Anasayfa / GENEL / İşte terör devleti ABD’nin palavrası!
ypg

İşte terör devleti ABD’nin palavrası!

ABD, PYD/PKK’ya silah yardımı için SDG isimli bir yapı kurdurdu. Kandil’den yönetilen bu paravan örgütle ilgili gerçekler ABD palavrasının en büyük kanıtı. SDG sadece 3 bin 550 teröristten oluşuyor. ABD’nin güya SDG’ye verdiği silah miktarı ise 50 bin kişilik orduyu donatacak nitelikte. ABD’nin verdiği silahların asıl sahibi olan PKK’nın ise 17 silah deposu var.

Washington yönetiminin bir yılı aşkın süredir silah ve cephane yardımı yaptığı Suriye Demokratik Güçleri örgütü 3 bin 550 kişiden ibaret. Güncellenmiş terör listesinde yer alan PKK ismini kamufle amaçlı kurulan Suriye Demokratik Güçleri, doğrudan PKK ana karargahı Kandil tarafından yönetiliyor. ABD’nin tabela oyunu ilk olarak Ayn-el Arab’ta Burkan el Fırat’la başladı ve SDG ile devam etti.

DEAŞ terör örgütüne karşı verilen mücadele kapsamında ABD merkezli açıklamalarda sıkça zikredilen Suriye Demokratik Güçleri (SDG) 3 ayrı bölgede ve toplam 3 bin 550 militandan oluşuyor. Yeni Şafak’ın saha kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre, Afrin Doğusu, Münbiç ve Rakka cephelerinde savaşan 3 bin 550 militana, PYD terör örgütü tarafından 130 dolar aylık maaş veriliyor. Suvvar Rakka, Cundul Harameyn ve Çeyş el Suvvar paravan örgüt içerisinde yer en büyük gruplar. SDG, Azez Doğusu’nda 450, Munbiç’te 50, Ayn İsa-Himeyra bölgesinde 300, Rasulayn güneyinde 400, Rakka da ise 2 bin 350 kişilik teröriste bulunuyor.

BİR AYDA ORDU TEÇHİZ EDİLDİ

Suriye genelinde 2 bin 350 kişilik paravan örgüt durumundaki Suriye Demokratik Güçleri’ne verilen silah ve cephane ise 50 bin kişilik orduyu donatacak niteliğe sahip. Yalnızca Haziran ayında gerçekleşen 8 teslimatta 12 bin Kalaşnikof, 3 bin RPG-7 Roket, 6 bin Doçka ve BKS tipi otomatik tüfek, 3 bin 500 23mm ve muadil ağır makineli tüfek, 100 adet SPG-7 ve AT-4 tanksavar, 270 adet 120 mm ve 81 mm lik havan topu, 850 PV-7 gece görüş dürbünu, 270 lazer aydınlatıcı özelliğe sahip dürbün SDG ismiyle PYD’ye teslim edilen silah ve cephane oldu. Ayrıca 70 zırhlı ve 45 personel taşıyıcı yine aynı dönem Suriye PKK’sına verilen yardımlar oldu.

17 SİLAH DEPOSU VAR

PYD’nin, Münbiç, Cerablus doğusu, Haseke, Kamışlı, Yarubiye, Tabka, Rasulayn, Dirbesiye, Tel Abyad ve Rakka bölgesinde 17 büyük silah deposu var. Yeraltı tünelleri ve dağları oyarak silah depoları inşa eden PKK-PYD’nin 100 binden fazla otomatik silah sakladığı bildiriliyor. ABD’nin Irak – Erbil hattından PKK’ya hava ve kara sevkiyatı devam ediyor.

-Yeni Şafak-

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

harita

AA’nın deşifresi Pentagon’u çıldırttı

ABD Savunma Bakanlığı, Anadolu Ajansı’nın Suriye’de konuşlu ABD askerlerinin yerlerini yayınlanmasına tepki gösterdi. Anadolu Ajansı, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir