Anasayfa / GENEL / Bir Kılıçdaroğlu yalanı daha!
kemal-yalan

Bir Kılıçdaroğlu yalanı daha!

MEDYAGUNDEM.COM- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün TBMM’deki grup toplantısında yaptığı, “2002 yılında öldürülen kadın sayısı 66, 2013’te 842’ye çıktı” açıklamasının Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı verileriyle yalan olduğu ortaya çıktı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Kadına yönelik şiddet konusunda verilen  bu rakam gerçek dışı ve yanlıştır. Ana Muhalefet Partisi lideri bu rakamı neye ve  hangi veriye dayanarak açıklamıştır?” denildi.

Fatma Şahin’e bağlı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak kadına yönelik şiddetin önlenmesi konusunda her türlü yasal ve yapısal önlemleri aldık, almaya devam ediyoruz.

Kadına yönelik şiddet sadece ülkemizin değil tüm dünyanın yaşadığı önemli bir sorundur. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, 11 yıllık iktidarımız boyunca kadın politikalarında pozitif ayrımcılık yapılmış, şiddetle mücadele konusunda dünyanın en güçlü yasalarından biri hayata geçirilmiştir.

Avrupa Birliği ülkeleri yasal yaptırımları nedeniyle İstanbul Sözleşmesi’ni imzalamaya çekinirken, ülkemiz kadına yönelik şiddet konusunda büyük bir öneme sahip bu anlaşmayı çekincesiz imzalayan ilk ülke olmuştur.

2010 yılında 177, 2011 yılında 165 ve 2012 yılında 155’e düşen kadına şiddet sonucu oluşan ölümlü vaka sayısı bu yılın ilk on ayında jandarma verilerine göre 64, emniyet verilerine göre 72 olmak üzere 136’dır. Mücadelemiz tek bir canın ölmeyeceği güne kadar devam edecektir. Ancak bu toplumsal ve zihinsel bir dönüşümle sağlanacaktır.

Tüm istatistikler ortada iken; Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı 05.11.2013 tarihli grup toplantısında; “2002 yılında öldürülen kadın sayısı 66, 2013’te 842’ye çıktı” açıklaması yapmıştır. Kadına yönelik şiddet konusunda verilen  bu rakam gerçek dışı ve yanlıştır. Ana Muhalefet Partisi lideri bu rakamı neye ve  hangi veriye dayanarak açıklamıştır?

Kadınlarının iş gücüne katılım oranı ise 2004 te yüzde 23,3 iken bugün yüzde 31,6 olmuştur. TÜİK verilerine göre 2004 yılında ülkemizde istihdam edilen 5 milyon 47 bin kadın varken, Temmuz 2013 itibariyle bu rakam 7 milyon 882 bine çıkmıştır. Artış tam olarak %56’dır.

Kadın istihdamının önündeki yapısal, toplumsal ve diğer sorunların ortadan kaldırılması için devlet olarak çeşitli tedbirler alıyoruz, teşvik ve destek programları hayata geçiriyoruz.

Bu çerçevede 2008 yılında uygulamaya konulan İstihdam Paketi ve 2011 yılında yürürlüğe giren 6111 Sayılı kanun ile kadın çalışanın işverenin sigorta primini devlet ödemektedir.

Bugüne kadar söz konusu teşvikten faydalanan kadın sayısı Haziran 2013 itibariyle 200.000’e ulaşmıştır. Yani ana muhalefetin önerdiği sigorta primlerinin devlet tarafından ödenmesi uygulaması 2008’den bu yana yürürlüktedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. “

MEDYAGUNDEM

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

KK’ya FETÖ’den plaket

Fetullahçı Terör Örgütü için var gücüyle çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ imamları ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir