlar?

15 Temmuz darbe girişimi, meselenin psikolojik boyutuyla ilgili bir çok soruyu da beraberinde getirdi: Gülen …

balci3

O FETÖ’cü o. çocuğunun yeni görüntüleri

Darbe gecesi FETÖ kanalında konuşan Kerim Balcı, yeni çıkan görüntülerde askeri övüyor, sempatik buluyor. 15 …

kerimbalci2

O FETÖ’cü o. çocuğu MEDYAGÜNDEM kumpasçısıydı

FETÖ’cü terörist alçak, İsrail ajanı Kerim Balcı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın suikastten kurtulup, milleti darbeye karşı koymaya …

2 Yorumlar

 1. Hak’kı Yumruklatan Nur’u Tutan Eller!!!

  Sıkıştın mı İslami motiflerle işi götürmeye çalışırlar. Tıpkı Kerim gibi!

  ‘Bununla bizi yavaşlatacağını, davamızdan caydıracağını mı sanıyorsun?’/ El Cevap; ne davası ulan? Ülkeyi saltığa çıkartmışsınız adına da dava diyorsunuz öyle mi? Yerim öyle davayı!

  ‘Aksine bizi hızlandırıyor, aşkımızı şevkimizi artırıyorsun.’/ El Cevap; hızlandıkça sona gelineceğine bilmeyecek kadar cahil olduğunuzdan aman daha da hızlanın ki, sonunuz çabuk gelir İnşallah! Aşkları şevkleri de her filimde, hatta dini filmlerinde bile ararlara sıkıştırdıkları aşk-meşk sahnelerinden bahsediyor herhalde! Şefkat Tepe filmin de bile aşkı-meşki unutmayacak kadar romantikler ya!

  ‘Hak yumruklandıkça güçlenir arkadaş!’/El Cevap; aldıkları tedrisat belli, kimden aldıkları da belli! Hak ifadesinin daha ne olduğunu bilmeyecek kadar Haşhaşa asılanlar bir sözlük açıp da bakın bakalım, HAK ney diye! Adamlar din tüccarı olmasına rağmen pazarlamaya kalktıkları konu hakkında da fikir sahibi değiller. Fikir sahibiyseler demek ki küfür sahipleri! Kerim, HAK’ kı bile yumruklattınız ya sizden her melanet beklenir. Sizler tam bir küfür ehlisiniz!

  ‘Kur’an tutan, nur tutan elimize’/ El Cevap; sizler elinizde Kuran-i Kerim tutmaya devam edin. Başkaları da okumaya, okuduktan sonra da amel etmeye devam etsin. Aradaki dağlar kadar farkı anlayabiliyor musunuz? Siz tutun, başkaları okuyup amel etsin. Gösteriş, kandırmak için tutmaya devam edin. Nur tutan el, heee! Peygamber Efendimizin Nurunu kamyonete bindirdiniz ya, Nur’u elinizle de tutacağınızdan eminiz.

  Sizler Nur’u elinizle tutarsınız, Hak’kı yumruklatırsınız, siz her şeyi yapacak kadar kendinizi haşhaşa vurmuş kişiliklersiniz. Sizler davanız her neyse onun için her melaneti yersiniz.
  Ya bu sapıtmış cahil cühela takımı için başka şey yazmak istemiyorum. Bunlar sapık sapık!

 2. Sizin yaptığınız kötülüğü zulümü TC kurulduğundan beri kimse yapmadı Ahlaksız insanlar nerdeyse bir dini tahrif etmeye kalktınız Önce hizmet deyip her şeyi mübah gördünüz MÜSLÜMANLARI takiyeyle aldattınız özel hayatını tecessüsle gözlediğiniz yetmediği gibi dünya aleme servis ettiniz.Sadece casusuluğunuz size yeter.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir