Anasayfa / GENEL / Bir Fetullahçı medya alçaklığı daha; bu kez mazlum Suriyelilere savaş açtılar!
zaman-suriye2

Bir Fetullahçı medya alçaklığı daha; bu kez mazlum Suriyelilere savaş açtılar!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ülkelerine gönderme ve yapılan yardımları kesme tehdidinde bulunduğu Suriyeli savaş mağdurlarına paralel medyanın amiral gemisi Zaman da savaş açtı. Bursa’da orman arazisinde yapılaşmaya gittikleri gerekçesi ile mahkeme kararı ile “evlerinizi boşaltın” tebligatı gelen vatandaşların yetkililere yaptıkları çağrıyı çarpıtarak haberleştiren Zaman gazetesi ülkemize sığınan Suriyelileri hedef gösterdi.


CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitinglerinde söylediği “Suriyelileri geri göndereceğiz” söylemine Paralel Yapının yayın organı Zaman gazetesinden de destek geldi. Zaman’ın “Vatandaş isyan etti: Suriyelilere yer veriyorlar, bizi 30 yıllık
evlerimizden çıkarıyorlar”
başlığıyla yayınlanan haberi, 2008 yılında başlayan bir meseleyi Suriyeliler üzerinden vererek, CHP’nin ırkçı söylemine katkı sağladı.

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü tarafındanYıldırım ilçesindeki Yiğitler Mahallesi’nde oturan 281 aile, orman arazisini işgal ettikleri gerekçesiyle 2008 yılında mahkemeye verildi. Mahkeme 2011 yılında mahalle sakinlerinin haksız olduğuna hükmetti. Cemaatin yayın organı Zaman ise, 2008 yılında başlayan bu davayı bugün, Suriyeliler üzerinden vermesi tepki topladı. Çünkü, 2008 yılında, ne Suriye’de savaş vardı, ne de Türkiye’de savaştan kaçmak durumunda kalan Suriyeliler.

zaman-suriye

Zaman’ın haberinde dikkat çeken bir diğer nokta ise, haberin başlığında geçen “Suriyelilere yer veriyorlar” ifadesini, vatandaşın ağzından vermesine rağmen, haberin içeriğinde yer alan videoda vatandaşın böyle bir ifade kullanmamış olması.

(yenisafak.com.tr)

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir