Anasayfa / GENEL / Bir Amerikan filmi!
cia-pyd

Bir Amerikan filmi!

Kod adı Gelhat Rumet’ti. IŞİD’e karşı savaşmak için Kobani’ye gitti. Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu olan YPG’nin safhına geçti. Ancak çatışmada hayatını kaybetti. Keith Broomfield, Kürdistan plakalı bir arabanın yer aldığı cenaze töreniyle ABD’de toprağa verildi!


Adı Keith Broomfield’di. ABD’nin Massachusetts eyaletinde dünyaya geldi. Zengin bir ailenin ferdiydi. Babası Broomfield Laboratuvarları’nın sahibiydi. Ancak Kobani’de hayatını kaybetti! Broomfield, terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu olan YPG’ye katılmak istedi. Annesi onu fikrinden vazgeçirmek için yalvardı. Ancak ikna edemedi. Ve Broomfield, Şubat 2015’te dünyanın bir ucundan kalkıp Suriye’ye geldi. Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu olan YPG’nin saflarına geçti.

takvim-keith

BOSTON’DA İLGİNÇ BULUŞMA

YPG’lileri koordine eden ve ABD’lilerden oluşan birime girdi. Kod adı artık “Halkın onuru” anlamına gelen Gelhat Rumet’ti. Amerikalı Gelhat, YPG ile birlikte IŞİD’e karşı savaşmaya başladı. Ancak 3 Haziran’da çıkan çatışmada hayatını kaybetti. Ailesi ABD’den kalkıp Mürşitpınar Sınır Kapısı’na geldi. Oğullarının cenazesini alıp geri döndü. Geçtiğimiz günlerde de Keith için Massachusetts eyaletinin başkenti Boston’da cenaze töreni düzenlendi. Keith’in ailesi ve akrabaları sözde Kürdistan bayrağı ile birlikte cenaze törenine katıldı.

ANNE: İKNA EDEMEDİM…

Söz konusu arabanın plakasında Kürdistan yazılıydı. Plakada “VIRGINIA KURDSTN” ifadesi vardı. Bu detay büyük şaşkınlık yaratırken Broomfiel’in annesi ilginç açıklamalar yaptı. NBC NEWS’e konuşan ölen Broomfild’in annesi Donna Broomfild, oğlunun Suriye’ye gitmesini istemediğini, ancak bütün çabalarına rağmen oğlunu vazgeçiremediğini söyledi. Anne, “Bana, ‘Ben yapmam gerekeni yapacağım’ dedi. Kendi yolunu kendisi seçti” diye konuştu.

(MEVLÜT YÜKSEL/TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

ypg

İşte terör devleti ABD’nin palavrası!

ABD, PYD/PKK’ya silah yardımı için SDG isimli bir yapı kurdurdu. Kandil’den yönetilen bu paravan örgütle …

abd2

ABD’den yine aynı yalan!

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ABD’nin Suriye’de PYD /YPG ile ilişkisinden Türkiye’nin duyduğu rahatsızlığı ABD …

1 Yorum yapıldı

  1. işid Amerikanın suriye senaryolarını gerçekleştirmek üzere bizzat CIA ve MOSSAD ve MI6 tarafından kurulmuş küresel güçlerin bitmek bilmeyen enerji ihtiyaçlarını karşılamak üzere enerji merkezlerini kontrol altında tutabilmek için kurup, kullandıkları bir NİKİTADIR. Bu örgütle Tüm avrupa ülkelerinide yaşayan ve o ülkeler için potansiyel tehdit olarak görülen radikal unsurlar Bu örgüt adına savaşmak üzere ülke sınırlarına taşınmış yani Avrupa bu yolla safralarından kurtulmuş ve Aynı zamanda İslam ve şiddet algısı dünyada bir kez daha oluşturulmuş ve küresel sermayenin yeni dünya düzenine uygun Suriye iç savaşı senaryosu yürürlüğe konmuştur.Buradaki nihayi hedef Batının ihtiyacı olan enerji kaynaklarının bulunduğu merkezlerin kontrolüdür.Batı İşid gibi bir örgüt yaratarak bir taşla pekçok kuş vurmuştur aynen El kaide örneğinde olduğu gibi bu numaraları bir yemiyoruz ama hala yiyenler var.elbette. Bu eski moda usullerle iş gören küresel güçler aslında sandığımız kadar da akıllı değiller belkide kimbilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir