Anasayfa / ANALİZ / Bediüzzaman’a ihanet eden cereyan!
bediuzzaman-gulen

Bediüzzaman’a ihanet eden cereyan!

MEDYAGUNDEM.COM- Kendilerine Risale-i Nur’u rehber edinen Bediüzzaman Said Nursi’nin en önemli tavsiyeleri siyasetten uzak durmak üzerinedir.

Risalelerde pek çok kez Bediüzzaman Hazretleri siyasetten uzak durulmasını söyler.

Ama Şualar risalesinde geçen bir bölüm Gülen cemaatini işaret etmekle kalmıyor, Nur hareketini Gülen grubunun kendi hesabına kullanacağının ve hizmetin kudsiyetini bozacağının da haberini verdiğinin düşündürtüyor.

İşte Bediüzzaman Said Nursi’nin Şualar risalesinde geçen bölüm:

“Beşinci esas: Risale-i Nur şakirtlerinin, mümkün olduğu kadar siyasete ve idare işine ve hükümetin icraatına karışmamak bir düstur-u esasîleridir. Çünkü hâlisâne hizmet-i Kur’âniye, onlara herşeye bedel, kâfi geliyor.

Hem şimdi hükmeden öyle kuvvetli cereyanlar içinde siyasete girenlerden hiçbir kimse, istiklâliyetini ve ihlâsını muhafaza edemez. Her halde bir cereyan onun hareketini kendi hesabına alacak, dünyevî maksadına âlet edecek, o hizmetin kudsiyetini bozacak. Hem maddî mübarezede şu asrın bir düsturu olan eşedd-i zulüm ve eşedd-i istibdat ile, birinin hatâsıyla onun mâsum çok taraftarlarını ezmek lâzım gelecek. Yoksa, mağlûp düşecek. Hem dünya için dinini bırakan veya âlet edenlerin nazarlarında Kur’ân’ın hiçbir şeye âlet olmayan kudsî hakikatleri, bir propaganda-i siyasette âlet olmuş tevehhüm edilecek. Hem milletin her tabakası, muvafıkı ve muhalifi, memuru ve âmisinin o hakikatlerde hisseleri var ve onlara muhtaçtırlar. Risale-i Nur şakirtleri, tam bîtarafane kalmak için siyaseti ve maddî mübarezeyi tam bırakmak ve hiç karışmamak lâzım gelmiş. Şuâlar, On Dördüncü Şuâ, s. 568”

MEDYAGUNDEM

kazim7

Durdurun şu FETÖ’cü Kazım’ın yalan manşetlerini!

FETÖ’nün medyadaki son temsilcisi Yeni Asya Gazetesi bugün bir iftiraya daha imza attı. İzmir’deki bir …

t-akar2

İhanet korosu PKK’ya vuran Genelkurmay Başkanı’na vuruyor!

Doğan Medya, Gülenci gazeteler, Can Dündar’ın Cumhuriyeti, ihanetin Sözcü’sü ve diğerleri… Hepsi PKK’nın sözcülüğünü yapan …

bahceli2

Bahçeli FETÖ’nün büyük tezgahını deşifre etti; MHP’yi ele geçirip ülkücü hareketi sokağa çekmek istiyorlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’deki muhaliflerin olağanüstü kongre talebiyle ve Gülen Cemaati’yle ilgili flaş …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir