Anasayfa / GENEL / “Bayrakçı” suç makinesi çıktı!
bayrakci

“Bayrakçı” suç makinesi çıktı!

Gezi Parkı olaylarına aktif olarak katıldığı gerekçesiyle önce tutuklanıp daha sonra medyanın yaygaraları üzerine serbest bırakılan Ali Sarıçiçek’in iddiaların aksine hiç de masum olmadığı sicilinin hayli kabarık olduğu ortaya çıktı.

Kartel gazeteleri; AK Parti Hükümetini devirmeye yönelik gerçekleştirilen Gezi Parkı olaylarına aktif olarak katılan ve tutuklandıktan sonra dün serbest bırakılan Ali Sarıçiçek’in masum olduğunu savunmuş ve attığı manşetlerle yargıyı etkilemeye çalışmıştı.

TOMA’NIN ÖNÜNE YATARAK ÇEVİK KUVVETİN ÇALIŞMASINI ENGELLEMİŞ

Ali Sarıçiçek’in, Gezi eylemlerine başından itibaren sürekli olarak katıldığı, TOMA’nın önüne geçerek Çevik Kuvvet polislerine görev  yaptırmamak için direndiği bildirildi.. Sarıçiçek’in bu sebeble tutuklandığı öğrenildi.

SUÇ MAKİNESİ

Kartel gazeteleri tarafından bayrak satıcısı olarak gösterilen Ali Sarıçiçek’in sicilinin kabarık olduğu ortaya çıktı. Ali Sarıçiçek’in, “Orman yangını çıkarmak, kasten yangın çıkarmak, uyuşturucu madde satmak ve kullanmak, teşekkül halinde suç örgütü kurmak ve yönetmek, cezaevine yaşadışı yollardan eşya sokmak ve adam yaralama” suçlarından kaydı olduğu ve cezaevinde tutuklu yargılandığı öğrenildi.

TUTUKLANMA GEREKÇELERİ

İstanbul 31. Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararında, Gezi eylemlerine katılan Ali Sarıçiçek’i tutuklama gerekçeleri şöyle sıralanıyor:

“‘Görevi yaptırmamak için direnme’ ve ‘Kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız olarak katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama’ suçlarının vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumuna göre bahse konu yasadışı toplantı ve gösterilerin kamu düzenini ve barışını bozar nitelikte atılan sloganlar dikkate alındığında halkı isyana teşvik eder mahiyette oluşu, işlenen suçların yoğunluğu ve zincirleme şekilde devam etmesi, topluluğun tüm uyarılara rağmen dağılmayıp kolluk kuvvetlerine karşı direniş gösterip güç kullanılması ve saldırılması, dosya içeriğinden şüphelilerin yasadışı toplantı ve gösteri yürüyüşlerine devamlı ve düzenli olarak katıldığı yönündeki deliller ile tüm şüphelilerin suç tarihinde bahse konu suç eşyaları ile birlikte belirtilen olaylarda yakalanmaları nedeniyle yasadışı gösterilere katıldıkları yönünde kuvvetli suç şüphesinin mevcudiyetinin gösterir somut deliller, tüm dosya kapsamı hep birlikte değerlendirildiğinde, olayın kapsamı dikkate alındığında delillerin yeterince toplanmamış olması kendilerini ve kimliklerini saklamaya çalışan şüphelilerin kaçma ve delilleri karartma şüphelilerinin mevcut oluşu, atılı suçların ceza hadleri ve tutuklama nedenleri karşısında adli kontrol tedbirlerinin yetersiz kalacağı kanaatinin varıldığından atılı suçlar yönünden tutuklanmalarına karar verildi…” 

8 KİŞİYE TAHLİYE!

Bu arada; Taksim Meydanı’nda yapılan müdahalede gözaltına alındıktan sonra tutuklanan ve aralarında Ali Sarıçiçek’in bulunduğu 8 şüpheli serbest bırakıldı. Nöbetçi 6. Sulh Ceza Mahkemesi, Gezi Parkı eylemleri kapsamında tutuklunan 8 şüphelinin avukatlarınca dün yapılan itirazı karara bağladı. Mahkeme, aralarında Ali Sarıçiçek ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Alican Sünnetçioğlu’nun da bulunduğu 8 kişinin tahliyesine karar verdi. 8 zanlı için de Adli Kontrol hükümlerinin uygulanması kararlaştırıldı.

SAVCILIK, TAKSİM DAYANIŞMA ÜYELERİNİN TUTUKLANMASINI İSTEDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ise, Gezi Parkı olaylarına ilişkin gözaltına alınan aralarında Taksim Dayanışması üyelerinden Mücella Yapıcı, Ali Çerkezoğlu, Ender İmrek, Haluk Ağabeyoğlu ve Beyza Metin’in de bulunduğu 12 kişinin mahkeme tarafından serbest bırakılmasına itiraz etti. İstanbul 46. Asliye Ceza Mahkemesi itirazı reddetti. (YENİAKİT)

MEDYAGUNDEM

alman

İstanbul’da provokatör Alman ajanı alarmı

Taksim’de bir Alman vatandaşı tuttuğu otel odasına düzenek kurarak, otelin penceresinden caddeye doğru siyasi içerikli …

gezi

Almanlardan Gezi Parkı’nın ortasında provokasyon bildirisi

Almanya merkezli “Zentrum für Politische Schönheit” isimli kuruluş Gezi Parkı’nda Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine …

gezi2

Sizden korkan sizin gibi olsun Geziciler!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taksim’e cami Gezi Parkı’na kışla ve AKM’nin de yıkılacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir