Anasayfa / GENEL / Baykal Esad’ın troliçesi Ceyda’yı ağlattı!
ceydak1

Baykal Esad’ın troliçesi Ceyda’yı ağlattı!

Deniz Baykal’ın canlı yayında dile getirdiği ‘Halep, Esed’in himayesine verilmemeli’ ifadeleri Esedçileri adeta paniğe soktu. Gazeteci Ceyda Karan, Baykal’ın Esed karşıtı açıklamasına ‘üzüldüğünü’ dile getirdi.


CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CNN TÜRK’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge’de gündemi değerlendirdi.
Baykal, programda Halep’te yaşananlara dair çarpıcı açıklamalarda bulunarak, “Halep Sünni İslam kentidir. Bu kenti Rusya’nın, Esed’in himayesine teslim etmek üzerine bir politikayı çok ciddi sorgulamak lazım” dedi.
Baykal, konuya ilişkin ayrıca, şu ifadeleri kullandı:
“Niye göçüyor insanlar? Orada Halep’te bir katliam var. Tarihi kimliği değiştirecek süreç yaşanırken ‘durun’, ‘bekleyin’ veya ‘izleyin’ demek doğru olmuyor. O hattın açık olması Halep’ten bir göç dalgasının yönelmemesi açısından çok önemli. Olay PYD olayı değil, Halep olayıdır. Olay Şii kuşatmasıdır. Hükümetin Türkiye’yi savaşa sokması üzerine kaygı var. Bu doğru bir kaygıdır.”
Baykal, Esedçileri üzdü
Gazeteci Ceyda Karan, Baykal’ın açıklamalarının ardından Twitter hesabı üzerinden tepki çeken paylaşımlarda bulunarak, “Bu söylemleri Sayın Deniz Baykal’a yakıştırmak mümkün değil.. Üzücü” dedi.

ceydakaran1

(yenisafak.com.tr)

MEDYAGUNDEM

baykal4

İşte Baykal’a FETÖ kumpasının perde arkası

Deniz Baykal ve MHP’lilere kaset kumpasıyla ilgili önemli ayrıntılar ortaya çıktı. Başbakanlık’a böcek yerleştiren FETÖ …

kemal-dogan

CHP’de genel başkanı Doğan grubu mu atıyor?

Akşam gazetesinde Kurtuluş Tayiz’in “CHP’de genel başkanı Doğan grubu mu atıyor?” başlıklı yazısı şöyle… Deniz …

baykal-kemal

CHP’de büyük savaş ya da Baykal’ın intikamı!

Deniz Baykal; CHP’nin tehditle yönetilemeyeceğini, CHP’nin artık kendine gelmesi gerektiğini söyledi. Girdiği tüm seçimleri kaybeden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir