Anasayfa / ANALİZ / “Bavulcu”nun son oyununu deşifre ediyoruz!
bavulcu

“Bavulcu”nun son oyununu deşifre ediyoruz!

Gülen örgütünün nasıl bir yalan, kumpas, sahtekarlık düzeni kurduğunu anlamak adına bir örnek daha… Paralel tetikçilerden “Bavulcu” lakaplı Mehmet Baransu’nun nasıl yalan senaryolar yazdığını deşifre ediyoruz.


MEDYAGUNDEM.COM- Metris Cezaevi’nde tutuklu bulunan Taraf muhabiri Mehmet Baransu’nun, tutuklanmadan hemen önce Gülen örgütünün internetteki operasyon sitelerinden haberdar.com’a verdiği bir röportajda, güya Taraf gazetesinden ayrıldığını açıkladığı ortaya çıktı.

Baransu’nun “Taraf’tan kovulmuşum” yalanıyla nasıl bir senaryo yazdığını gözler önüne sereceğiz. Ancak Gülen’in tetikçilerinin yalanı nasıl ideoloji edindiklerini görmek açısından Baransu ile yapılan şu röportaja bir göz atın:

***

“TARAF’TAN ATILMIŞIM”

Taraf’tan ayrıldınız mı? Ayrılacak mısınız?

Ayrılmışım haberim yok. Onu da patronla konuşacağım. Daha da detaylı konuşmam.

Ayrılmışım diyorsunuz. Nasıl öğrendiniz? Ne oldu?

Twitter’dan öğrendim Taraf’tan ayrıldığımı. Patronla konuştuğum zaman, “Hiçbir şey değişmeyecek seni yazarlar bölümüne transfer edeceğiz” dedi, ben de, “İyi” dedim. Sonra ayrıldığımı öğrendim.

Kimden öğrendiniz?

Bunu söyleyemem. Özel bir durum. Patronla konuşacağım. 1 hafta oluyor, yeni öğrendim. Ben, Taraf’tan atılmışım. Ben bir yere imza atmadım nasıl ayrılıyorum? Şimdi belki de, sahte imza atıldı benim adıma.

Böyle bir şey olabilir mi? Gittiniz mi gazeteye? İlişkiniz kesilmiş ve size haber verilmemiş mi?

Evet, öyle olmuş. Gittim gazeteye, benim alacak vereceğim yokmuş, belgede öyle deniyor. Eğer biri benim yerime imza atmamışsa ben nasıl ayrılıyorum? Ben öyle bir kâğıda imza atmadım.

Peki, bu neden yapılmış olabilir? Taraf’ın el değiştirmesi gibi bir şey mi var?

Yok, öyle bir nedenden değil. Ben bir süre gazeteye gitmedim, muhtemelen patronun kendi tasarrufudur.

***

İŞTE PERDE ARKASI

Baransu’nun “Taraf’tan ayrılmışım” diyerek anlattığı senaryo baştan sona yalan…

Yalanını da geçtiğimiz günlerde eski eşi Esra Konur açıkladığı belgelerle deşifre etti.

Baransu’nun 30 Haziran 2014 tarihi itibariyle Taraf gazetesinden ayrılmış ve hiçbir maddi hak elde etmediği ortaya çıkmıştı. Eski eşi Esra Konur’un nafakasını ödemediği gerekçesiyle Mehmet Baransu’ya açtığı davada ortaya çıkan belgelere göre,  Taraf gazetesi tarafından Bakırköy 5. İcra Müdürlüğü’ne gönderilen yazıda “30.06.2014 tarihinde ayrılmış olup tüm yasal hakları saklı kalmak üzere borçlunun şirketten hiçbir hak ve alacağı bulunmamaktadır” denildi. Yani Baransu eski eşine ve çocuğuna nafaka ödememek için Taraf gazetesiyle böyle bir “hülle” yapmıştı. Paralel siteye verdiği röportajda “Taraf’tan atıldığımı yeni öğrendim” derken de açıkça yalan söylüyordu. Nerdeyse 1 yıl önce Taraf’la resmi bağını koparmış ve hiçbir maddi kazancı yokmuş gibi davranıyordu. Bunu da tamamen nafakadan kaçmak için yaptığı açıktı. Muhtemelen Taraf’tan da parasını elden alıyordu.

Baransu Taraf’la girdiği kirli işlere çocuğuna ve annesine nafakalarını ödememek için de bir senaryo yazarak devam etti. Cezaevine girmeden önce “Taraf’tan ayrıldım” diye verdiği mesaj tamamen senaryodan ibaretti.

İşte eski eşinin açıkladığı belgelerle Baransu’nun maskesini düşüren haberler:

baransu3

baransu-taraf4

 

MEDYAGUNDEM

taraf-altan

FETÖ’nün kumpas gazetesi satılık!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna …

kiraz

Yine Anadolu Adliyesi yine skandal karar

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde 31 Mart 2015 günü DHKP-C’li teröristlerce hain bir şekilde şehit edilen Cumhuriyet …

kadir2

FETÖ’nün avukatı Baransu’nın kankası Kadir!

DHA’da muhabirlik yapan Kadir Çetinçalı’nın 25 Aralık kumpasından 1 hafta önce Twitter’dan “Sıra Bilal Erdoğan’da” …

2 Yorumlar

 1. aslan parçası

  seni tebrik ediyorum medyagundem ben de aynısını ifade edecektim ki lafı ağzımdan aldın…

 2. aslan parçası

  fuatavni ve onderaytac borsa döviz manipülasyonu yapma niyetine mi girmiş? biri kaç diğeri tut diyor!!! ey halkım uyan bak ve dikkatle izle bu adamları…nasıl piyasayı manipüle ederek elindekini avucundakini alacaklar!!! neymiş efendim yarın piyasalar açılınca borsa düşecekmiş döviz fırlayacakmış!!! sen bu fuatavni müptezeline inanırsan şimdiden elindekini panikle satarsın..herkesin satıcı olduğu piyasa elbette ki düşer!!! döviz fırlayacak diyor borsadan çıkan para otomatik olarak dövize gidecek ve herkes alıcı olacak…satıcının olmadığı döviz piyasasında ise döviz yükselir!!!
  .
  .
  Ey halkım biz bu senaryoyu 28 şubattan önce de gördük sonra da gördük!!!!İ
  .
  O GÜN BELKİ ANLAMAMIŞTIK KİMİN BU ÜLKEYE İHANET ETTİĞİNİ AMA BAKIN BUGÜN KİMİN VURDUĞU AÇIK SEÇİK ORTADA…BU TWİTLERİ SAKLAYACAĞIM VE SİLSELER BİLE DELİL OLARAK ELİMDE TUTACAĞIM!!!
  .
  TAYYİP ERDOĞAN’I SEVMEMEK AYRI BİR ŞEY ÜLKEME MİLLETİME VATANIMA HÜKÜMETİME VE DEVLETİME HAİNLİK AYRI BİR ŞEY…SİZ TAYYİP ERDOĞAN’I SEVMİYORSUNUZ ÇÜNKÜ O SİZE HIRSIZLIK FIRSATI VERMİYOR GÖZ AÇTIRMIYOR!
  .
  YARIN İLK İŞİM FETULLAHÇI TERÖRİSTLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAK!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir